Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте каква е помощта за първокласник  и кой има право на нея?

250 лв е помощта.Трябва доходът на човек да е равен или по-малък от 450 лв бруто

# 601
  • Мнения: 2 682
При пресмятане на дохода облагаемия доход ли трябва да гледам или осигурителния в страницата на НАП? До сега ми бяха една и съща сума, но поради продължителен болничен в момента са с голяма разлика, а бяхме няколко лв над прага. Искам да пресметна дали има нужда въобще да искам служебна бележка или все още ще сме над обявената сума.

# 602
  • Мнения: 151
Здравейте, мами 😊
Нова съм тук, но одавна следя статиите.
Чудя се за следното нещо:
Бебка е на почти месец и ми се иска да оправим документите за детските надбавки, за да й ги събираме в сметка.
Обаче никъде не откривам нищо, или поне не съм сигурна дали това, което чета е по моята тема, за въпросните детски на толкова малки деца... Как въобще стоят нещата с подава е на документи, какви са нужните документи, освен доходите, акт за раждане и лични карти, защото знам, че се носи и  е лека за ваксините, но про по-големи деца.
Спирам, че стана доста дълъг текст 😮

# 603
  • Мнения: 68 657
Здравей..в началото на темата има отговор на въпроса ти.

# 604
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
При пресмятане на дохода облагаемия доход ли трябва да гледам или осигурителния в страницата на НАП? До сега ми бяха една и съща сума, но поради продължителен болничен в момента са с голяма разлика, а бяхме няколко лв над прага. Искам да пресметна дали има нужда въобще да искам служебна бележка или все още ще сме над обявената сума.
Гледа се само брутния доход.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, мами 😊
Нова съм тук, но одавна следя статиите.
Чудя се за следното нещо:
Бебка е на почти месец и ми се иска да оправим документите за детските надбавки, за да й ги събираме в сметка.
Обаче никъде не откривам нищо, или поне не съм сигурна дали това, което чета е по моята тема, за въпросните детски на толкова малки деца... Как въобще стоят нещата с подава е на документи, какви са нужните документи, освен доходите, акт за раждане и лични карти, защото знам, че се носи и  е лека за ваксините, но про по-големи деца.
Спирам, че стана доста дълъг текст 😮

Да,това са документите

# 606
  • Мнения: 429
Здравейте. Бебо е на 4м., майчинството ми е чисто около 980лв/ месец. Брутно около 1250. Кой доход се взема? Нямаме брак с таткото? Ако попълвам това, което ми превеждат по карта има някакъв шанс, но ако го гледам от сайта на НОИ сумата ми е всеки месец над 1250 и няма смисъл. Интересува ме точно по време на болничен и майчинство кой доход се взема и от къде да го гледам? Благодаря предварително

# 607
  • Мнения: 68 657
От 1 стр.

# 608
  • Мнения: X
Взимате от работодателя служебна бележка за брутния доход за 12 месеца назад, за периода, в който сте била болничен гледате сумата, която ви е преведена от НОИ. Това, което е постъпило по картата. Събирате всичко, делите на 12, колкото са месеците и след това на броя членове на семейството. Ако сте под 500 лв., може да получавате 80% от надбавките.

# 609
  • София
  • Мнения: 38 517
А идват ли социалните на проверка след подаването на документите за детски?
Нещо се присетих.
При помощи за телк минаваха, затова питам.

# 610
  • Мнения: 298
А идват ли социалните на проверка след подаването на документите за детски?
Нещо се присетих.
При помощи за телк минаваха, затова питам.
Не

# 611
  • Мнения: 3 610
А идват ли социалните на проверка след подаването на документите за детски?
Нещо се присетих.
При помощи за телк минаваха, затова питам.
Уж ходят но по принцип не.

# 612
  • Мнения: 320
И какво проверяват, че ми стана интересно?

# 613
  • Мнения: 81
Здравейте, подадени документи за еднократна помощ и детски на 30април,дали ще си получа сумите Май ?

# 614
  • Мнения: 151
Аз също съм подала април, би трябвало със детските да са.

Общи условия

Активация на акаунт