ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-13

  • 68 638
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Здравейте, има ли бременна с положителен крос мач?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте, има ли бременна с положителен крос мач?

Аз съм с положителен, но не съм бременна все още. Правих 2 вливки с Интратект два поредни месеца, предполагам при бременност ще има още.

# 17
  • Мнения: 10
Аз също вливах интратект 2 пъти преди да забременея. При положителен тест ми назначиха отново 5 г., това беше в 6-та седмица, след това контрола и отново 5 г. в 9-та седмица. В момента съм в 17 седмица и отново имам препоръка за 5 г. интратект. Незнам до кога ще продължава това, имам чувството, че съм в един омагьосан кръг. Освен това резултатът от крос мача е все по-висок. Първоначално беше с една 1 над нормата, а в момента е 8 пъти над. Паралено с вливките пия и медрол по 8 мг. на ден, което много ме притеснява, на всякъде чета, че е много вреден. Не смея да спра терапията на своя глава, тъй като незная дали това няма да се окаже фатално.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 323
Охх, Тончето незнам какво да ти кажа... Аз също бях в голяма дилема дали да ги правя, тъй като четох на няколко места , че показатели скачат след вливките. Аз имах 7,5 гр и 10 гр, което като сума е доста ( не ме притеснява толкова сумата, колкото дали въобще помагат тези вливки)  Трябваше след тях да правя контрола, така и не я направих. Медрола аз го отказах, точно по тази причина , а и по препоръка на хематолог, беше твърдо против. Честно казано, имам чувството , че сме манипулирани, но.... Незнам как бих постъпила при бременност... Сигурно пак бих вливала , но от страх, а не защото мисля, че трябва.... Моите загуби са късни- в 22 ра и 20 та, като втория път вливах интралипид и имах терапия с фракси и Ап. Първия път бях без терапия. Крос мача го правих след втотата загуба.

# 19
  • Мнения: 10
А какви са ти стойностите при крос мача? Абортите как се случват? Имаш ли някакви симптоми, че нещо не е наред или при преглед се установява мъртъв плод? Извинявай, че те връщам на тази болезнена тема, но много се страхувам от същото. Дали причината за тях е този крос мач. Май ще трьбва да продължа с вливането. Не намирам достатъчно информация в интернет дали тази несъвместимост води до фатален изход.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 323
Няма проблем , че ме връщаш към темата. При мен плода е жив до последно, развивам някаква инфекция по време на Б, която отваря шийката . Не съм сигурна дали Крос мача е причина за това, тъй като имам и дете от първия ми мъж , което се роди в 32 седмица, а преди него пак имам загуба в 26 та седмица. Надали и към двамата ми мъже съм имала несъвместимост...  Според мен е недостатъчност на шийката + инфекцията. Следващия път ще съм със серклаж. Качвам ти снимка на Кросмача, това е преди вливките, след тях нямам контрола.

# 21
  • Мнения: 10
Мнго съжалявам за загубите, дано следващият път да имаш успех. Моите стойности в момента са почти същите. Направи ми впечатление, че при първия крос мач, който правих преди да забременея имам същите препоръки - едно към едно.
При последното вливане, което беше на 11 февруари в 13 седмица ги попитах до кога ще вливам и отговорът беше това е последно, след това плацентата ще го пази. Сега обаче, казват, че пак трябва, като стойностите няма да паднат, идеята е да се подтиснат антителата, зада не скочат рязко и да убият плода. За медрола ми казаха, че е в много малки дози и няма вреда. Моята гинеколожка  не е съгласна с това лечение и настоява да спра, но аз не смея. Незная как да процедирам. Много съм объркана.

# 22
  • Мнения: 18
Здравейте,
направих си изследване и резултатите са тези:

МАТ - 223 IU/ml от референтни стойности 35
ТАТ 39,8 IU/ml от референтни стойности 40
TSH 2.475 uIU/ml от референтни стойности 0.35-4.94
ft4 0.97  ng/dl  от референтни стойности 0.7-1.48

питането ми е на какво може да се дължи високото ниво на МАТ?

Благодаря Ви предварително.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 323
Тончето, еми направи го, щом ще е последно, пък и ти ще си спокойна , че си направила всичко, което зависи от теб. Да, парите не са малко, ама и ние дотук сме дали към 5 хил лв за изледвания(+ двете вливки) 

# 24
  • София
  • Мнения: 941
Момичета, а ако направиш изследване кариотип, има ли нужда и от крос мач теста? И за крос мача терапията вливки имуноглуболин ли е само? Кога се назначават - изобщо при загуба или има значение ранна или по-късна?

# 25
  • Мнения: 10
Ох Бамболинка, дано да имаме успех и двете. Пожелавам ти от сърце съвсем скоро да видиш двете чертички. Аз ще продължа с терапията пък дано да е за добро. Май са малко случаите с нашия проблем щом никой друг не се включва.

# 26
  • Мнения: 10
Бибиан, Кариотип не се ли прави при първа бременност? Аз имам едно дете и затова не съм го правила, директно ми назначиха крос мач. Назначава се при загуба, няма значение дали е ранна или късна.
Вливат ми интратект само, друго не са ми изписвали.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 323
Ох Бамболинка, дано да имаме успех и двете. Пожелавам ти от сърце съвсем скоро да видиш двете чертички. Аз ще продължа с терапията пък дано да е за добро. Май са малко случаите с нашия проблем щом никой друг не се включва.

Малко са , да! Когато и на мен ми излезе положителен , писах по темите, но нямаше включвания. Имаше мнения, че вливките помагали , но не от момичета, които са били с положителен Крос мач. Мисля, че само едно момиче се беше включило с този проблем, но не помня вече, беше октомври 2017 г.  Аз, даже и да успея, честно казано няма да съм сигурна кое точно ще ми е помогнало- серклажа ли, лечението на инфекцията ли, вливките ли ? Абе, важното е щастливия финал, пък другото не е чак толко важно. Успех и на теб и пухкав финал ти желая Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 941
Бибиан, Кариотип не се ли прави при първа бременност? Аз имам едно дете и затова не съм го правила, директно ми назначиха крос мач. Назначава се при загуба, няма значение дали е ранна или късна.
Вливат ми интратект само, друго не са ми изписвали.
Тонче, аз нямам бременности, да. Имам една БХ.. Понеже са ми назначени вливки Октагам и интралипид за други проблеми, а не съм изследвала нито крос мач, нито съм правила кариотип и се чудех, дали вливките, които ще правя, биха повлияли и ако има проблем и с тези неща? Или са различни терапиите..Просто да знам какво евентуално биха ми назначили по-натам още.., защото като гледам повечето изследвания съм правила, а само тези двете не, от това, което чета в темата като проблем при износването.

# 29
  • Мнения: 10
Бамболина, много благодаря, успех и на теб! Дано се включат още момичета със нашия проблем 😉

Общи условия

Активация на акаунт