Съвет - постоянно ме измъчват съмнения, ревност, несигурност ...

  • 9 190
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Търсиш помощ/съвет, а хапеш. Дори във форум.

# 16
  • Мнения: 6 978
Aко някой седне да ме зарибява от фейк акаунти, за да ме тествал, ще го зарежа преди да е казал "ама ти такова". Девойката ти е изключително търпелива. Едва ли на провокацията ти е отговорила с "Айде, след 15 мин у нас.". Това, че е отговорила на някой в чат не е изневяра, а да я разпъваш на кръст за това е много прекалено. Дано психологът ти помогне. В тази възраст да ограничаваш комуникацията на другия с хората директно го ограничава и в кариерен аспект, и в развитие. 

# 17
  • Мнения: X
Благодаря на всички отговорили (макар и голяма част от тях да проявяват женска солидарност).
Аз не проявявам женска солидарност, но най-добронамерено Ви казвам, че не е особено нормално поведението Ви. Не смятам, че психолозите са чак такава панацея каквато смятат повечето потребители във форума, по-скоро ми се струва, че си давате сметка за проблемите си, но някакси се надявате да грешите? Е, имате и едно мъжко мнение, че не грешите. Ревността е убиец на всяко чувство, а Вашата както я описвате определено надхвърля обичайното дори за ревност. Не виждам за какво Ви е психолог - просто се извинете, кажете че много сте прекалили и се разкайвате и не правете повече така Wink Не виждам какво друго може да Ви каже един психолог, освен, че му дължите 80 лв. за въпросните думи Simple Smile

Но няма драма, човек се учи в тези неща, просто наистина спрете и може да се похвалите после като почнат да се нареждат нещата.

пс. според мен са дори доста добронамерени потребителките. Мен биха ме разсипали дори само заради дължината на първоначалната тема и че не е разбита на параграфи Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue

# 18
  • Мнения: 4 518
Хайде сега, или ще е женска солидарност или женска злоба. Мнението ми щеше да се същото и ако ролите ви бяха разменени. Предполагам, че и на повечето момичета тук.
Съжалявам, но в реалния живот такива връзки не съществуват. Вашето не е връзка, колкото и пъти да си я питал дали иска да сте гаджета. Във връзка, в която има чувства, трябва да има любов, уважение, вяра, идея за някакво съвместно израстване и още много други неща.

# 19
  • Мнения: 6 978
Психологът би могъл да го насочи към корена на проблема - откъде идва огромната му неувереност и подозрителност, защо е с толкова ниско самочувствие и би могъл да му даде идеи как да го повиши. Не, че някой по-прозорлив приятел не би могъл да направи същото, но психологът ще напипа по-бързо същината на проблема.

# 20
  • Мнения: 2 838
Аз не проявявам женска солидарност. Аз съм била на мястото на приятелката ти. Знам какво е да ме ревнуват,да ми гледат профила, телефона и т.н. Казвам ти възможно най-добронамерено да я оставиш на мира и да работиш върху себе си, за да се промениш.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 012
Изобщо не е женска солидарност, а просто здрав разум. Съжителството с ревнивци, освен мъчително, понякога е и опасно, ако въображението на ревнивеца съвсем се разиграе.

# 22
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В началния пост е описан типичният насилник. Много я бил обичал... Чак ми се повдига от тази тема.

# 23
  • Мнения: 574
Той сам осъзнава откъде идва проблема му-от семейството, така че не виждам психолога с какво друго ще му помогне.
Струва ми се, че каквито и да ги говориш, за промяна и т.н, тези планове няма да се осъществят. Ще се постараеш, ще се опиташ и в един момент, като те ухапе щъркела, старата песен на нов глас. Ревнивците не се променят.

# 24
  • Мнения: 1 782
Благодаря на всички отговорили (макар и голяма част от тях да проявяват женска солидарност).
А ти очакваше да я заплюем като "боклук и ковра" ли ? И да те потупаме по главичката , че всъщност си много наред да тестваш приятелката ти чрез фалшиви профили ?
Представям си какво ти е нивото на професионална реализация, щом имаш време да си правиш фалшиви акаунти и да я преследваш с измислени флиртове...

Да, за психолог си, ако можеш да си го позволиш. Ако не - да ти изневерят не е най-страшното нещо на света. И не е причина да си отмъщаваш, заливаш със сярна киселина, пребиваш или тормозиш психически изневерилият. Сори, ама точно на такъв нестабилен тип приличаш. Дано да греша.
Ако някой иска да изневери, той ще го направи с или без следене. Можеш единствено да му теглиш една и да го оставиш да си ходи.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 208
Прекалено проявената ревност и от мъж и от жена е крайно отблъскваща.Сътворил си куп глупости,та се чудя дали изобщо девойката би се занимавал с теб от тук нататък.Държанието ти е крайно недостойно за мъж.Намери начин.Да се извиниш.Подобаващо.
Има вероятност и да ти прости.
И не позволявай тази ревност пак да те обземе.Никога.

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Защо ли си мисля, че не ти е дала достъп до профилите си съвсем доброволно, ами си я принудил чрез изнудване и манипулации, уж за скрепяване на доверието, нали?

# 27
  • Мнения: 1 782
Защо ли си мисля, че не ти е дала достъп до профилите си съвсем доброволно, ами си я принудил чрез изнудване и манипулации, уж за скрепяване на доверието, нали?

И аз си го помислих. Направил е няколко сценки как вече й няма никакво доверие. Предполагам е намекнал да си изтрие профилите от соц.мрежи, защото те, профилите във фейсбук, развалят връзките. И накрая момичето се е принудило да му даде паролите си, че да миряса. Но на това аз му викам емоционален шанташ.

# 28
  • Мнения: 15
Aко някой седне да ме зарибява от фейк акаунти, за да ме тествал, ще го зарежа преди да е казал "ама ти такова". Девойката ти е изключително търпелива. Едва ли на провокацията ти е отговорила с "Айде, след 15 мин у нас.". Това, че е отговорила на някой в чат не е изневяра, а да я разпъваш на кръст за това е много прекалено. Дано психологът ти помогне. В тази възраст да ограничаваш комуникацията на другия с хората директно го ограничава и в кариерен аспект, и в развитие. 

Защо първо не попита какво сме писали , че тогава да ме съдиш?

# 29
  • Мнения: 3 732
И като прегледа профилите й какво откри?

Общи условия

Активация на акаунт