На море в Гърция 2018

  • 109 281
  • 775
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 251
Кайлис,къде отседнахте в Катигиорги,и доволна ли си?

# 691
  • София
  • Мнения: 12 012
Можете ли да препоръчате място/места за шнорхелинг в Източен Пелопонес?

# 692
  • София
  • Мнения: 85
Здравейте, след дълго гледане и търсене резервирах вила в Пелион - Коропи. Въпросът ми е - има ли хубави пясъчни плажове в западната част на Пелион или да ходим на най-близките? И ако някой е хапвал на хубаво местенце в района  да сподели Simple Smile Благодаря!

# 693
  • София
  • Мнения: 114
Moмичета, аз продължавам да се чудя къде да букнем - в Никити или Неос Мармарас. Ще обикаляме плажовете в района с колата, но все пак се чудя къде ще ни е по-добре за вечерни разходки, хубава храна и не голяма лудница и гъчканица. Понеже ще ходим в края на юли, знам, че ще е точно лудницата на сезона, но пак да питам - вие какво бихте избрали между двете?
Ние две години ходим в Парадисос, което се води нещо като вилна зона на Неос Мармарас и е точно преди него. От там пеш може да се стигне до Неос Мармарас, също има и едно атракционно влакче, което се движи вечер от 18,00 до 24.00 на около 15-30 мин.(не помня точно). Там е много спокойно, има 3-4 кръчми, като сме ходили само на 2 от тях и сме много доволни, иначе през останалото време с влакчето до Неос Мармарас. Плажа на Парадисос на брега е камъчета, а във водата супер ситен пясък. Пътувахме всеки ден до различен плаж на ръкава. И двата пъти бяхме отседнали в къщи със студиа и апартаменти (различни), хубавото е че имат големи дворове за паркиране на автомобилите и не е нужно да си търсиш място като в Неос Марамарас. На Никити не сме почивали. Успех

# 694
  • Мнения: 5 037
Дами, имате ли идея от къде бих могла да си купя домашен екстра върджин зехтин в Гърция, както и домашни маслини? Баща ми има някакви приятели, от които понякога се снабдявам, но количествата са неголеми. Особено голяма слабост са ми домашните маслини с резени лимон, мащерка, моркови, цепнати, че маринатата да навлезе навътре, много вкусни. Едва ли ги има в супермаркетите, поне не съм виждала, но се чудех дали някъде няма някакъв пазар, където бабите да продават собствена продукция или нещо такова. Знам, че в Тасос на Принос има пазар всеки понеделник, но не знам там дали ще може да се намерят точно тези продукти.

Ясно ми е, че няма да са евтини като в супермаркетите, но няма значение. Домашният зехтин първа преса е толкова вкусен и за салати, и за готвене, че и просто за наръсване върху препечена филийка.  Heart Eyes

# 695
  • ново
  • Мнения: 6 008
Макарон, ако ходите на Пелион, след Волос на една бензиностанция има фабрика за производство на зехтин. Миналата година купихме от там страхотен зехтин на прилична цена. Не си спомням името на бензиностанцията, но ще потърся някъде визитката, която ми дадоха. Това място ми го препоръча съфорумка, ако тя се сети как се казва бензиностанцията да пише Laughing

# 696
  • Мнения: 4 292
Домашният зехтин първо качество е някакъв мит. Няма тази преработка като купешкия. На мен лично ми е тежък, мирише много и е мътен. Цялата рода на мъжа ми правят, но го ползват основно за пържене. Домашните маслини също не са ме впечатлили повече от магазинните.

# 697
  • Мнения: 5 037
Ммм, предполагам е въпрос на вкус. Тези домашните, които аз съм опитвала, са наистина божествени - хрупкави, киселки от лимона, ароматни от билките. От приятелка мароканка съм пробвала и марокански, бяха много подобни, пак така цепнати от едната страна, но подправките бяха различни. А иначе домашният зехтин беше наистина мътен, миришеше на маслини, в едни буркани ми го дадоха и много ми хареса.

# 698
  • софия
  • Мнения: 25 627
Питаш хазяите и те те насочват. Във всяко градче има поне по 2ма, които продават домашен зехтин и маслини.

# 699
  • Мнения: 13 588
В гръцките аптеки изпълняват ли се български рецепти?

# 700
  • Мнения: 1 825
В гръцките аптеки изпълняват ли се български рецепти?
Принципно не, но ако имат лекарството няма да ти откажат да ти го продадат.

Ние консумираме само домашен зехтин и маслини. Нищо общо нямат с магазинските.
Zvanche е права, питаш някой местен и ще те упътят кой продава.

# 701
  • Мнения: 5 037
Мерси, така ще действаме значи!  bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 15 251
Търся нещо около Сивота, да видим дали ще успея да намеря.

Ние се настанихме тук: https://www.facebook.com/pg/amazingsivota/photos/?ref=page_internal
Направих резервацията през ФБ. Къщите са собственост на изключително приятно семейство.

ПП Тази зима Георгиос се е развихрил и е насипал част от моравата с камъчета, направил е едни водопади и ручеи - чудо!..... Когато ние бяхме там не беше така. Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 22:16 от Vivi

# 703
  • Мнения: 1 523
Здравейте, имаме идея да отидем до Гърция за рождения ден на дъщеря ни на 9 ти и 10 юни с една нощувка. Искаме до е близо до границата с Гърция, примерно около Кавала. Може ли да чи препоръчате място където да отседнем там с дете на 4 години? за една нощувка нямаме големи претенции , нещо подходящо лато забавления за дете в района знаете ли ?

# 704
  • София
  • Мнения: 12 012
Макарон, ако ходите на Пелион, след Волос на една бензиностанция има фабрика за производство на зехтин. Миналата година купихме от там страхотен зехтин на прилична цена. Не си спомням името на бензиностанцията, но ще потърся някъде визитката, която ми дадоха. Това място ми го препоръча съфорумка, ако тя се сети как се казва бензиностанцията да пише Laughing
Бритиш Петролиум е бензиностанцията.
И зехтинът наистина е добър.

Общи условия

Активация на акаунт