Отговори
# 525
  • Мнения: 64
Мамчета едно въпросче Simple Smile
Имаме си близначета и днес таткото ще ходи в социалните да подава документи за еднократната помощ.До колкото съм запозната  поммощите трябва да са две,едната за раждане на дете,а другата за отглеждане на дете до една година.Ако някоя мама с близнаци скоро е минала по този път ще помоля да ми разясни какво точно трябва да кажем във социалните,защото някъде четох че си траят за тази помощ за отглеждане на дете до една година.Ако имаме право на още нещо,моля да ме подсетите.Благодаря предварително.

# 526
  • Мнения: 951
Чак пък да си траят социалните?!😂 Двете помощи са - еднократна за раждане и еднократна за отглеждане на близнаци. Не зависят от доходите и се изплащат еднократно. Необходимо е лични карти, актове за раждане за справка и банковата ви сметка.

# 527
  • Мнения: 13
Здравейте, колко дни преди датата на получаване на детските надбавки трябва да се подадат документите и ако с бащата сме с различни адресни регистрации и несъжиталстваме заедно трябват ли неговите доходи да се представят? Много благодаря предварително!

# 528
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319
Здравейте, колко дни преди датата на получаване на детските надбавки трябва да се подадат документите и ако с бащата сме с различни адресни регистрации и несъжиталстваме заедно трябват ли неговите доходи да се представят? Много благодаря предварително!
Подаваш в рамките на "от 1 до 30-31-во число на месеца"...Преди датата на получаване не се подават документи.
След като не съжителствате заедно, нямате брак и не сте на един и същи настоящ адрес не декларирате неговите доходи. Имате ли брак обаче...няма как, декларират се.

# 529
  • Мнения: 3 606
Чак пък да си траят социалните?!😂 Двете помощи са - еднократна за раждане и еднократна за отглеждане на близнаци. Не зависят от доходите и се изплащат еднократно. Необходимо е лични карти, актове за раждане за справка и банковата ви сметка.
Точно социалните се правят на луди и на мен и на моя позната се опитаха да ни излъжат за парите които се полагат при раждане на близнаци.
Искам да попитам, всяка година ли при подаване на док за детски се изисква бележка за имунизации от педиатъра.

# 530
  • Мнения: 951
Чак пък да си траят социалните?!😂 Двете помощи са - еднократна за раждане и еднократна за отглеждане на близнаци. Не зависят от доходите и се изплащат еднократно. Необходимо е лични карти, актове за раждане за справка и банковата ви сметка.
Точно социалните се правят на луди и на мен и на моя позната се опитаха да ни излъжат за парите които се полагат при раждане на близнаци.
Искам да попитам, всяка година ли при подаване на док за детски се изисква бележка за имунизации от педиатъра.

В какъв смисъл да те излъжат

# 531
  • Мнения: 3 606
1ят въпрос от тяхна страна беше а вие за колко знаете?На моята познат с се опитаха да скрият 2×600лв става въпрос за малки градове.
И пак да попитам всяка година ли трябва док за имунизации при подаване за детски надбавки?

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Да. При всяко подаване се изисква пълния комплект документи. С изключение на банковата сметка. Тя е само в началото.

# 533
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319

cia_maritima
Малко на килограм сипете обвинения, така или иначе при подадени документи за дадена помощ, парите не идват от джоба на социалния работник, за да получите по-малко.
С помощите за близнаци, аз лично винаги се обърквам и трябва да прочета преди да отговоря.
Въпросът "а вие колко знаете", може да  е, за да ви  кажат за останалите помощи , за които не сте знаели...а не да ви спестят информация.
И не изключвам разбира се и да сте попаднали на служител, на които тази работа не му идва отвътре.

ПП Не съм социален работик.

# 534
  • Мнения: 3 606
Ами да обясня преди да се стигне до подаване на документи бях наясно за какви пари става въпрос.По кой кодекс коя точка и всичко което трябваше да знам.Благодаря на една мама от сайта която беше така любезна да ми обясни всичко.За моята позната и обясняваха че има само помощ.Соц работници са особена порода аз бях подготвен за всичко и даже знаех повече от тях а те ми спореха как не съм прав и греша.След като слезе при нас с жена ми старши експерт нещата много бързо придобиха естествен ритъм и отношение.При нас всичко е както трябва но човек ако не е запознат не е добре.Никога не бих писал празни приказки.

# 535
  • Мнения: 4 710
Здравейте.Имам решение за развод.Делото се точеше много.Бащата не фигурира в домът ни от подаване на исковата молба,но решението за развод е почти половин година след това.Ще ми искат ли документ за,дохода на бащата след като го има черно на бяло ,че не е бил част от семейството? Изобщо...какви са ми вариантите?Благодаря.

# 536
  • Мнения: 951
Здравейте.Имам решение за развод.Делото се точеше много.Бащата не фигурира в домът ни от подаване на исковата молба,но решението за развод е почти половин година след това.Ще ми искат ли документ за,дохода на бащата след като го има черно на бяло ,че не е бил част от семейството? Изобщо...какви са ми вариантите?Благодаря.
при развод, не се взимат доходите на другия родител ако родителските права са присъединени на Вас.

# 537
  • Мнения: 4 710
Зная,но периода,за,служебна бележка за детските хваша мсеци преди излизане на решението.

# 538
  • Мнения: 951
Зная,но периода,за,служебна бележка за детските хваша мсеци преди излизане на решението.
Това е без значение.

# 539
  • Мнения: 635
Добро утро имам две въпросчета. Първата година майчинство до кога се взима до датата на термин или до дадата на която се е родило детето.
А за втората година разбрах че се подава декларация към фирмата но от къде мога да я взема за да я попълня?

Общи условия

Активация на акаунт