Минималистичен начин на живот

  • 438 837
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 2 328
Аз съм по същия начин, всичко в кухнята ми е в определен стил, не понасям подаръчни чаши. ММ няма няма и цъфне с кутия алкохол с чашки. "Чупят" се на първото пускане в миялната. Innocent не ми тежи на съвестта

# 1 096
  • Мнения: 7 265
Чашите към алкохола са с много добро качество. Ползвам си ги с кеф.

# 1 097
  • Мнения: 4 808
Бях чела в една книга как се правят от стъкло чашите, гледала съм и по телевизията. Та в книгата героят казваше, че е много трудно производството на стъклото, адска жега, тежък труд и е неуважение към труда на хората, произвели чашите да ги хвърлиш. Сега вече едва ли се правят по този начин, но на мен ми е останал споменът и затова не хвърлям чаши и чинии, които са здрави. Които са останали по единични бройки, заминават при свекърите и при баща ми. Те не купуват такива неща и винаги са им добре дошли. Голяма част от рекламните чаши от алкохол и други единични бройки заминаха и с децата когато станаха студенти и заживяха по общежития и квартири, за студентски купони си бяха идеални, отдавна са изчезнали в небитието. Не чупя често, но понякога се случва. Единични чаши за уиски ползвам също като съд за лед когато сме си само двамата с ММ, обикновените съдове за лед ми идват големи за няколко бучки само, още повече, че лед обикновено ползвам почти само аз. Сега от два комплекта – за уиски и за безалкохолно, са ми останали по две чаши – идеални са ми когато сме си само двамата и решим да пием вечер по питие.

# 1 098
  • София
  • Мнения: 5 190
Трябват спешно двайсетина младички семейства, които сега си стъкмяват дом.
Да помогнат на нашите притиснати от вещи души!
Ако сега се появи такова семейство с нужда, веднага ще им дам маси, столове, прани килими (в мазето в найлон стоят), посуда... Но няма около мен...
А навремето аз как помагах - бях взела гардероб,  масички, дивани... Simple Smile

# 1 099
  • Мнения: 2 328
Има много семейства в нужда. Особено във фб има групи, в които публикуваш снимка и хората сами почват да те търсят. Аз така подарих бебешка количка, на момиче от Пазарджик. Вдигнах се от нас, натовари количката и карах до Пазарджик. Хем се отървах от количката, хем упражнявах шофирането. На мнение съм, че най-добре е да се заобикаляме със вещи, които на 100% ни носят радост и ни служат. Дреме ми, че някой произвеждал чаши и му било жега. Не му искам чашите и това е. Махнах камара дрехи, при които съм направила компромис с нещо, когато съм ги купувала.Също и с козметиката, подарих червило на Ив Сен Лоран, ползвано веднъж. Момичето не можеше да повярва. Ми като не е моя цвят, защо да ми се подмята, като може друг да му се кефи..

# 1 100
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Браво, бухали и сови! Може би си ми чела мислите докато си писала Simple Smile
Всъщност, не съвсем, понеже на мен ми е съвестно за труда на хората, но предпочитам да не съм обградена от натурии и да ми е тежко за кратко на съвестта. Не издържам психически на излишни вещи, направо ме товарят.
Чаши от уиски и узо давам на свекървата, те не пият нито едно от двете, но тя ги трупа " да има"...

# 1 101
  • Мнения: 28 479
И аз гледам да подарявам....вилата вече е препълнена със сервизи сбирщаин!
На приятелки давам и всичко, каквото би им свършило работа! Дрехи пращам в едно село, приятелката ги раздава на хората там!

# 1 102
  • Мнения: 2 328
Колкото повече даваш на другите, толкова по-хубави неща идват в твоя живот. Лично съм се убедила в това. Носи ми радост като дам нещо на някой,който се радва и ще го ползва. Енергия някаква има, която е положителна. Не знам как да го обясня.

