ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-13

  • 68 998
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 131
Аз съм с ендометриоза и доц. Русев ми назначи изследване за ембриотоксини именно заради нея. Бяха отрицателни, но ме предупреди да ги изследвам след 6-8 месеца отново, защото при ендометриоза е възможно да се появяват.
Нямам бременност досега, но опитваме от скоро.

# 436
  • Мнения: 414
И аз съм без бременност 2.5г.вече.
С неуспешно ин витро на ЕЦ и 2 инсеминации. Без проблем отрит...
Сега съм се насочила към доц. Русев, защото наистина силно се надявам да има отговор на всичките ни въпроси. Много се измъчихме доста е дълъг периода... а изречението "Нищо ви няма" вече ни идва в повече.

# 437
  • София
  • Мнения: 6 010
Цената за изследване на ембриотоксини в Маинов е 100 лв.
За наличие на НК клетки 150 лв.

# 438
  • Мнения: 847
Цената за изследване на ембриотоксини в Маинов е 100 лв.
За наличие на НК клетки 150 лв.

Благодаря много Лаленце за инфото. Аз съм правила изследванията за НК клетки и АФА при Русев и съм с вливки интралипид заради НК клетките...
Интересно ми е има ли момичета сред Вас с положителни ембриотоксини и бременност без терапия с имуноглобулини или кортикостероиди, защото при ин витрото не съм била на медрол и имам една успешна бременност...Оф май малко объркано обясних нещата и съмнението ми за тези ембриотоксини...

# 439
  • Мнения: 2 999
НК клетките са й в норма..но доц.Конова назначи терапия с Октагам преди и след трансфер.Може би е имала предвид ендометриозата. Лошото е че живеят в Англия и много трудна ще е организацията да си идва за вливки.

Щом има вливки с Октагам ще повлияе и на ембриотоксини те ако ги има. Няма нужда да прави изследване в този случай. Хайде и скоро да се похвалиш. ♥

# 440
  • Мнения: 6 502
Ембриотоксините може и да ги е нямало и в последствие да са се появили под въздействието на различни фактори. Те не са нещо с което човек така се ражда.
     Но е напълно възможно и неуспехът на втората ти бременност да се дължи просто на лош късмет.

     Момичета, колко време сте чакали за резултат от кариотип? Ще се побъркам вече с това изследване... , голям страх ме е подгонил  Embarassed newsm43

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 20:30 от geizer

# 441
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
след два спонтанни аборта и диагноза Хашимото, резултатите от последните изследвания са завишени ТАТ и МАТ и Пролактин, всички останали (TSH, T3 И T4) са в норма.
Има ли шанс да забремения с високи антитела и опасни ли са при бременост.
Очаквам си часа при д-р Начев, но се претиснявам!
Успех на всички Simple Smile

# 442
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте момичета,
след два спонтанни аборта и диагноза Хашимото, резултатите от последните изследвания са завишени ТАТ и МАТ и Пролактин, всички останали (TSH, T3 И T4) са в норма.
Има ли шанс да забремения с високи антитела и опасни ли са при бременост.
Очаквам си часа при д-р Начев, но се претиснявам!
Успех на всички Simple Smile
Докторите от антителата не се интересуват,естествено?че ще са завишени при Хашимото.Но пък държат TSH да е най-много 2.Ако е по-висок,трябва чрез терапия  да се понижи.Аз също съм д Хашимото и заради висосо TSH канцелирахме предишния трансфер.

# 443
  • Мнения: 1 275
Здравейте момичета,
след два спонтанни аборта и диагноза Хашимото, резултатите от последните изследвания са завишени ТАТ и МАТ и Пролактин, всички останали (TSH, T3 И T4) са в норма.
Има ли шанс да забремения с високи антитела и опасни ли са при бременост.
Очаквам си часа при д-р Начев, но се претиснявам!
Успех на всички Simple Smile

Разбира се че ще забременеете!
Имунолозите понякога препоръчват вливки заради високите антитела.По скоро трябва да преборите високия пролактин..той компрометира овулацията.Нужен е добър ендокринолог за цялостен поглед върху хормоните.Успех!

# 444
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, имам следния проблем, преди повече от 20 дни бях при доц. Русев на преглед. Той ми назначи имунологични изследвания за над 400 лв, които веднага направих в Малинов. Доцента ми каза, че на следващия ден ще получа резултати и становище от него по и-мейл както и назначено лечение. До момента повече от 20 дни вече, нищо не съм получила, доц. Русев не отговаря на телефона който ми даде. Някой да е имал същия проблем, моля да споделите който е ходил до колко време получавате заключение и обратна връзка.
Благодаря

# 445
  • София
  • Мнения: 6 010
И при мен беше подобно, но аз му писах по имейла да го подсетя, че си чакам резултата и той ми отговори още същия ден. Другото, което ме помоли като се видяхме онзи ден е да му пиша по вайбър, а не да му звъня, понеже или преглежда или води лекция и не може да смогне да върне всички обаждания после.

# 446
  • Мнения: 1 131
Аз имах същия проблем. Позвъних му след 18:00 часа и му казах, че очаквам резултати. Помоли ме да му изпратя данните си на смс и в рамките на 2 часа получих отговор. Simple Smile
Той е претоварен и вероятно забравя от време на време, но със сигурност имате заключение вече от резултатите. Успех!

# 447
  • Мнения: 121
Преди семица му звъннах за първи път, отговори и каза, че до ден ще получа отговор. След като не получих такъв звънях отново, не вдига, писах на вайбър-без отговор. Може ли имейл да ми дадате, защото явно само там не съм му писала. Много неприятна ситуация. Разбирам, че е зает човека, разбирам, че има много пациенти, но всеки си отива със здравословните проблеми и очаква отговор когато го е посетил. Благодаря ви за отговорите момичета Simple Smile

# 448
  • Мнения: 1 278
Обадете се на регистратурата на Малинов и помолете да Ви ги изпратят по имейл, коментарът на доцента е отделно.

# 449
  • Мнения: X
Когато за първи път пуснах изследвания при доц. Русев успях да се свържа с него и ми изпрати резултатите на другия ден. Но после, когато правих контролни изследвания изобщо не можах да се свържа с него - звънях, писах на вайбър, на смс, на мейл. Нямах друг избор и отидох на място, без час! Неприятно е, понеже не съм от София, работя и трябва да отсъствам от работа, но няма как.

Общи условия

Активация на акаунт