Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 88 933
  • 752
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 736
Различните производители дават различни мерни единици за ензимите. Аз не бих се притеснявала, пише си 3 пъти дневно, значи може да ги ползвате. Пинко казваше, че до 5 приема дневно може да се вземат ПЕ.

# 421
  • Мнения: 36
Здравейте!

Извинявам се предварително за това, че "прескачам" всички коментари и теми, но вече от четене и проучване на здравословни проблеми буквално изпадам в паник атаки, които ме съсипват и държат с часове.
От година и нещо страдам от здравословни проблеми, които сам, въпреки многото изследвания и лежане по болници съм си открил със стотици часове четене и проучване.

Та директно ако е възможно да попитам - надявам се и искренно искам след време да прочета всички коментари и теми, но засега просто не мога и директно ще действам.

Имам сраствания в коремната кухина. Опериран съм от апендицит март месец тази година. По време на операцията са ми отрязали и 3 чревни срастъка. Единия е бил до сигмовидното черво (даже сигмата се преплитала около него), другия е слепвал дебелото черво с далака (както е в момента, това е адско) и сега за десерт на мястото на махнатия апендикс имам и там сраствания. С две думи, в коремната кухина е "лепкава каша". Едвам дишам, чревната непроходимост се влошава с всеки изминал ден, въпреки че съм веган, пия достатъчно вода, приемам всякакви добавки и пробиотици и се друсам с разхлабителни. Аз гния от вътре буквално, не само в червата, но в цялата коремна кухина. Психически също се влошавам, защото нали червата/корема и флората там са директно свързани с психиката (това всички го знаем).

Нещата се влошават, все повече ми опъва, като че ли стават повече нишките. Нали на една отрязана - две нови (така съм чувал). Не мога да се храня, абе ад.

Ще си купя задължително тези ензими, за които пише в темата, искам просто да попитам дали някой от тук е минал през моя път и дали е получил облекчение с помощта на тези добавки. И ако имате съвети какво друго мога да направя, за да си помогна в случая? Гладолечение ли, антипаразитна програма ли?

Супер благодарен ще съм за всякакви коментари и съвети и след като ги получа и почна да ги пия ще пускам коментари дали работят или не.

Благодаря!

# 422
  • Мнения: 1 715
Разбирам те. И аз имах един проблем, за който отказвам и досега да чета, по същите причини, но той е синдром на Мениер и си намерих друго лечение за него. А иначе и аз съм с три коремни операции и трудно храносмилане. Дори и без операции се получават сраствания, а какво остава за толкова драстични интервенции. Скоро не съм правила курс с ензими, но мисля да си поръчам пакета, който е в началото на темите. За корема не мога да кажа доколко ми помагат, но си изчистих образувание на едната гърда с прием в продължение на два месеца. Сигурна съм , че ми помагат и за срастванията в корема, но не очаквай да е с един курс на прием. Под един курс имам предвид 1-2 месеца, колкото можеш да си позволиш да платиш. Може и да не прекъсваш, стига да не те товари финансово. Дерзай и горе главата!

# 423
  • Мнения: 6 552
Аз не мога да се включа със съвет, за което съжалявам, но използвам лекото раздвижване в темата, за да попитам - какво "прилапвате", ако огладнеете в забранените часове?
Днес, например, много изгладнях точно преди приема на ензимите, а не ми се чакаше час след тях и боднах една варена царевица. Друг път - по един банан. Рядко се случва да наруша, но все пак понякога се налага. Та, какво може да се хапва...знам, че не трябва да е протеиново, но то вече май във всичко има, дори и малко протеин. Може ли да се дадат някакви мерни единици, според които да се ориентираме?
Иначе проверявам тук: https://www.bb-team.org/hrani

# 424
  • Мнения: 1 715
Ябълка, череши, диня ... Но гледам да е малко и лесно смилаемо, бързо да се придвижи през стомаха, а и по- добре да не е толкова близо до приема, ама в краен случай...

# 425
  • Мнения: 36
Разбирам те. И аз имах един проблем, за който отказвам и досега да чета, по същите причини, но той е синдром на Мениер и си намерих друго лечение за него. А иначе и аз съм с три коремни операции и трудно храносмилане. Дори и без операции се получават сраствания, а какво остава за толкова драстични интервенции. Скоро не съм правила курс с ензими, но мисля да си поръчам пакета, който е в началото на темите. За корема не мога да кажа доколко ми помагат, но си изчистих образувание на едната гърда с прием в продължение на два месеца. Сигурна съм , че ми помагат и за срастванията в корема, но не очаквай да е с един курс на прием. Под един курс имам предвид 1-2 месеца, колкото можеш да си позволиш да платиш. Може и да не прекъсваш, стига да не те товари финансово. Дерзай и горе главата!

Опитвам се да дерзая, наистина, но с всеки изминал ден става все по-трудно и по-трудно. Правя си масажи, пия лютив чай с джинджифил (все неща, които съм чел, че трябва да помагат, ама уви не помагат). До толкова ми опъват, че чак аортата се чува да свири като пулсира, стомаха и корема са ми прибрани здраво навътре, изродско е. Ще видим дали ще помогнат, ще се купуват ако е необходимо няколко пъти, чувал съм че има ли болест - няма пари и е вярно, май...

