Минималистичен начин на живот

  • 438 926
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 9 180
  • Мнения: 1 122
Дъщеря ми е на пет месеца и половина. За Коледа получи милион играчки и дрънкулки, с които не знам дали въобще ще си играе някога, отделно дрехи с еленчета и Дядо Коледовци, коронки за глава на коледна тематика, гривнички, плюшени играчки, дрънкалки, топки и т.н. толкова са много, че не знам къде ще ги съхранявам. Майка ми живее в къща и има 100 квадрата таван, но там трябват някакви шкафове или не знам и аз какво. Ако продължаваме така, след още няколко Коледи и таванът ще ни отеснее... Нямам думи

# 9 181
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А защо трябва да ги съхраняваш? И кой, за бога, подарява гривни и коронки на петмесечно бебе?!

# 9 182
  • Мнения: 1 799
И аз съм на мението на Дана, няма да е дом на децата ми, а мой, те ще си имат свой.
Имам позната, чиято стая при родителите и стои заключена и ако трябва да вземат нещо от там и се звъни да се пита дали може да влезнат. За мен това не е нормално. Тя живее в Германия от 2г, преди това е била в Англия 5г, я се прибере в годината веднъж, я не. Ама в стаята и не може да се влиза и нещата и не може да се пипа

П.С. сега видях последните 2 коментара. А защо трябва да се пази всичко? Та аз на излишните боклуци от тази Коледа съм намерила предназначени, камо ли стари подаръци. И на децата всички неща от бебешкия период съм подарила/изхвърлила. Много хора са ме питали защо подарявам плетени неща и ппдаръци от роднини, които не са между нас- ми за какво са ми? Свършили са си работата и заминават по предназначение..

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 23:48 от Kaya

# 9 183
  • Мнения: 3 311
Зависи от ситуацията, аз съм в чужбина и няма как да нямам багаж из Бг, като се върна ще изхвърля още неща, но има неща, които не искам да се пипат. Половината апартамент си е мой, така че майка ми трябва да се съобрази с мен. Тя и нищо не е казала де, не е ставало драма до сега.
Иначе за пазене на сантименталните вещи, от една страна наистина е мило, защото децата свързват тези спомени и подаръци с нас. Но от друга страна е хубаво да се научат че това са просто вещи, и трябва да има някаква граница. Щастливото място е някъде по средата Simple Smile

# 9 184
  • Мнения: X
[quote author=Glossycherry link=topic=1021862.msg44040430#msg44040430 date=1640557240..но има неща, които не искам да се пипат. Половината апартамент си е мой, така че майка ми трябва да се съобрази с мен.
[/quote]

Как жилището на майка ти е половина твое?

Аз пазех доста неща, но последните години разчистиха всичко.

# 9 185
  • Мнения: 3 311
Ами така, половината е на мое име, просто не живея там от доста години вече и тя си го е направила на нея да й е удобно. Но има един голям гардероб в който съм сложила доста мои неща (да не кажа превзела), постарах се максимално да не й се пречкат, но има какво още да се желае. Живот и здраве като се приберем ще поразчистя още, защото колкото и да е любезна, знам че има неща които могат да се изхвърлят.

# 9 186
  • Мнения: 1 799
Аз също не виждам проблем дете да има гардероб/шкаф при родителите си. Ние със сестра ми също имаме по едно крило в гардероба и при дядо ми, и при бабата на мъжа ми (дори тя, но често се прибираме заедно и те ни гостуват и там, а тя е много гостоприемен човек), че и при вуйчо ми.  Проблема ми е детската стая да си остане детска стая и да не мога да я ползвам изцяло. Дадох горе пример

# 9 187
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И майка ми пази на тавана мои детски дрешки и играчки с половин век давност, друг въпрос е, че и тя не знае в кой точно кашон са.

# 9 188
  • Мнения: 1 789
Може би ако човек има голямо жилище, детската стая може да остане, макар и навсякъде да виждам, че е станала детска за внуците - с бебешки легла и т. н.
Но вкъщи имаме две стаи и определено след като порасне малката, когато се изнесе, няма да остане розовото легло и т. н. Иначе домът винаги ще е нейн!

# 9 189
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559

Преди няма и 40 дни почина един съсед и сега ня6олко мангала изпразниха целия апартамент.Както съм писала и по рано няма вече уважение и ценности.Какъв е тоя зор за изхвърляне все едно си чакал да умре родителя и да продадеш апартамента или да го дадеш за пари под наем.Затова ползвайте си вещите да не ви ги ползва бай мангал.Другото което адски ме издразни е че не викна фирма за отпадъци,а аз за обзавеждането старото на щерка ми платих 100лв да го извозят до депото.Не знам аз ли нещо съм смотана ,ама не ги разбирам така нещата,а и тоя двоен стандарт с отпадъците.Друга държава да беше глобата му е в кърпа вързана.

# 9 190
  • Мнения: 10 423
Не разбрах за викането на фирма - мангал или не - дали им са платили или са им дали вещите вместо заплащане, вас какво ви бърка?

# 9 191
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Не разбрах за викането на фирма - мангал или не - дали им са платили или са им дали вещите вместо заплащане, вас какво ви бърка?
Бърка ме ,че мангалите изнесоха покъщината и препълниха контейнерите ,а по закон фирма доставя контейнер и после извозва нещата до специални депа.Но явно и вие сте против да се спазва закона затова никога няма да се оправим.Едни ще сме по прости и ще си плащаме,а други не

# 9 192
  • Мнения: 10 423
Е това за контейнерите го нямаше в 1вия пост 😉
При нас ако викаш мангал, както пишеш, идват с каруца и изнасят към махалата всичко...

# 9 193
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Е това за контейнерите го нямаше в 1вия пост 😉
При нас ако викаш мангал, както пишеш, идват с каруца и изнасят към махалата всичко...
Да права си ,ама много се ядосах сега ще минат мангалите с каруците ще разпилиея всичко по площадката където играят и деца и ще си вземат само това което им трябва или могат да продадат и после кой ще чисти след тях.Всеки,но не и сина на съседа е затуй полудях също.

# 9 194
  • Мнения: X
Бенибъни, за контейнера за отпадъци съм съгласна, не е редно да се изхвърлят такива отпадъци без специален контейнер! Трябва да се викне фирма и да се изхвърлят, но Ганьо не иска да чуе, защото е 100 лв.
За другото обаче не съм съгласна. Човекът е починал. Не съм чула някой да е занесъл нещо на оня свят. Масово възрастните хора трупат стари вещи, които не им трябват, защото едно време не е имало и им е останало като комплекс. Не виждам какво толкова станало, че починал човека, изхвърлят му вещите. По-добре апартаментът да се ползва, отколкото да виси празен.

Общи условия

Активация на акаунт