# 1 103
  • Мнения: 2 586
Колкото повече даваш на другите, толкова по-хубави неща идват в твоя живот. Лично съм се убедила в това. Носи ми радост като дам нещо на някой,който се радва и ще го ползва. Енергия някаква има, която е положителна. Не знам как да го обясня.
И аз съм така,постоянно раздавам и правя нематериални услуги. Тези дни водихме дебати с едно момиче от друга тема, беше харесала една пудра и искаше да си разменим нещо, но аз й я подарих най-чистосърдечно,нищо не искам, точно жеста и факта,че радвам някой(дори и непознат) мен ме изпълва с радост.

# 1 104
  • Мнения: 7 265
За мен да си раздаваш старите боклуци(дрехи, чаши, обувки, козметика пък съвсем не мога да си представя) е обидно. Не го правя никога. Хората, които нямат, също имат достойнство. Дарение за мен е даряване на пари.

# 1 105
  • Мнения: 4 808
Аз пък подарявам. Има много хора, за които това не е обидно, даже някои сами питат. Вчера например, приятелка ми се обади да пита не ми ли трябва стол за бюро, подарили са и го, чисто нов. Аз съвсем наскоро се сдобих с нов, на нея не и е нужен, но ще намери на кого да го подари, иначе сигурно щеше да се изхвърли. И да, дреме ми за труда на хората, дреме ми и за планетата, която засипваме с боклуци. Едно е да подариш, друго е да изхвърлиш. Има много нуждаещи се.

# 1 106
  • Мнения: 1 782
За мен да си раздаваш старите боклуци(дрехи, чаши, обувки, козметика пък съвсем не мога да си представя) е обидно. Не го правя никога. Хората, които нямат, също имат достойнство. Дарение за мен е даряване на пари.
Тук не говорим за "боклуци" или изостанала от години козметика. На мен ми подариха козметика, която няма да ползвам и я дадох на майка ми. Не мисля, че е обидно.

# 1 107
  • София
  • Мнения: 12 374
Защо обидно? В благотворителните базари в които участвам, и чрез които събираме пари за болни деца, всеки дава и купува употребявани, рядко нови, неща. Купувала съм книги, пъзели, съответно съм продавала дрехи и обувки - съвсем малко носени, някои хич. Парите са изцяло за каузата. Често пъти и подарявам на познати, които нямат възможности.

# 1 108
  • София
  • Мнения: 13 143
Има и хора, които ще вземат и ще ползват вещите за семейството си, но дадеш ли им пари - ще ги изпият или изхарчат за нелепи неща. И не вярвам някой да си дава боклуците. Аз давам чисто нови и неползвани вещи или ползвани и запазени. Имаме в квартала една ромка с 3 малки дечица, която винаги предлага да помогне я за почистване на мазе, я за нещо дребно и насреща иска стари вещи. Не знам какво ги прави, но преди време изнесе един стар матрак, взе старата ни секция и едни столове. Сама пита често дали имам останали от децата умалели дрехи. Винаги давам, защото не краде, не мами и дори праща децата на училище, хем тя рови по кофите.
Единични рекламни чаши нямаме. Не сме любители на алкохола и не купуваме такива комплекти. Единични чаши (рекламни и коледни) имаме само керамични, които са ни подарявани от клиенти. Сервизи обаче имаме много и добре, че обзавеждахме вилата преди няколко години, когато я взехме и обзаведохме жилище за дъщерите ни, че освободих 2 шкафа вкъщи и пак останаха поне 5 пълни сервиза.

# 1 109
  • София
  • Мнения: 5 959
Според мен си зависи от човека. Имам позната, която предпочиташе да купува нови китайски дрехи на децата си, вместо да вземе по-качествени, но идеално запазени от мен. Просто престанах да ѝ давам. Нямаше защо да се тормозим и двете.
Сега дрехите на най-малкия ми син ги давам да друга близка жена. Взима всичко. Преди това аз изхвърлям всичко скъсано, раздърпано и с петна. Отделям това, което би носило и моето дете, ако някой ми даде и давам. Тя ги приема с радост. Просто ми има доверие, че не ѝ пробутвам боклуци. После съм ѝ казала или да хвърля, което не става или да дава на някой, който има нужда. Пак съм натрупала една купчинка. Време е да ги махам.

Общи условия

Активация на акаунт