Направление за операция и адрес различен от личната карта?

  • 882
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 380
Накратко за ситуацията, в която попаднах днес.
Родом съм от малък град до Хасково и от както имам лична карта се водя на този адрес.
От години обаче работя и живея в Стара Загора, съответно личният ми лекар е тук. В Стара Загора имам собственост на мое име както и трудов договор към старозагорска фирма.
Днес отидох да си взема направление за операция от личния лекар, който съответно ми издаде такова с настоящия ми адрес по местоживеене.
Изпратих го в болницата, където ще ме оперират и от там ми казаха, че адрест на направлението трябва да отговаря на този по лична карта.
Звъня съответно на личния лекар и му казвам, че трябва да сменим адреса. Той ми обясни, че няма как да стане, защото ако ме пише от Хасково, няма как реално да съм негова пациентка...

Изобщо поредната главоблъсканица.
Утре пак ще говоря с болницата, за да видим как може да станат нещата по най-лесния начин.
Междувременно, някой може ли да ми каже какво е решението на съответния казус?

# 1
  • Мнения: 2 489
Постоянният ми адрес е в един град, а личният ми лекар е в друг град. Даже са различни области. Досега не съм имала проблем. Не знам защо личният ти лекар е казал, че ако си от Хасково не може лекарят ти да е от Стара Загора.

# 2
  • Мнения: 5 380
Обясни ми, че при него се водя по местоживеене. Явно е възможно ако уча, работя, живея и като цяло имам постоянен адрес в съответния град. Щом личния ми лекар практикува в Стара Загора, явно трябва да се водя на някакъв местен адрес, за да съм записана при него.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Накратко – няма нищо вярно в това, което ти е казал личният лекар. Peace

# 4
  • Мнения: 25 600
А настоящ адрес нямаш ли? Би трябвало да си регистрирана някак си на адреса, на който живееш.

# 5
  • Мнения: 5 380
Адресът, на който живея е апартаментът ми. Моя собственост и си плащам данъците за него. Най-ветоятно при
Днес ще ходя до общината да видя каква бележка мога да взема.

# 6
  • Мнения: 25 600
Въпросът ми не е дали си плащаш данъците, а дали си регистрирана на него.
Така и така ще излизаш, що не минеш и през ЗК да попиташ какъв е проблемът и има ли изобщо такъв?

# 7
  • Мнения: 5 380
Охх голямо ходене ще се ходи днеска. Бях в общината, регистрирана съм, но на някакъв конкретно различен адрес. Явно е станала грешка. Ще ходя по-късно с нотариалния акт да го оправим и да ми издадат Удостоверение вече Simple Smile
Дано свърши работа

# 8
  • Мнения: 18 979
Струва ми се, че в болницата е проблемът. Аз също съм с постоянен адрес по лична карта един град, а съм получавала направление от лекар в друг град, не е имало проблеми.

Плюс това, има случаи, при които често има подобни разминавания:

"Ако пребивавате в друго населено място за срок до един месец (например във връзка с почивка, екскурзия, служебна командировка или др.) и трябва да получите медицинска помощ, може да се обърнете към всеки общопрактикуващ лекар, за съдействие. Необходимо е да му представите здравно осигурителната си книжка

Ако предвиждате да пребивавате в друго населено място за срок по-дълъг от един до пет месеца, трябва да направите временен избор на общопрактикуващ лекар. За целта трябва да закупите от книжарница за медицинска документация регистрационен формуляр за временен избор. Формулярът се попълва от лекаря, който ще Ви обслужва за периода на пребиваването ми на новото място. При изтичане на срока на временния избор автоматично се възстановява постоянният избор на общопрактикуващ лекар."

Очевидно, че не е проблем.

 

# 9
  • Мнения: 5 380
Кукумицинка, взех си днес едно "Уверение за настоящ адрес" и се надявам това да оправи нещата.
От болницата ми обясниха, че адресът по лична карта трябва да съвпада с този от направлението иначе при една проверка от ЗК щяла да им падне пътеката ако има несъответствие.

ПС: Доколкото разбрах от обясненията в общината днес, няма проблем личния ти лекар да е от друг град/област. Но трябва да имаш временен или постоянен адрес в този град, на базата на който да се запишеш. Нямало как общопрактикуващ лекар регистриран в един район, да записва пациенти от други райони без това условие. 

Общи условия

Активация на акаунт