Минималистичен начин на живот

  • 438 741
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 28 464
Ако ви снимам моите шкафове за дрехи сигурно ще ме заклеймите като лоша домакиня. Мятам всичко на топки - сутиени, гащи, чорапи...после като търся нещо е сложно. Най-често взимам това, което е най-отгоре - това ми позволява да откривам забравени и забутани неща и ми дава усещането, че съм се сдобила с нещо ново.

Аз ако държа така нещата си ще полудея Crazy Crazy....освен това абсурд да облека първото попаднало ми пред очите Flutter....отделно шкафове и чекмеджета, организирани като гардероб капсула също ще ме изнерви.....искам подреденост но умерена! Party

# 1 246
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Някой от вас спомня ли си през комунизма с какви препарати се чистеше.
1.Имаше белина със сигурност,но сега я отричат заради хлора бил вреден за белите дробове.
2.Майка ми миеше прозорците със сапунена вода и после ги забърсваше с парцал и ракия.
3.До колкото си спомням секциите само от прах се бършеха.
4.За бани и тоалетни нямам идея.Блокчета нямаше със сигурност.
5.Печките как се чистеха
Питам с идеята,че едно време нямаше това изобилие от препарат за всяко нещо и пак можеше да ти блести къщата.
Да не говорим,че едно време се переше и със сапун-даже някои си го стържеха и за пералните,ама сегашните сигурно ще се развалят след такъв опит

# 1 247
  • Мнения: X
Съвсем сериозно заявявам, че белината е моят най-добър приятел. Иначе комунизма не помня, била съм на 3.
Виненият оцет е добро средство за чистене, само с това мия клетките на любимците. Но не бих се лишила от модерните методи за чистене и миене и препаратите.

# 1 248
  • Мнения: 7 261
Аз се радвам, че има такова разнообразие от препарати за почистване. Ползвам ги с удоволствие, в тази област съм далеч от минимализма.
 " Онова" време не искам и да си го спомням, единственото хубаво беше, че бях млада.

# 1 249
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Относно гардероба- капсула- 3-4 чифта слънчеви очила за мен са далеч от минимализъм и предпочитам още 2 тениски или чифт панталони, отколкото толкова очила.
Обичам препарати за чистене и хич даже не съм минималистична там.

# 1 250
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз забравям за минимализма, когато става дума за препарати за почистване. Имам доста богата колекция от препарати за баня, кухня, фурна, под. Освен си харесах "Чисто" и си лъскам с него. И аз обичам белина, особено за банята, но днес чистих с някакъв мега силен препарат (бях го забравила дълбоко в шкафа), та ми лютя на очите, запари ми на гърлото и набързо го изплакнах. Мога да стана консултант по битова химия, изпробвала съм де що има на пазара  Crazy Обожавам у дома да ухае на момини сълзи или люляк, обикалям, търкам, колкото повече чистя, толкова по-бързо виждам петно, прашинка, боклуче…
За селска къща имаме прах - таваните ми са дървени - от тях пада прах, къщата ми е обърната към улица и въпреки , че минават 5 коли дневно, вдигат прах от пясъка с който посипват снега. Мебелите ми са тъмно дърво и много се вижда прах, особено както съм с изток-юг и цял ден има слънце у дома. При това къщата ми е малка - само 2 спални, хол, кухня и трапезария. С по-голяма сигурно щях да чистя не по 3, а по 6 часа.

# 1 251
  • Мнения: 28 464
Относно гардероба- капсула- 3-4 чифта слънчеви очила за мен са далеч от минимализъм и предпочитам още 2 тениски или чифт панталони, отколкото толкова очила.
Обичам препарати за чистене и хич даже не съм минималистична там.
Ох, с тия препарати направо го смятам за болест при мен Wink, в момента имам два вида прах за пране, два вида омекотител, единия от които пет литра, две вида препарат за чинии, обезмаслител, отделно един ужасно силен препарат/обезмаслител/ за котлони и фурни, два вида специален препарат за кухня, единия немски, другия на Am way, три вида препарати за баня и два вида антимухъл. Отделно препарат за пода, против прах, против петна, ооох не ми се пише даже другите неща....имам и три литра доместос и суха белина на прах на Am way....
Очила слънчеви имам пет-шест чифта, ама не защото купувам едни върху други, а защото всички очила, които съм имала от 10-15 години са си читави....пазя ги много, прибирам ги в кутии и на тях нищо им няма, а не мога да хвърля маркови очила, отделно по старите не мога да подаря или продам, защото са стари модели демоде....! Трябва да събера сили и поне старите да изхвърля.... Sad

# 1 252
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Да ама напоследък приказват ,че вдишването на препаратите под формата на спрей са вредни за здравето та ,ако може някой който чисти с различно от препарати да сподели опит

# 1 253
  • Мнения: 28 464
Да ама напоследък приказват ,че вдишването на препаратите под формата на спрей са вредни за здравето та ,ако може някой който чисти с различно от препарати да сподели опит
Вредно е наистина, имам и парочистачка, кийто не иска препарати може да чисти с нея! И да не прозвучи като реклама има фирми които произвеждат екологични препарати невредни за здравето, ползвайте тях...

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 20:33 от mimi.7299

# 1 254
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Имам приятелка която чисти само с хлебна сода и оцет. С тях аз чистя само микровълновата и  хладилника. Друг приятел прави перилен препарат от листата на бръшлян. Аз чистя дървенията у дома с 50:50 оцет и олио,  така дървото се подхранва,  така чистихме в мебелната фирма за масивно дърво.

# 1 255
  • Мнения: 13 766
... Аз чистя дървенията у дома с 50:50 оцет и олио,  така дървото се подхранва,  така чистихме в мебелната фирма за масивно дърво.
Това е интересно. Сподели повече. Оцетът какъв е, винен? Или бял, дето непрекъснато се говори за него, а аз дори не го знам какъв е и къде да го търся.
Омекотители не ползвам. Веднъж опитах, дрехите ми смърдяха, дразнеше ме и се отказах. Предпочитам само изплакване. Убедена съм, че е по-полезно.

# 1 256
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Използвам ябълков оцет. Смесвам оцета и олиото в едно шишенце, разклащам да се смесят и с микрофибърна кърпа нанасям по дървото. Така хем оцета го чисти, хем олиото го подхранва, ако има някъде издрано по лака, се полира. Дървото се смята поне тези от нас, които сме работили с него го смятаме за живо, докато не изгори. То винаги се променя - цвят, аромат.

# 1 257
  • София
  • Мнения: 38 476
За микровълнова - взимате една купа с вода и мачкате вътре кори от портокал. Пускате ги в мв за 5 минути. Забърсвате!

Омекотител не ползвам, откакто имам пералня със сушилня. Просто няма смисъл - не остава нито мекота, нито аромат.

# 1 258
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
За сушилнята има кърпички които омекотяват.

# 1 259
  • София
  • Мнения: 17 775
А можете ли да разчиствате и подреждате, ако не сте сами в къщи? Аз, признавам, не мога, трябва всички да ми се махнат от главара и тогава се захващам.
И аз съм най- ефективна, когато съм сама. Имам време да помисля (ако трябва нещо да се прережда, примерно), да поогледам, да си поседна малко и се залавям. Не е за хвалба, но не обичам да се занимавам с дреболии, обичам да ми се натрупат повечко неща и да го овършея.

С какво олио, Топъл дъжд?

Общи условия

Активация на акаунт