ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-13

  • 68 891
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 98
Bambolinka11, аз преди три седмици бях с нисък плацентарен фактор, като теб. Изписаха ми Л-аргинин (отгоре на прогестерона и клексана), а аз на своя глава добавих и аспирин протект през ден. Онзи ден бях на контрола, и плацентарният фактор ми беше доста по-висок от преди и вече в норма.

Втората молекула ми беше ниска при първото ми измерване в 8ма седмица. Препоръчаха ми вливане на интратект, ама аз не го направих, понеже не бях в България. На следващата контрола молекулата се беше покачила, а на по-следващите контроли вече беше над нормата, и продължава да расте и да ме плаши.

На въпросите ми какво точно означава това, че тези молекули са извън граници те не ми дадоха особено големи обяснения Sad

Честно казано, започвам да се чудя има ли голяма полза да ходя при имулозите в Надежда...

Pollly, казаха ми, че Паскалева преглежда на 8, 9 и 30 август.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 323
Вчера направих поредната вливка и мисля да е последна ... То ми писна вече ... Хем вливките са за да не пия антибиотик толкова рано, а  аз вече пия втори, едва в 12 та седмица. И всеки път по 10 гр Интратект, как сега написаха 7,5 гр незнам. Казах йм, че ще влея 5 гр , тъй като ми предстои и Етко в края на месеца и в повече ми идват вече тия вливки. Казаха- пак е нещо... хахах. Дотук сме 6-7 хил , а е още толкова рано.... Много пъти съм си мислела- ами ако ги нямам тия пари- кво се случва???

# 677
  • Мнения: 98
Bambolinka, и аз това питам - на нас всичките ни спестявания заминават само за бебето. Но пък се благодаря, че ги имаме!

Аз също съм решила да спра да им се стряскам на тези имунолози. Ще ида при Паскалева другия месец, поне да не  си играя с клексана и аспирина на око, ще ходя на доплер на артериите по-честичко, ще меря бебето редовно, да съм сигурна, че расте по график. И толкоз. Ако продължавам така, ще се побъркам, пък бебето едва ли ще иска побъркана Мама....

# 678
  • София
  • Мнения: 1 323
А ти в коя седмица си? И колко пъти те караха да правиш вливки ?
При мен бяха против клексана и аспирина , ама сега го написали иначе..... Ако чаках тях... тепърва да го включвам в 12 та седмица. Казах йм, че терапията ми е назначена от Паскалева и там да не се месят. Сега , като се замисля- те всъщност за какво са ми имунолозите? Нито терапия, нито гледат кръвоток... Аг да ми назначавал антибиотик... 
Само вливки знаят Sad 
Следващата контрола на плацетарните съм решила, че ще я направя в Александровска, а да видим дали ще излязат занижени ...

# 679
  • Варна
  • Мнения: 669
И аз се чудя, за 2 пункта завишени НК клетки, 10 гр. Интратект. А преди това ги свалихме с прост Агапурин и Оксибор за 40 дни. Можеше и сега, но нямало било време... да бе да. 1 месец отложихме стартирането, тъкмо идеално си беше.

# 680
  • София
  • Мнения: 1 323
То тоя Интратект всичко лекувал бре ..... Първо го вливах за положителен Кросмач  тест, сега за плацетарни, някои вливат за Нк клетки.... баси широкоспектърното лекарство Simple Smile

# 681
  • Мнения: 1 221
Тези вливки може и да помагат, но започвам да се притеснявам че за всичко ги изписват... направо е малко притеснително че лекуват всичко...
Дано да не е поредния бизнес на наш гръб че ще е жалко.
А тия плацентарни молекули май само с Надежда ги изследват, та се чудя всички останали как раждат като няма кой да им ги изследва.

# 682
  • Мнения: 98
А ти в коя седмица си? И колко пъти те караха да правиш вливки ?
При мен бяха против клексана и аспирина , ама сега го написали иначе..... Ако чаках тях... тепърва да го включвам в 12 та седмица. Казах йм, че терапията ми е назначена от Паскалева и там да не се месят. Сега , като се замисля- те всъщност за какво са ми имунолозите? Нито терапия, нито гледат кръвоток... Аг да ми назначавал антибиотик... 
Само вливки знаят Sad 
Следващата контрола на плацетарните съм решила, че ще я направя в Александровска, а да видим дали ще излязат занижени ...