# 426
  • Мнения: 10 257
zafirov, чувал ли си за castor oil pack ( казано на бг лапи от рициново масло)? Ползват се при сраствания по тялото. Ако ползваш английски прочети из гугъл или с гугъл преводача виж какво можеш да си преведеш. Аз се разтърсих за тях, т.к. съм раждала секцио и имаше предположение за срастване с пикочен мехур. Не знам дали помагат, защото си трябва постоянство, а аз издържах месец и после не ми се занимаваше. С две думи - на парче вълнен плат се излива рициново масло. Лягаш и налагаш мястото с предполагаeмото срастване, отгоре затопляш и стоиш така 1- 1 1/2ч, а ако искаш и цяла нощ. Има различни вариации на ползване - 3 последователни дни, после 4 почиваш; 4 последоватлени, 3 почивка, 5 - 2, или през ден. Каквото ти е удобно. Постила се обаче нещо в леглото да не изцапаш. Аз от магазини за 1$ (че не живея в БГ) бях си взела едни тънки покривки найлонови, та такова бях заслала под чаршафа. Не знам дали ти се занимава, но ако имаш време можеш да пробваш и това наред с ензимите. Бях почнала в паралел и ензимите, но много ми става лошо от тях и не можах да продължа. Но според мен ефекта би бил много добър ако се съчетаят.

# 427
  • Мнения: 36
zafirov, чувал ли си за castor oil pack ( казано на бг лапи от рициново масло)? Ползват се при сраствания по тялото. Ако ползваш английски прочети из гугъл или с гугъл преводача виж какво можеш да си преведеш. Аз се разтърсих за тях, т.к. съм раждала секцио и имаше предположение за срастване с пикочен мехур. Не знам дали помагат, защото си трябва постоянство, а аз издържах месец и после не ми се занимаваше. С две думи - на парче вълнен плат се излива рициново масло. Лягаш и налагаш мястото с предполагаeмото срастване, отгоре затопляш и стоиш така 1- 1 1/2ч, а ако искаш и цяла нощ. Има различни вариации на ползване - 3 последователни дни, после 4 почиваш; 4 последоватлени, 3 почивка, 5 - 2, или през ден. Каквото ти е удобно. Постила се обаче нещо в леглото да не изцапаш. Аз от магазини за 1$ (че не живея в БГ) бях си взела едни тънки покривки найлонови, та такова бях заслала под чаршафа. Не знам дали ти се занимава, но ако имаш време можеш да пробваш и това наред с ензимите. Бях почнала в паралел и ензимите, но много ми става лошо от тях и не можах да продължа. Но според мен ефекта би бил много добър ако се съчетаят.

Много ти благодаря за препоръката. Ще попрочета статия-две и ще го пробвам и това.

Да попитам отделно - натокиназата и бромелаина проблем ли ще е, ако са на биохерба (българските)? Някой пил ли е от тях?

Благодаря отново.

# 428
  • Мнения: 10 257
Гледай сега, малко е трудно така да се каже стават ли не стават ли, защото трябва да се гледа каква е ензимната активност в една капсула. В съдържанието на тези за които питаш за натокиназата е дадена мерна единица в mg, на тези които се препоръчват е в FU. Трябва да се превърне в една мерна единица, нали се сещаш..за да се разбере това на Биохерба на колко се равнява от това което се препоръчва на първа страница. Най-добре си набави каквото трябва, защото така не се знае дали ще приемаш достатъчно за да ти свърши работа. Дори и да трябва да изчакаш за всичко по-добре почни както трябва. Иначе винаги ще има тази чуденка правилно ли е, не е ли.

# 429
  • Мнения: 19 296
А колко време преди и след храна пиете ензимите? Аз ги пиех 30мин преди храна и сега се зачудих дали не е малко?

Вчера гледах един клип за Айенгар йога. Едната жена имаше сраствания в корема след секцио. Каза, че се е подобрила след започване на йогата. Не давам линк, защото повечето беше обяснения как се прави мост, а не толкова по тази тема, но може да се потърси инфо и в тази насока.

# 430
  • Мнения: 10 257
Аз съм си записала от всички теми до сега, които съм изчела поне два пъти, е коментирано: "На гладно" се разбира един час преди ядене и два часа след ядене.

# 431
  • Мнения: 1 715
На гладно означава далеч от храна. Сега приемам други неща, но са 8 капсули на гладно, обаче не гледам толкова часа, колкото дали съм усетила, че са преминали от стомаха надолу. И понякога изчаквам още повече от час.

# 432
  • Мнения: 19 296
Благодаря ви за отговорите! Сутрешните лесно, но по-нататък трудно се спазва това отстояние.

# 433
  • Мнения: 6 552
Сутрешното и вечерното най се докарват, междинното е зор. Аз лично тогава най огладнявам.
Въпрос към дамите - забелязали ли сте скъсаване на дните на цикъла?

# 434
  • Мнения: 1 715
Единият прием винаги ди го правя в 4 или 5 сутринта, така си прецених, защото предиобед най лесно гладувам. После обикновено си заспивам до 6, но и да се разбудя, не се тревожа.

Общи условия

Активация на акаунт