Боледуване на децата ни - тема 61

  • 49 970
  • 733
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 961
Явно си развъждат там бацилите сливиците ..
Когато стана така миналия юни когато влезнахме в болницата звъннах на УНГ и направих час за намаляне на сливиците. Бях говорила вече с него и още един който първи препоръча намаляне като по- лек вариянт. В университетската болница ми казаха тогава, че при толкова боледувания няма смисъл от намаляне, а вадене трябва..И тогава направих часа за да обсъдим намаляне или вадене и то стана така, че се наложи да ги извадят. На мен ми олекна, че не трябваше аз са решавам кой вариянт.
Детето на моя приятелка приключи с чести бронхити и пневмонии след намалянето им. Тя е много доволна. Иначе и те по болници бяха. А и за да го чета вече на няколко места от хора, че ваденето помага, явно има нещо вярно.
Мононуклеозата нали наподобява ангина. Може би сливиците я активират отново. Не знам

# 301
  • shumen
  • Мнения: 18 018
Лино,мойте сливици пък са извадени,но сега правя повече пневмонии.Доктор ми е обяснил,че нямам бариера и затова слиза надолу.Иначе пък като дете съм правила чести ангини.

# 302
  • Мнения: 11 478
Точно на място идвам, за да пиша Simple Smile Вчера водих баткото на контролен преглед в УНГ отделението, в което лежа. Завеждащият го прегледа, каза, че сега нещата са спокойни, но си има хронични изменения, които е очаквал да види. Препоръча да извадим третата сливица, лека операция била, каза, че тя е като сюнгер, който се напоява с всякакви бактерии, много ползотворна среда - влажна и топла. Думите му бяха - "един да кихне, и детето е болно", каквато е ситуацията и при нас. Ще го заведа на поне още две мнения със сигурност, както и ще изчакам да мине консултацията с имуноложката. Попитах дали не мога да подпомогна организма с нещо от рода на Бронховаксом, Лимфомиозот, каза, че те не биха помогнали, и по-скоро изписа кортикостероиден локален спрей, който се прилага поне месец. Но предупреди преди да го взема да се посъветвам с имуноложката дали е удачен за нашия случай. Иначе беше готов да ни вземе за операция в края на март/началото на април, но обясних за контакта с варицелно дете, и по-скоро се разбрахме евентуално за есента. Чета за третата сливица от 2 дни и все повече се навивам да я махнем.

# 303
  • Мнения: 423
Моме, да не сте били при д-р Марков?

# 304
  • Мнения: 1 779
Здравейте, малката изкара грип и днес 5-ти ден след като започна всичко пак вдигна температура.Много кашля.Изписаха й антибиотик, имаме и инхалатора с пулмикорт,чудя се дали да не включа и калциев глюконат.Страх ме е от бронхоспазъм.Дали пулмикорта сам по себе си ще предпази.

# 305
  • Мнения: 11 478
Елена, не, при д-р Гюлев-син.
С бронхоспазми нямаме опит, да чукна на дърво, пулмикорт бих дала само, ако е изписан от лекар. От калциев глюконат няма лошо.

# 306
  • София
  • Мнения: 11 489
С пулмикорт нямам опит. При бронхоспазъм са ни изписвали вентолин, но когато наистина е със спазъм, а не за да предпази евентуално.
Не бих дала и аз така пулмикорт, ЛЛ какво казва? Освен АБ изписа ли някакъв сироп за кашлица? Какво каза за гърдите - чисти ли са?

# 307
  • Мнения: 1 779
Тя се води диспансерна за астма с алергична компонента и винаги при заболяване пулмологът изписва пулмикорт.Последният път само с него без антибиотици излекуваме бронхит.Гърдите били чисти, но от какво е температурата не знам.Кашлицата е доста влажна, често и отхрачва.Сироп не даваме, на хомеопатия бяхме до усложнението.

