Съвет - постоянно ме измъчват съмнения, ревност, несигурност ...

  • 9 177
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 782
Добре, Марто, оплачи се каква "ковра" е приятелката ти. Давай, разкажи ни.
Тя - ковра, ти си правиш фалшиви акаунти с цел да я съблазняваш... търкулнало се гърнето и си намерило похлупака.

Последна редакция: пн, 05 мар 2018, 12:45 от Н.Филиповна

# 31
  • Мнения: 15
Благодаря на всички отговорили (макар и голяма част от тях да проявяват женска солидарност).
Аз не проявявам женска солидарност, но най-добронамерено Ви казвам, че не е особено нормално поведението Ви. Не смятам, че психолозите са чак такава панацея каквато смятат повечето потребители във форума, по-скоро ми се струва, че си давате сметка за проблемите си, но някакси се надявате да грешите? Е, имате и едно мъжко мнение, че не грешите. Ревността е убиец на всяко чувство, а Вашата както я описвате определено надхвърля обичайното дори за ревност. Не виждам за какво Ви е психолог - просто се извинете, кажете че много сте прекалили и се разкайвате и не правете повече така Wink Не виждам какво друго може да Ви каже един психолог, освен, че му дължите 80 лв. за въпросните думи Simple Smile

Но няма драма, човек се учи в тези неща, просто наистина спрете и може да се похвалите после като почнат да се нареждат нещата.

пс. според мен са дори доста добронамерени потребителките. Мен биха ме разсипали дори само заради дължината на първоначалната тема и че не е разбита на параграфи Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue

Мисълта ми беше , че в началото не бях такъв , имах й доверие (дадох си сметка , че поне веднъж ще пробвам да се доверя) и в последствие тя си призна и разбрах (с доказателства) , че е имало заигравка с други момчета. Именно това ми развали доверието и почнаха от тогава проблемите. Още подробности да опиша ли , докато някой ме разбере правилно и каква е точно ситуацията , аз ей така от нищото не съм се съмнявал и т.н.

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И решил да я тества.  ooooh! То хората са електрически крушки в магазина, отиваш и тестваш да видиш ще светнат ли и дали ще ти хареса как точно ще светнат. Нахалствал, докато тя му отговори, после тя боклук и виновна, че му отговорила. И откога отговарянето на някого е престъпление и повод за ревност? Третира я, сякаш е някаква неодушевена негова собственост.
Филиповна, и да нямаше профили, щеше да намери за какво друго да се хване - я че погледнала някого, я че друг погледнал нея, я че не му е вдигнала телефона на първото позвъняване. Не само шантаж, ами и тормоз.

# 33
  • Мнения: 15
Благодаря на всички отговорили (макар и голяма част от тях да проявяват женска солидарност).
А ти очакваше да я заплюем като "боклук и ковра" ли ? И да те потупаме по главичката , че всъщност си много наред да тестваш приятелката ти чрез фалшиви профили ?
Представям си какво ти е нивото на професионална реализация, щом имаш време да си правиш фалшиви акаунти и да я преследваш с измислени флиртове...

Да, за психолог си, ако можеш да си го позволиш. Ако не - да ти изневерят не е най-страшното нещо на света. И не е причина да си отмъщаваш, заливаш със сярна киселина, пребиваш или тормозиш психически изневерилият. Сори, ама точно на такъв нестабилен тип приличаш. Дано да греша.
Ако някой иска да изневери, той ще го направи с или без следене. Можеш единствено да му теглиш една и да го оставиш да си ходи.
За моята реализация грижи не бери , не знаеш нищо за мен Simple Smile

# 34
  • Мнения: 15
Защо ли си мисля, че не ти е дала достъп до профилите си съвсем доброволно, ами си я принудил чрез изнудване и манипулации, уж за скрепяване на доверието, нали?


Мне , тя ми предложи сама да го направи с цел да й повярвам отново. Прекалено много прибързани изводи си правите всички.

# 35
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
"За да й повярвам отново". Представям си какво набиване на канчето й ще е било, за да ти даде достъп до профилите си, че да мирясаш накрая.

# 36
  • Мнения: 15
Защо ли си мисля, че не ти е дала достъп до профилите си съвсем доброволно, ами си я принудил чрез изнудване и манипулации, уж за скрепяване на доверието, нали?

И аз си го помислих. Направил е няколко сценки как вече й няма никакво доверие. Предполагам е намекнал да си изтрие профилите от соц.мрежи, защото те, профилите във фейсбук, развалят връзките. И накрая момичето се е принудило да му даде паролите си, че да миряса. Но на това аз му викам емоционален шанташ.

Още веднъж ще го кажа , щото пак без да знаете плюете всички и кълвете. Момичето ми предложи дори да си изтрие въпросното приложение , при което аз и казах , че не искам да я задушавам и да я принуждавам да прави такива работи , щото с тва освен да я загубя , друго няма да стане. Искам просто честност от човека до мене както аз го правя и спазвам.

