Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 584
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Не съм убедена, че ще има чак толкова свободни места за Септември. В три от четири градини, за които кандидатстваме има вече по пет чакащи на опашките с ХЗ. До май е много вероятно да станат повече и следователно да ги прехвърлят в социалната и общата опашка.

# 526
  • Мнения: 4 279
Ако имат социален критерий

# 527
  • Мнения: 10
Не съм разбрала правилно въпроса тогава. Да, аз също не зная (не съм убедена и че "системата" знае) за самостоятелна лицензирана частна ясла. По-скоро са го сложили по подразбиране. На мен ми отговориха, че когато е готова промяната в системата щемога да заявя точка, но те ще преценят дали да ми я начислят. В запитването посочих, че детето посещава яслена група в частна лицензирана градина.

Пишете, моля,  после какво е станало и как, ако въобще стане възможно се заявява точка от частна ясла/градина.

Благодаря!

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Ако имат социален критерий
Е да, така е. В  градината по първото ни желание и петте деца попадат в общата опашка, а не в социалната. В градините на следващите ни желания не съм ги търсила и не знам какво е положението. Но нещата винаги може да се променят.

# 529
  • Мнения: 719
как не съм завършила едно виШУ математика, сега щях да изчисля детето къде, кога и как ще влезе. А аз ще си чакам класирането, нямам нерви да следя инициали, в кой квартал, в оя градина, с колко точки са. Евала ви, че всичко следите Simple Smile
Между другото според вас, там където има 0 свободни места, има ли смисъл да се виси на опашката?? Питам, ако някой има опит от предишни години.

# 530
  • Мнения: 26
Не съм разбрала правилно въпроса тогава. Да, аз също не зная (не съм убедена и че "системата" знае) за самостоятелна лицензирана частна ясла. По-скоро са го сложили по подразбиране. На мен ми отговориха, че когато е готова промяната в системата щемога да заявя точка, но те ще преценят дали да ми я начислят. В запитването посочих, че детето посещава яслена група в частна лицензирана градина.

Пишете, моля,  после какво е станало и как, ако въобще стане възможно се заявява точка от частна ясла/градина.

Благодаря!
Току що виждам във въпроси и отговори това, което според мен е променено, текста не гласеше това първоначално...
5.13. Детето ми в момента посещава частна ясла, това дава ли предимство?
Предимство по К5 ползват деца, посещаващи самостоятелни общински детски ясли на територията на Столична община при кандидатстване в 1-ва градинска група. Критерият не включва частните такива или яслените групи на ДГ.

# 531
  • Мнения: 719
ама това беше по старата наредба, нали това е една от промените, точка получават и децата от частни ясли

# 532
  • Мнения: 138
А някой забеляза ли, че днес стъпките за класиране на първо класиране са променени? Вчера бяха две, днес 4?
Значиии, от ИСОДЗ много ме дразнят! Защо не са си променили дата на актуализацията, щом правят актуализация?! Аз специално проверявам всеки ден дали ще има нова версия, а то се оказва, че трябва да си играем на „открий 10-те разлики“ между редовете.
Thanks, Валентина!

# 533
  • Мнения: 1 933
Виждам, че Септември може да бъде Май (ако са празни опашките за ХЗ)

Ако наистина се следят изкъсо кандидатите с ХЗ и няма фалшиви!
Може и да имаме някакъв минимален шанс септември, но с този малък прием борбата ще е жестока.
Според мен вината е на директорите. Сега са изплашени от новата наредба и се презастраховат. Трябва да обявяват същия брой места като предишните години, но не го правят. Преди обявяваха по 20-25 места, а сега са наполовина.
Ако си мълчим и не предприемем нещо децата ни няма да бъдат приети! Няма значение, че наредбата е вече приета. Както казах проблема е в директорите.

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Между другото според вас, там където има 0 свободни места, има ли смисъл да се виси на опашката?? Питам, ако някой има опит от предишни години.
Аз лично не бих висяла на опашка с 0 свободни места, но бих проверявала периодично дали случайно няма промени (малко вероятно, но не невъзможно).

# 535
  • Мнения: 18
Някой има ли информация вече относно точката от частна ясла? Не знам дали има частни  СДЯ, но има лицензирани "частна ясла и детска градина" и лицензирани "частна детска градина". Според описанията в ръководството на ИСОДЗ, точка не се начислява при посещение на яслена група в "частна детска градина". А при посещение на яслена група в "частна ясла и детска градина" ?! Би следвало вторите да носят точка при условие, че са лицензирани като "частна ЯСЛА и детска градина".

# 536
  • Мнения: 1 117
Зададох въпрос в кореспонденцията вчера в 15 защо няма свободни места в 42 дг ,а има яслена група за набор 2016 и познайте не получих отговор :@

# 537
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Това в исодз не би трябвало да го знаят. Свободните места се подават от директорките. По-скоро трябва да се свържете с директорката ако искате отговор на този въпрос.

# 538
  • Мнения: 4 094
А някой забеляза ли, че днес стъпките за класиране на първо класиране са променени? Вчера бяха две, днес 4?
Може ли линк, че не го намирам?

# 539
  • Мнения: 881
А някой забеляза ли, че днес стъпките за класиране на първо класиране са променени? Вчера бяха две, днес 4?
Може ли линк, че не го намирам?

Точка 9.4 от Въпроси и отговори

https://kg.sofia.bg/isodz/faq#10

Общи условия

Активация на акаунт