Минималистичен начин на живот

  • 439 193
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз чакам още малко да се затопли за да прочиста окончателно зимните дрехи които вече не стават.Вчера бях при сестрата на майка ми -целия апартамент е както аз харесвам-всичко да е прибрано да няма нищо навън.В нас в кошници в бокса се търкалят какви ли не боклуци и като се спъна коментара е, че или не си гледам в краката или ,че съм станала дебела.Ужас да те е срам да поканиш някой на гости.Зад всяко перде се трупат боклуци.Добре ,че в хола махнахме дебелите пердета и част от боклуците заминаха.

# 1 321
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Ние имаме само 2 комплекта спално бельо за спалнята и 2 за детската. Скъпи са - от сатениран памук (или памучен сатен), много качествени, не са мръднали с години. 2 покривки за всеки ден, 3бр за поводи. Аз имам малко обувки - 1 чифт боти, 1 апрески, маратонки, пролетни, есени - 2 бр, сандали - 2 бр, официални - 2 бр. Всички са в черно, бежова, кафява гама и си отиват - 2 чанти - черна и екрю, 1 зимно яке, 3 междинни палтенца и жилетки . Имам точно 3 чифта дънки, 1 черен панталон и 2 -3 ежедневни. С бельото пак съм икономична (едно време имах всички цветове на дъгата, над 100 комплекта), сега съм оставила по 2бр от бяло, екрю, черно, червено и тъмно синьо. Летни рокли имам няколко, 2-3 поли, няколко блузи и туники, 2 бели панталона. У дома съм по клинчета и блузки. Не е да нямам дрехи - всичко друго - официални рокли, дълги рокли, офис костюми - е вакуумирано и прибрано. Може би всичко прибрано ще го продам, защото някои неща са още с етикети на "Дика" и "Дафне".

Моята слабост са маркови парфюми, които деля на сезони, слагам според настроението, дори според цвета на дрехата. Старая се да се въздържам, но си имам около 5-6 любими, които винаги държа да имам.

# 1 322
  • Мнения: 367
В нашия град сложиха контейнери за текстил и кожи(обувки). Много се радвам на тази придобивка. Ползвам контейнера периодично и е по-добро решение в сравнение с пликове до контейнера, които биват разкъсвани и разхвърляни наоколо

# 1 323
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 844
Нямам чак толкова много дрехи. Като цяло не обичам да пазарувам много за себе си. В момента съм в процес на отслабване и ще си върна фигурата отпреди ражданията, много или малко. И все пак, в края на "пътуването", ще ми се иска да си събера гардероб с малко дрехи, всички съчетаващи се една с друга.

# 1 324
  • Мнения: 28 583
Аз пък имам много дрехи, и много обувки! Лошото е, че дори и по старите рокли са си здрави, стават ми и са класически модели, няма как да ги хвърля! Положението с обувките е същото, почти всеки тоялет си върви с обувките...., все пак имам напредък, тази година не съм си купила нови дрехи и обувки! Смятам, че старите са достатъбни и ще ги нося докато нещо отпадне...и се наложи да го заменям с ново! Още не съм прегледала пролетните неща.... ooooh!

# 1 325
  • Мнения: 2 560
Аз имам пълен гардероб с дрехи, отделно имам прибрани любими дрешки, които не ми стават в момента 😶. Но от обувките подарих няколко  чифта , които са обувани по 1- 2 пъти и скоро няма да им дойде реда. Така си  успокоявам съвестта,  че имам и няколко чисто нови, не обувани още чифта 🙄. Изобщо, положението е неспасямо май. Подарих и един пълен парфюм, обаче си поднових един друг любим. Изобщо- "танто за кукуригу" е моята работа с минимализма. А ми харесва...🙄

# 1 326
  • София
  • Мнения: 13 278
Аз пък уж бях на зор да не трупам обувки, но се подлъгах по тазгодишната мода на удобни леки обущета и уж отидох за едни "пантофки", а си тръгнах с 8 чифта в различни варианти и цветове. Добре, че са компактни и не заемат много място, а и не са кой знае колко здрави и сигурно дори няма да изкарат до края на лятото. Но са толкова симпатични и най-вече ми оставят усещането, че съм боса или с нещо много комфортно на краката.
Дрехи обаче нито имам нужда, нито ще купувам. Най-много един от така модерните в момента панталони с визия на анцуг, че дъщерите си купиха и твърдят, че са много удобни за всеки ден.

# 1 327
  • Мнения: X
Последните 2-3 месеца си купих 2 чифта боти - ниски кафяви и черни на ток, и чифт кожени гуменки, че никакви нямам и смятам да приключа с купуването на зимни обувки за следващите няколко години. Качествени и скъпи са и много ми харесват, така че се надявам, че ще ми изкарат достатъчно дълго време.
Сега съм в търсене на чанта, което между другото продължава вече половин година. Нищо не мога да си харесам, а и съм голяма претенция.

# 1 328
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Контейнерита за дрехи и обувки са добро решение.В Шумен за един месец са събрали 4тона дрехи и обувки.Голяма част са отишли за нуждаещи се хора.Е и сортиращите са замазали спор няма.

# 1 329
  • Мнения: 4 808
Преди два дни си купувахме обувки с ММ и аз доста се позамислих дали да не си купя и маратонки, обаче реших да пропусна. Много рядко ми си случва да нося маратонки, за мен са обувки за спорт и туризъм, ползвам ги и да отида до кварталния магазин. Обаче имам едни гуменчици от миналата година, вършат ми работа и се отказах. В неделя обаче обувам гуменките и опааа, на разлепяне са. И пак ще трябва да се ходи на пазар, тоя път се оказах свръхминималистка, ама като си знам, че обувките са ми слабост...

# 1 330
  • Мнения: 7 322
Не мисля, че минимализъм означава да се отказваш от нещо, от което се нуждаеш. Ако е така, не, благодаря!

# 1 331
  • Мнения: 4 808
Не мисля, че минимализъм означава да се отказваш от нещо, от което се нуждаеш. Ако е така, не, благодаря!
Ами тогава още не знаех, че се нуждая...

# 1 332
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 710
Според ММ, аз съм с ОКР на тема минимализъм Simple Smile всъщност, не съм чак толкова разстроена Simple Smile, но той си ме намира за луда.

# 1 333
  • Мнения: 28 583
Според ММ, аз съм с ОКР на тема минимализъм Simple Smile всъщност, не съм чак толкова разстроена Simple Smile, но той си ме намира за луда.
ММ смята същото, но в обратна посока... Joy

# 1 334
  • Мнения: 2 046
Според ММ, аз съм с ОКР на тема минимализъм Simple Smile всъщност, не съм чак толкова разстроена Simple Smile, но той си ме намира за луда.
ММ смята същото, но в обратна посока... Joy
И моя Simple Smile
Та затова съм се заела да си оправя къщата и вещите...много ми е трудно....

Общи условия

Активация на акаунт