Пролетна - Осмокласна

  • 90 893
  • 729
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
НВО само в четвърти, седми и десети клас. В десети е по БЕЛ и математика, плюс език и дигитални компетентности по желание. От последните два може да се вземе някакъв сертификат при покриване на определен процент.

# 196
  • Мнения: 8 236
Във 2АЕГ ще правят вътрешно/външно изпитване (т.е устния не е с преподаващия учител) на випуска по формата на бившето НВО по език за 8ми клас Simple Smile

# 197
  • София
  • Мнения: 3 536
А НВО по БЕЛ и Мат в 10 клас оцвен цифра върху някаква хартийка, ще има ли значение за нещо, ако детето не сменя училище след 10 клас?

# 198
  • Мнения: X
Не мисля. Резултатите от НВО по БЕЛ и математика в десети клас са балообразуващи само за ученици, завършили първа гимназиална степен в обединени училища, които трябва да продължат образованието си в същия профил или професия, в паралелки от допълнителния държавен план-прием.

# 199
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
    Толкоз съм устремена към 12 клас, че пропускам тази година не отпаднаха ли изпитите за първи чужд език. ...
Амбърче, ще, ще!   yesЩе имат изпити - писмен и устен по испански език. На РС класната ни даде подробна информация. Ще има комисия от 4 квестора. Устният изпит ще бъде на 12 юни, а писменият - на 15 юни. Който не успее да издържи устния изпит няма да може да се яви на писмен изпит. През м. септември и през м.ноември ще има поправителна сесия за неуспелите.
И peneva_a е писала вече...

# 200
  • Мнения: X
Вероятно е някакъв вътрешноучилищен изпит.

# 201
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Да , така ще е. В някои училища ще си провеждат изпити. Скоро не бях отваряла прословутата Наредба 11.
Чл 52.
(3) Оценките по чл. 52, ал. 12 се записват в удостоверението за първи гимназиален етап на средно образование. В случай че е положен изпит по учебния предмет чужд език и при условие, че ученикът е получил минимум 60 % от максималния брой точки на изпита, се записва и постигнатото ниво в съответствие с Общата европейска езикова рамка, а в случай че е положен изпит по учебния предмет информационни технологии и при условие, че ученикът е получил минимум 50 % от максималния брой точки на изпита, се записва и постигнатото ниво в съответстие с Европейската референтна рамка за дигиталните компетентности.

# 202
  • Мнения: X
Е, то това е за НВО в десети клас. Вътрешните изпити са си вътрешни изпити.

# 203
  • Русе
  • Мнения: 11 928
Е, то това е за НВО в десети клас. Вътрешните изпити са си вътрешни изпити.

   Да де. Аз вече на вълна 10 клас. Щот 8 го завърши вече той. Само ме дразни. Все него го изпитвали на нови уроци, все нечувани въпроси му задавали. Чунким не разбраха, че току така няма да изкопчат кой знае какви отговори. Както съм се набрала с метлата. Imp  Тези емотикони много безжизнени ми стоят

# 204
  • Мнения: 1 578
При нас се правят контролни и тестове по различни предмети - все едно е края на срока. Обаче цялото училище се занимаваме с набъбнал проблем. От МОН искат да сменят системата на преподаване в училището и макар да казват, че нищо няма да се промени, като директора ни се откаже от ТУ-София и премине към РУО-София, то според юристи следват ужасно много промени, включително смяна на учителите в училището. За това е създадена и петиция в интернет, а ако днес на срещата с министерството не се споразумеят, ще има и протести... Sad Не знам как и с какви очи от МОН искат да съсипят едно училище. Потресена съм! Директорът на другото училище към ТУ-София е поддал и е подписал. Дали и за него няма възможност за крачка на зад?! Sad
Скрит текст:
Ако ви е интересен казусът, може да прочетете това: https://aztues.wildapricot.org/ А това и е петицията, ако желаете да ни подкрепите: https://www.peticiq.com/spasitues Тя може да бъде подписана от всеки, подкрепящ училището ни да си запази модела на обучение. Тук пък е вчерашната пресконференция https://www.youtube.com/watch?v=sUTp8BYSECg&feature=youtu.be

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 16:04 от Vyara D

# 205
  • Русе
  • Мнения: 11 928
 Подписах и написах ,каквото имах да казвам. Вместо да се насърчават инициативи, които обвързват средното образование с практиката и следващото ниво на образование ,те зачеркват работещи и успешни практики, щот не могат да си ги набутат в някоя графа, дет ся им я спуснали и те сигурно не знаят отгде и дали е нужно.

# 206
  • България, София
  • Мнения: 1 770
Вяра, подписах петицията и написах коментара си.
Далеч съм от точните и инженерните науки, както и девойките ми, но подкрепям всички, които искат ТУЕС да запази досегашното си положение.

Иначе да похваля девойката, че и на теста по НЕ от миналата седмица има над 5.70.
Но в петък ходихме с баща й в училище, че класана ни беше извикала, както и родители на други деца от класа, които имат от 2 забележки нагоре.
Нашата мома се окичила с цели 4. Веднъж била без домашно по МАТ и 3 пъти без домашно по БЕЛ.
Ако има още една забележка, каквато и да е, ще се наложи наказание "забележка от директора", което вече си е сериозно. На срещата поговорихме и за други неща заедно с родителите и децата, а тя се беше постреснала. Дано й държи влага до края на годината. Крайно време е да разбере, че 6 - 5 няма.

И по математика на последния тест е с 4.80 Simple Smile
Ама тези забележки ...

# 207
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Vyara D, и аз четох из нета за казуса с ТУЕС  Sick Съгласна съм с Амбър по този въпрос +1 Peace
И аз подкрепям запазването на досегашното положение на училището. Направо съм възмутена от безхаберието на МОН ooooh!
velina_v, БРАВО на твоето момиче за успешното представяне по НЕ и по МАТ smile3501
Не се тревожи, сигурно наистина не е смятала, че забележките са нещо сериозно и даже следват наказания при натрупване на повече такива.

# 208
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Дидева, много ми харесва рисунката, където Айнщайн и Питагор се бият на ц-то  Joy

# 209
  • Мнения: 1 578
Момичета, благодаря ви за подкрепата!
Скрит текст:
На срещата днес изглежда от МОН са отстъпили и ще бъдат направени промени в два закона (ЗВО и ЗПУО), за да може да се запази модела на ТУЕС и даже да може да има и други такива училища Simple Smile Дано наистина промените в тези два закона да ги направят коректно!

Общи условия

Активация на акаунт