МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 12

  • 78 762
  • 787
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 087
В Надежда от няколко места дочувам , че манипулират СГ.....едно на ум да си имате.

# 361
  • Мнения: 117
В Надежда от няколко места дочувам , че манипулират СГ.....едно на ум да си имате.

Към по-зле ли? За да правят повече АРТ? Леле... без думи!
А къде да пуснем?

# 362
  • Мнения: 4 097
Облаче, пуснете си втора СГ в "Надежда" или Малинов.
Лично аз не мога да се съглася с твърдението по-горе.
Критериите на Щерев са занижени. Това го твърдя от личен опит.

Успех!

# 363
  • Мнения: 339
По-добре изберете Малинов. В рамките на месец и половина направихме 5 СГ в 5 различни клиники. Всички сочат, че има проблеми, освен тази в Надежда, която е перфектна.

# 364
  • Мнения: 117
Момичета, вие ме хвърлихте яко в джаза! Какво излиза - уж две от топ репродуктивните клиники замърсяват и/или манипулират СГ и/или имат занижени критерии... Аз и без друго се колебая в коя от двете - Щерев или Надежда да се лекуваме, то излиза, че ми трябва трета?!? Но каква е логиката в Надежда да манипулират СГ към по-добре? За да ходиш на повече прегледи и    да си касичка?

# 365
  • Мнения: 339
Не знам каква е логиката. И аз бях озадачена от резултата, тъй като идеята ни беше да ползваме СГ от Надежда за фонда. Наложи се обаче да идем и в друга клиника. Във форумите видях, че и при други се е получило същото.

# 366
  • Мнения: 117
Не знам каква е логиката. И аз бях озадачена от резултата, тъй като идеята ни беше да ползваме СГ от Надежда за фонда. Наложи се обаче да идем и в друга клиника. Във форумите видях, че и при други се е получило същото.
Арабела, може ли да ми кажеш в кои други клиники сте правили? И другите 4 еднакви проблеми ли показаха или всяка беше различна?

# 367
  • Мнения: 339
Правихме в Щерев, Димитров, Вита и Адела. Резултатите на места се покриват, другаде са доста различни и кашата е пълна.

# 368
  • Мнения: 117
Правихме в Щерев, Димитров, Вита и Адела. Резултатите на места се покриват, другаде са доста различни и кашата е пълна.

Наистина звучи като каша. Ма то и при нас - явно сега освен да се чудя дали да оперирам ендометриизната ми киста - едни лекари викат не!, други - оооо задължително!, още трябва да се чудя и реални ли са тез СГ или някой е надраскал нещо си на един лист.... Rage

# 369
  • Мнения: 339
И аз съм много разочарована. Явно колкото лекари и клиники се посетят, толкова различни мнения и резултати се получават 😢

# 370
  • Мнения: 410
Нашата първа Сг беше в Надежда и беше много лоша, следващата след месец за фонда в Малинов, пак същата. После имаме още 4-5 Сг в Надежда все с подобни резултати. Бъчваров от Щерев ни каза изрично като ходим за Сг да НЕ казваме, че ни трябва за фонда, а че за първи път правим. Толкова бях изумена като ни го каза, че даже не можах да попитам защо, къде би била разликата.
После прочетох няколко мнения, че като кажеш, че си за фонда и сякаш резултатите излизат по-хубави.
Лично аз смятам, че Надежда, Малинов, Адела, Виена инвитро са достатъчно добър вариант. Пробвайте на друго място, ако трябва и на трето. Това е най-лекото и безболезнено изследване така че не му се чудете много

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 08:15 от ive23

# 371
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, може ли да помогнете с нашите резултати, добри ли са?

Благодаря ви

# 372
  • Мнения: 6 308
Супер са  Peace

# 373
  • София
  • Мнения: 23 165
прекалено идеални са.
синлаб местната лаборатория ли е?

# 374
  • Мнения: 121
Правени са в Пловдив, българо-германска лаборатория Зивест. Като чета, че други момичета споделят, че на различни места излизат различни резултати не знам какво да мисля. Дали да пуснем още един път, на друго място. В Пловдив къде бихте ми препоръчали да направим? Мъжът ми е на 42 г, пуши, не пие и определено не се храни здравословно, до колкото чета, тези са нещата които оказват влияние, ако няма други причини или проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт