Минималистичен начин на живот

  • 438 820
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 6 720
  • Мнения: 18 501
Аз разкарах нещо наречено уред за варене на ориз... подарък, разбира се, от познат на мм. Не ползвам такова, няма да ползвам, не ми трябва. Нека друг да му се радва Simple Smile

# 6 721
  • Мнения: 2 586
Домакинските ел.уреди мисля, че вече разнищихме отдавна. Но пак ще споделя, защото много харесвам темата. В кухнята съм достигнала минимализъм в умерена доза, поддържам стабилно ниво от около 10 години. Използвах момента преди 2 години като се преместихме да се усъвършенствам. Първо всичко в кухнята ми е в шкафове, нямам рафтове, точно с идеята, че предразполагат към трупане на дреболии по тях. Големите уреди няма да коментирам. Не мога без кафемашина, пием много кафе вкъщи и не се лишаваме от това удоволствие, кубинката я завещах на свекърва ми( почти не съм я ползвала). Тенджерата под налягане ми е супер полезна. Пасатор винаги съм имала, използвам го 1-2 пъти месечно, но не мога без него. Преди година си купих миксер, който също рядко ползвам, но като ми трябваше и го нямах, бях болна направо. Никога не съм проявявала интерес към хлебопекарна, чопър, робот, разни кукъри. Готвя 3-4 пъти седмично, имам по 2 броя тенджери, тави, тигани.

# 6 722
  • София
  • Мнения: 2 399
Леле, какво ли само не измислят! Една колежка преди години гордо се беше снабдила с уред за изсушаване на салата след миене.
Аз се отървах от всякакви скарички, микровълнова, миксер, скара с каменна плоча, електрическа тенджера и т.н.

Обаче имам уред за белене на ябълки, който се ползва почти всеки ден. Simple Smile

Ако нещо ти трябва, купуваш, колкото и да странно за другите. И обратното, имам познати, които нямат телевизор, защото не им трябва.

# 6 723
  • София
  • Мнения: 17 282
Аз имам чопър, но го съсипвам от ползване, буквално за всяко готвене. Морков и лук слагам в него да ми ги нареже, родих се като го взех. Беше ми писнало да рева от лука (а си го ядем, лук, чесън, хапваме си ги Simple Smile).
Мъжът ми купи сокоизтисквачка, за която бях против, но 1-2 пъти месечно я вади и прави сокове, той си й слугува.
Редовно ползвам кафе-машина, ел.кана, тостер - само те са ми на плота, за ежедневно ползване. За 1-2 пъти седмично и прибрани в шкафове - чопър, пасатор, яйцеварка. Май това са ми уредите в кухнята.

# 6 724
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Леле, какво ли само не измислят! Една колежка преди години гордо се беше снабдила с уред за изсушаване на салата след миене.


Обаче имам уред за белене на ябълки, който се ползва почти всеки ден. Simple Smile


Центрофугата за зелени салати е много полезен уред и е 5-10лв
Уредът за белене на ябълки ми е странен.Щях да си го купувам преди години ,но прецених, че ми е ненужен.

# 6 725
  • Мнения: 18 501
Joy Това за салатата е любимо на мм - той не може да остави салатата просто да се отцеди след измиване, трябва веднага да я завърти в центрофугата, за да й се махне водата. Аз съм мързелива - предпочитам да си измия салатата малко по-рано, да я оставя да се отцеди, вместо да вадя уредчето, да слагам салатата, да въртя, да вадя салатата, пък после да го мия.

# 6 726
  • София
  • Мнения: 2 399
Всеки уред, чието обслужване ми коства повече усилия от времето, което ми пести, не ми се струва добро решение. Просто изтръсквам салатата и я режа малко по-късно.

Виж, ако измислят нещо да я мие качествено лист по лист... Това е най-бавното в салатите.

# 6 727
  • София
  • Мнения: 17 282
Виж, ако измислят нещо да я мие качествено лист по лист... Това е най-бавното в салатите.

Ох, да, особено спанака....

# 6 728
  • SF
  • Мнения: 21 167
Веднага ще си го купиш, нали? И край на минимализма!

Толкова неща се измислят за удобство, за спестяване на време, на нерви, как да се лишиш. Напук на всички кухненски подобрения и улеснения, които не ползвам, сега съм се загледала в един от онези уреди, които готвят само с въздух. Не си го купувам, от минимализъм. Но май ще го купя.
Тази и миналата година помолим на няколко пъти мои близки да не ми подаряват нищо, което служи за декорация, за украса, тоест не служи за нищо. Е, познайте - подаяват ми.
Но от друга страна се замислям какво да ми подарят тези хора - дрехи, козметика, ботуши??? Иначе пък що за свят е да живеем без подаръци. Аз също им правя подаръци.

