Майчинството счетоводно-76

  • 64 932
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравейте! От една седмица документите ми са със статус обработва се. От 19. 02. съм в платен отпуск и съм прекъснала майчинството. Според вас дали ила проблем?

# 16
  • Мнения: 320
Здравейте,
Признавам че съм много зле със всякакъв вид финансови сметки и подобни затова може би не успях да си говоря на въпроса от дадената информация в първия пост Joy
Ако бременността е рискова и се налага болничен с диагноза ' застрашаващ аборт' за 1 месец (а може би и за цялата бременност) този болничен на 70% ли се изплаща от НОИ с 3 дена от работодателя или на 80% от НОИ без разходи за работодателя?

# 17
  • Мнения: 2 405
Здравейте, след няколко дни ми изтичат 135те дни. Сега ми предстои да подам декларация до работодателя(+копие на акта за раждане)  нали така? В сайта на Ной гледам формулярите образци, кой да изтегля? И последен въпрос. След подаване на тази декларация какво следва, кога отново има подаване на документи или?
Мерси
НОИ
Приложението, което е за 135-410 дни.
Следващото подаване е след като минат 410 дни от първи болничен, за отпуск за втората година

Приемам забележката, но в своя защита ще кажа, че изписването на сайта им на латиница(noi.bg) обърква хората, конкретно мен!
Счетоводителката каза, че тя ще прати каквото й е нужно, а аз така и не разбрах разликата между Приложение 2 и Приложение 2а.
Мерси за бързия отговор  Simple Smile

# 18
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте,
Признавам че съм много зле със всякакъв вид финансови сметки и подобни затова може би не успях да си говоря на въпроса от дадената информация в първия пост Joy
Ако бременността е рискова и се налага болничен с диагноза ' застрашаващ аборт' за 1 месец (а може би и за цялата бременност) този болничен на 70% ли се изплаща от НОИ с 3 дена от работодателя или на 80% от НОИ без разходи за работодателя?
80% от НОИ, а първите три дни са за сметка на работодателя при първичен болничен.Ако има продължение, всичко е от НОИ.

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 13:59 от pantera666

# 19
  • Мнения: 318
След като минат 410 дни, какви документи се подават?

# 20
  • Мнения: X
Здравейте, извинете, ако въпроса е вече задаван. Бях в 45-дневен болничен до вчера, т.е. днес ми е термина, но все още няма индикации да започне раждането. Въпросът ми е кой трябва да издаде болничния за преносване? Как да се отчитам пред работодателя за днес и дните, които не се явя на работа, докато ми издадат новия болничен? И това забавяне на представянето на новия болничен означава ли, че и по-късно ще се преведе обезщетението от НОИ?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, извинете, ако въпроса е вече задаван. Бях в 45-дневен болничен до вчера, т.е. днес ми е термина, но все още няма индикации да започне раждането. Въпросът ми е кой трябва да издаде болничния за преносване? Как да се отчитам пред работодателя за днес и дните, които не се явя на работа, докато ми издадат новия болничен? И това забавяне на представянето на новия болничен означава ли, че и по-късно ще се преведе обезщетението от НОИ?
Докато родиш си стоиш без болничен.Днес уведомяваш устно в работата за положението си.Болничния ще ти го издаде АГ то ,издал 45 дневния,но след като родиш.Забавяне няма да има,защото всички болнични от март се представят до 10 ти април.А ти със сигурност ще родиш през март,няма кой да те държи да преносиш до април.
Наслаждавай се на последните моменти спокойствие  Wink

# 22
  • Мнения: X
Благодаря за информацията!
Още нещо да питам. Не знам дали е за тук но.. Тъй като бащата е чуждестранен гражданин с разрешение за пребиваване и ЛНЧ, 15-дневният отпуск по бащинство, който му се полага, ще бъде ли изплатен или не му се полага обезщетение?

# 23
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Благодаря за информацията!
Още нещо да питам. Не знам дали е за тук но.. Тъй като бащата е чуждестранен гражданин с разрешение за пребиваване и ЛНЧ, 15-дневният отпуск по бащинство, който му се полага, ще бъде ли изплатен или не му се полага обезщетение?
Работещ ли е?

# 24
  • Мнения: X
Да, разбира се, на трудов договор, но няма 12 месеца стаж. Четох някъде, че му трябват 12 месеца стаж, въпреки това от фирмата му разрешават отпуската, но дали ще получи обезщетението за нея?

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Да, разбира се, на трудов договор, но няма 12 месеца стаж. Четох някъде, че му трябват 12 месеца стаж, въпреки това от фирмата му разрешават отпуската, но дали ще получи обезщетението за нея?
В случая на отпуск ще има право, но не и на обезщетение, точно заради липсата на необходимия стаж.

# 26
  • Мнения: X
А има ли вариант, при който той да си внесе осигуровките за съответния риск за липсващите месеци до 12, т.е. да речем за миналата година, когато не е работил?

# 27
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
А има ли вариант, при който той да си внесе осигуровките за съответния риск за липсващите месеци до 12, т.е. да речем за миналата година, когато не е работил?
Няма такъв вариант.

# 28
  • Мнения: 630
А има ли вариант, при който той да си внесе осигуровките за съответния риск за липсващите месеци до 12, т.е. да речем за миналата година, когато не е работил?

Провери дали може да му се признае стажът от чужбина (ако е от ЕС).

# 29
  • София
  • Мнения: 8 646
Здравейте...не съм сигурна, че тук е правилното място да питам, но ще го направя Laughing
 
От гр.София съм, но постоянния и настоящия адрес са ми в друг квартал, не в този, в който живея с партньора ми. Искам да сменя и двата . При смяната трябва ли да сменя и адреса на децата ни или това става автоматично, след като моят адрес е сменен? Интересувам се, за да се подготвя с документи и за тях, за да не ме връщат.
Знам, че мъжът ми, като собственик, трябва да попълни декларация, че е съгласен. На нея най-отдолу трябва да се запишат имената на лицата, които ще се водят вече в неговото жилище.Там само мен ли да ме впише или и децата? 
Трябва ли да носи документите за собственост на жилището?

Общи условия

Активация на акаунт