Момичета, чета ви, и оставам с впечатлението, че тоя Интратект всичко лекува, и само дето чинии не мие Smile Аз даже много и не знам точно за какво е...
Аз съм 18г.с.+ 6дни. Интратект само веднъж искаха да ми вливат, защото втората молекула ми беше под нормата. На следващите контроли тя вече беше или в норма, или много над, и те ми изписваха само клексан, първо през ден, после всеки ден, накрая и аспирин добавиха. Но ми прави впечатление, че никакви показатели на кръвосъсирването не следят, та малко почвам да съм скептична.
Освен това ме държат на максимална доза прогестерон. Онзи ден бях при Русев за второ мнение (Бамболинка, знам, че не си му фен - отидох и аз с едно на ум). Той се възмути, каза, че съм предозирала с прогестерон, и че прогестерона се противопоставял на действието на клексана. Паскалева нещо да е споменавала по въпроса? Аз съм при нея чак на 9ти август.
А при кого в Александровска можеш да си следиш плацентарните молекули?

А тия плацентарни молекули май само с Надежда ги изследват, та се чудя всички останали как раждат като няма кой да им ги изследва.

Взе ми думите от устата.... Ама като знам колко му треперя на моето бебче (сигурно колкото и вие!), не смея да спра да изследвам де каквото се сетя. Все ме е страх, че ще пропусна нещо, което е можело да помогне.......

# 683
  • София
  • Мнения: 10 642
Интратект е имуноглобулини по-точно IgG

# 684
  • София
  • Мнения: 1 323
И как разбра Русев, че си предозирана с прогестерон ?  Всички инвитро са на максимални дози , моя Аг каза, че на фона на клексан и аспирин, хич да не се притеснявам . Дано е прав, но не е единствения, който ми го каза. То вече незнаеш на кого да вярваш....
Ще питам Паскалева и за утрогестана и за нош па- то. Все пак тя е специалиста по кръвосъсиреането .
А за Александровска - при никой специално. Отивам в имунологията и казвам, че искам да си пусна плацетарни и така. Без да йм обяснявам подробности . Аз ще си ги разтълкувам сама.

# 685
  • Мнения: 98
Ами аз си го изследвах, и наистина доста височък излезе - 260 nmol/l. Той ми каза да го спра, аз не посмях - само го намалих малко. Инак АГ-то и лекарката, която ми прави инвитрото, ми казаха още в 12та седмица да го спра, ама нали имунолозите не искаха, аз продължих...

Пиши, моля те, какво мисли Паскалева за тази работа с прогестерона. Ако я видиш преди мен Simple Smile

Наистина, да се чуди човек на кого и какво да вярва...

Ти колко често ходиш да си следиш кръвотока към бебето дали е достатъчен?

# 686
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз тепърва влизам в 12 та седмица. Иначе гледаха кръвотока на плацентата- беше добре . . На 19 юли съм на две фетални Simple Smile Марков и моя Аг- Игнатов.
При Паскалева съм на 26 юли, ще я питам . Иначе на мен имунолозите сега за пръв път ми казват за прогестерон, моя док каза до 13 та седмица ще го слагам. Иначе го почнах към 6 та, защото се видяха едни празни пространства около плодния сак, което предшествало отлепяне, ако не се вземат мерки ( нещо лигавицата не била достатъчно набъбнала - аз така го разбрах) Сега са се запълнили , имаше само едно малко празно ..

# 687
  • Мнения: 9 196
Аз бях на 800 мг прогестерон дневно след 23та седмица - от серклажа до края - 2х400 Cyclogest. Не повлия грам кръвосъсирването. Преди това до 12та на 2х100 Утрогестан. Според следящата има някакъв шанс да се намали действието на аспирини и подобни, ако се пие, но поставяно локално - не, щом е под 1000.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 480
До колкото съм запозната за жени с тромбофилия 200-300мг прогестерон дневно е допустимо. Проблемът  е , че повечето АГ -та изписват конски дози на конвейер с оправданието,  че това само помага. Смятам , че по време на Б в първи триместър, би било редно да се следят серумните нива и да се добавя само при нужда.
По време на предната ми Б,  която приключи в 8г.с. бях на огромна доза -900мг/дневно, а нито веднъж не го изследвах,  което категорично отчитам като грешно.

# 689
  • Мнения: 1 221
Това с прогетерона ми стана интересно, на мен ми казаха да го спра в 10 седмица, най-късно до 12та. Вие защо продължавате да го пиете и след това? Нали уж до 12 седмица се оформя плацентата и след това тя си произвежда всичко необходимо. Колкото лекари толкова и мнения...
radostmoq, не знам конизацията да влияе на имплантацията като процес...

Общи условия

Активация на акаунт