# 6 729
  • Мнения: 2 043
В къщи всичко е в оптимални количества. С изключение на кухнята - готвя всеки ден или по няколко пъти на ден. Имам сигурно 10 броя тави, 3 тигана, 3 тенджери, под налягане, 2 иенаглас. Хлебопекарна, която ползвам почти всеки ден. Миксер, кафемашина, тостер, сокоизстисквачка, робот. Ползвам си ги непрекъснато и с удоволствие Simple Smile
Нямам и не бих ползвала фритюрник, микровълнова, кукъри, фраери.
Имам само два парфюма обаче Simple Smile
Купувам, когато нещо ми трябва или пък да подменя старо. Миналия месец смених миялната машина и фурната (бяха вече 15 годишни и не работеха перфектно), старите ги подарих - миялната в една група от ФБ, фурната на майстора, който ми монтира новата.
Не обичам да хвърлям..... и затова купувам много умерено.
Запазените дрехи пера и ги оставям в контейнерите на БЧК.

# 6 730
  • Мнения: 28 477
bubkab няма връзка между тенджерите и уредите и парфюмите.....та посочваш само 2 парфюма Wink.....аз обичам и тенджери и парфюми....по много! Ноооо вече има ред!

# 6 731
  • Мнения: 5 378
Според моето разбиране, уред който да мие листни зеленчуци лист по лист, ще бъде също в духа на минимализма. АКО редовно се консумират такива в домакинството.
Ще пести вода и много време, точно както миалната машина и пералнята пестят вода и време.

# 6 732
  • Мнения: 2 328
Това с въздуха е Еър фраер и е отвратително.Изобщо не ми хареса и се радвам ,че го подарих.Хлебопекарната по същия начин преди доста години я махнах.Научих се да меся хляб сама и да го пека във фурната.Става по-вкусен от този на хлебопекарната.И ми доставя удоволствие да направя хляб за семейството си ръчно.

# 6 733
  • SF
  • Мнения: 21 167
Нали разбираш, че много зависи от живота, който водиш. Един хляб заминава за 1 ден. Не знам докъде ще стигне тая работа, ако се прибираш след 7 ВСЕКИ ДЕН и започваш да месиш, да печеш. Изисква си време - тестото трябва да почине. Не че е рокет сайънс, ама но е голям ежедневен ангажимент.
И въпрос на вкус. На някои им харесва хлябът от домашна фурна, като много зависи и какво сагат като смеска - семена, лимец, глутен фрий брашна, а мекият бял хляб им е абсолютно противопоказен.

Минимализмът не трябва да ми е враг и да ме затруднява. Да ми пречи на работата или на времето, изкарано със семейството. Не я знам как работи тази пластмасария за сушене на марули, но ако семейството обича зелени салати и ги консумира редовно, може и това настолно съоръжение да е най-ценният им помощник.
Аз също се отегчавам с миене и сушене на марули. Ако съм съвсем притисната откъм време, минавам на по-бърза поне откъм измиване салата - срязан домат с краставица. Simple Smile Минималистично!

# 6 734
  • Мнения: 28 477
Нали разбираш, че много зависи от живота, който водиш. Един хляб заминава за 1 ден. Не знам докъде ще стигне тая работа, ако се прибираш след 7 ВСЕКИ ДЕН и започваш да месиш, да печеш. Изисква си време - тестото трябва да почине. Не че е рокет сайънс, ама но е голям ежедневен ангажимент.
М даааа. Така си е. Аз се прибирам след шест, трябва да приготвя свежа вечеря и ако трябва и да омеся хляб.... Rolling Eyes Имаме пекарна, аз не я исках мъжа ми я взе, и категорично отказвам дори да погледна как работи. Той пече хляб и я обслужва. Научи се да приготвя разни интересни със семки, брашна и т.н. И въпреки, че не ядем един хляб на ден, а за три дни пак му е натоварване да се върне и почне да приготвя хляба....
Еърфраера и Мултикукъра ми са в помощ и ги ползвам всеки ден, докато те пекат и готвят аз си взимам душ, отпочивам и съм готова да вечерям към 7.

Общи условия

Активация на акаунт