# 37
  • Мнения: 1 782
А защо трябва да ти е в кърпа вързана? Плащаш й всички сметки ли ? Издържаш ли я, при теб ли живее ? Помагаш й финансово ли?
 Ако си набор 94 , сигурно и тя е набор 94 (+/- 1-2 години разлика). Може да изискваш от нея вярност само ако живеете на семейни начала. И пак тя няма да ти бъде собственост, тъй като ако е независима, ще може да си позволи да те напусне. И дори първо да ти кръшне, пък после да те напусне. Гранция-Франция, в този живот е така.

А ако сте баш гадженца, които се виждат с преспиване , нямаш абсолютно никакви лостове за контрол спрямо нея. Ако тя живее още с мама и тати , които й плащат режийните или живее на квартира (общежитие) и пак нейните родители  плащат всичко, то само те имат право да изискват от дъщеря си как да се държи и да се заиграва ли с момчета. Не ти.

# 38
  • Мнения: 15
И като прегледа профилите й какво откри?
Открих , че е имало момчета , с които е имало заигравка  , за която тя си призна след това , криейки за тях преди. Друго?

# 39
  • Мнения: X
Доверието не работи така - "реших веднъж да се пробвам да се доверя". Всъщност и веднъж не си се доверил, щом си започнал да я тестваш.

# 40
  • Мнения: 15
"За да й повярвам отново". Представям си какво набиване на канчето й ще е било, за да ти даде достъп до профилите си, че да мирясаш накрая.
Много си представяте и мислите вие жените , тва ви е проблема , разбирам да знаете как стоят нещата , че да ме съдите , а вие директно си набивате някви травмирани филми , които най-вероятно са ви се случвали същите на вас и решавате , че и при мен са така нещата и хоп дай да хапем. Безнадеждно е.  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 782
И като прегледа профилите й какво откри?
Открих , че е имало момчета , с които е имало заигравка  , за която тя си призна след това , криейки за тях преди. Друго?
Е, и ?
Ще ми отговориш ли на въпросите ?
Заедно ли живеете ?
Ти ли й плащаш сметките, даваш й джобни и т.н. ?
Честност искал. А ти много ли си честен с нея да се представяш за друг човек, криейки се зад фалшив профил ?

# 42
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако искаш честност от някого, първо я прояви ти. Вместо това ти тръгваш да я тестваш по подмолен начин. Освен това ти самият не си дал доверие от началото, за да го изискваш след това. Това, че не си сигурен в себе си и ти липсва достатъчно самоувереност, не е причина да смяташ, че другите непременно гледат как да ти навредят и да те излъжат. Съжалявам, но от опита си с ревнивец преди години знам, че за него "заигравка" може да бъде и поздрав от познат на улицата.
"За да й повярвам отново". Представям си какво набиване на канчето й ще е било, за да ти даде достъп до профилите си, че да мирясаш накрая.
Много си представяте и мислите вие жените , тва ви е проблема , разбирам да знаете как стоят нещата , че да ме съдите , а вие директно си набивате някви травмирани филми , които най-вероятно са ви се случвали същите на вас и решавате , че и при мен са така нещата и хоп дай да хапем. Безнадеждно е.  Grinning
Ами безнадеждно е, ама ти търсиш помощ тук, нали? И е хубаво преди да подскачаш, да си прочетеш отново първия пост и да се сетиш защо, след като знаеш, че си прав, питаш за съвети и психолози. Проблем с ревност и собственическо чувство имаш, и то голям.

# 43
  • Мнения: 1 782
Добре де, Марто , разкажи ни с подробности.
Щом не те разбираме всички , явно си дал много малко информация.
Дай повече инфо , за да видим цялата картина. Аз ти зададох въпроси и чакам отговори, ако си така любезен да ми отговориш.

# 44
  • Мнения: 30 802
Аз все пак съм старомодна и не мога да разбера как някой от самото начало може да има претенции да не поглеждаш настрани. Ми нали затова са си първите месеци на опознаване, в които се виждате от време на време, преценявате се, не тръгвате да си слагате окови един на друг. Ако се харесате и нещата потръгнат, дори няма нужда от разговор за ексклузивност, то се подразбира.

Макар че има едни породи уайт траш, при които няма такива усещания за феър плей, та се следят, заплашват, побийват...та може би тук става въпрос за уайт траш.

Че аз и със сегашния си мъж докато се гаджосвахме, съм продължавала да говоря, че и да се заглеждам в първите месеци. Щото и с него нещата бяха на несигурна фаза заглеждане. И ако още оттогава беше тръгнал да ми следи социалните мрежи...

Общи условия

Активация на акаунт