# 308
  • Мнения: 1 961
Лино,мойте сливици пък са извадени,но сега правя повече пневмонии.Доктор ми е обяснил,че нямам бариера и затова слиза надолу.Иначе пък като дете съм правила чести ангини.
И аз така знаех, че слиза всичко надолу, но УНГ ми каза, че научните проучвания не потвърждават тази теория както и неговия опит, а той оперира сигурно от 30 год. Той е и първия въвел метода за намаляне на сливиците в Германия още през 80-те мисля. Преди това го е практикувал във Франция.

# 309
  • Мнения: 11 478
Моите сливици също са извадени като малка. Боледуванията ми са все нос-гърло, не помня да съм имала белодробни проблеми.

# 310
  • Мнения: 423
Моме, Гюлев в коя болница е? Ако си търсиш лекар за второ мнение с две ръце Петров- преглежда до Байкал и Светослав Георгиев- в Гранда. Успех и дано не стигнете до интервенция

# 311
  • Мнения: 1 874
Ние сме ходили и при друг УНГ и той не е казвал да са за вадене.
Ще видим сега като го хоспитализират за стомаха, ще поискам да обърнат внимание и на тях,то щом има връзка със стомаха, би трябвало и консулт с УНГ според мен да се направи, още повече и че боледува много за възрастта си и почва в повечето пъти от гърлото.Не знам до колко обаче ще му обърнат внимание на страничните неща , той ще влезе по клинична пътека гастрит най- вероятно.

И между другото никой доктор, нито гастрото, нито унг, нито кардиоложката,нито лл се трогват от това че той  боледува често на тази възраст. Thinking

Иначе унг докторката каза, че нямало да му помогне ваденето, вече го писах тук, че ще си кара ларингитите и фарингитите, а и прави спазми и от гледна точка на тях ,по-лесно ще му слиза надолу.Но явно не при всеки е така.Пак си е индивидулано явно.

silvi_7878 при нас се е случвало не веднъж  да прави спазъм и бронхит на фона на пулмикорта.Миналият месец бронхит, а декември спазъм.

Почна доста да кашля през  последият час и съответно сополи излизат, но те са от кашлицата, защото уж задната хрема мина, поне спрах да я чувам.И други пъти забелязвам,че при интензивна кашлица носа се пълни, а иначе като се поуспокои хрема няма.

# 312
  • Мнения: 1 961
Да и аз това не го не го разбирам. За личната..следи го от толкова време

# 313
  • shumen
  • Мнения: 18 018
Силви,на нас сега за ларингита ни изписаха Пулмикорт и Вентолин.При бронхоспазми педи ни е изписвала Вентолин сироп,а и в болницата при пневмонии правят с него инхалации.Аз лично на своя глава не бих дала Пулмикорт също.
Лино,на мен това лекар ми го е казвал.Не знам доколко е вярно,но при мен винаги слиза надолу и от най-малкото.
Лайт,дано не се разболее пак детето.Моя и той последните два месеца като влезе в една серия няма спиране.Направо ме е страх как ще го пусна на градина,че той и без нея пак се разболя.Аз днеска не съм го чувала да кашля и носа спря най-после.
Моме,дано се разминете с ваденето.

# 314
  • Мнения: 1 874
Тя личната дори отчита подобрение,че не пие вече на всяко разболяване аб тоест, че имаме разболявания и без аб ларингитотрахеитите.То наистина е така.Тази зима са около 4 или 5 антибиотика мисля само.И че не прави  толкова често бронхити и ангини вече.


Дани, вие последните 2 месеца,а ние последните 7 години хахах все е болен.
А за разболяването в къщи случва се то ти го зарази най вероятно ,та какво се чудиш .
Моят също миналият месец се разболя в къщи ,от бронхита.

То и сега от седмица е ни болен ни здрав с това гърло.Снощи буха доста и гърлото го болеше повече, но може би от бухането.Сега е спокоен, но определено задната хрема се завърна,хърка ,смърка.Ще видим като се събуди как ще е с гърло и кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт