Има ли виновни?

  • 24 522
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Интересна тема. Малко не съм съгласна, че винаги се защитава авторът на темата. Редовно са били начуквани канчета тука, та явно зависи човек колко избирателно чете.

А сега за вината: най-общо казано основните ми грешки са свързани с нетърпение нещата да се развият по естествения си начин и нетърпимост към разни неща. Убивала съм доста от връзките си в зародиш точно поради тази нетърпимост и от страх да не бъда наранена. Но най-голямата ми вина е, че реших да спра да го правя точно тогава, когато трябваше да извадя голямата балтия. Връзка, която си личи от самото начало накъде е тръгнала, аз търпеливо и мазохистично я бутах години ред като Сизифов камък. Извайвах го този камък във формата на красива статуя на митичен герой, успокоявайки се, че макар и да липсват любовта и страстта, които винаги са ми се стрували задължителни за една връзка, качествата на героя сам по себе си са по-важни. И вместо като видя пропастта между нас, да избягам, аз се напъвах да я запълвам с общи цели, които да осмислят това, че все пак сме заедно. Извайвах и себе си като пясъчна фигура, която се мени със всеки повей на вятъра, към който се е обърнал героя. Само че понякога и двамата се изправяте пред буря и единия бурята го отнася, а другият остава насред останките. И така...накрая, като останах сама, чак не можех да бъда сигурна в какво наистина вярвам. Започнах да се събирам парче по парче и да се чудя кое да оставя и кое да изхвърля. И в такива случаи наистина, колкото и да си убеден, че другият е виновен, най-много се сърдиш на себе си как си допуснал изобщо да се стигне до там.

# 16
  • Мнения: 35 968
зависи от възрастта, на която се "моткаш" шест месеца с някого
или говорим само за бракове и съжителства на семейни начала над пет години?

# 17
  • Мнения: 3 231
Интересна тема. Малко не съм съгласна, че винаги се защитава авторът на темата. Редовно са били начуквани канчета тука, та явно зависи човек колко избирателно чете.
Не казвам това. А казвам, че авторът в 99% от случаите идва тук, за да ни каже колко много другият е виновен. Идеята е това да е различната тема. Идеята е тук да се съберем виновните.

# 18
  • Мнения: 19 883
Не знам, аз вини не съм насаждала и търсила в моите връзки. Като махна съвсем несериозните си първи връзки, остават май 3. Едната връзка приключи със заминаването на човека надалече и без възможности за комуникации. Другата аз я инициирах след "668755" години съвместен живот, защото ми писна, задушавах се. Не е имало изневери, имаше обсебване отсреща и тотално изтощаване, изчерпване от моя страна. Може би трябва да се чувствам виновна, но не се. Сега пак така бих постъпила. Даже много по-рано.
Третата засега си е ок.
Вината винаги е двустранна – така че случващото се с една двойка е естествено продължение на тяхно поведение, превръщащо се в тенденция. А някои нямат време за тенденции, директно го карат през просото и докъдето им позволят да стигнат. Качват се на нечия глава и си карат така, докато другият не ги изтръска. Simple Smile
Това със зодиите някакво оправдание ли е?

# 19
  • Мнения: X
Винаги съм вярвала, и вярвам, че за прецакването на една връзка трябват двама души.Дори единия да носи по-големия "товар", вината винаги е споделена.
И в тази насока, прецаквала съм връзка с ревността си.Макар че той ми изневери, никога няма да бъда сигурна дали не бе в "отговор" на моите постоянни  ревност и подозрения.

# 20
  • Мнения: 11 505
Нофелетов, моля задайте конкретни параметри на понятието "вина"/"виновен", щото НЕ е вина да си много принципна... да си много независима.... да си избрала грешния мъж (неслучайно спрягам в женски род) Grin

# 21
  • Мнения: 3 231
Идеята е пишещите тук да говорят за своята отговорност и вина за прецакването на едни отношения.

Вината (100% лична или споделена с другия партньор) е ясно и различимо чувство. Ако я чувстваш, пишеш в тая тема. Ако не я чувстваш, не пишеш.

Постове от рода на този на basila отгоре са изцяло "против правилата". Тя какво ни казва? Че имало обсебване отсреща. Т.е. тя дойде в темата на виновните да ни каже къде е била вината на другия Simple Smile

Нейният пост е пример какво НЕ търсим в тая тема.

# 22
  • Мнения: 19 883
Викаш затворена група, само за лузъри. Другите да си траят. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 574
Лично за мен, всичко, извън брак и съвместно съжителство с деца, или поне намерение за такова, не е сериозна връзка, затова няма смисъл да ги обсъждаме. То по тази логика, трябва всички  засрамено да наведем глава.
Всичко, извън сериозното, е само кастинг, в който поради една или друга причина участниците са отпаднали. Разбира се, какво си избрал от морето мъже и жени, пак е 50:50 дали ще е нещо смислено или не.

Punchinello, хич не зависи от зодията, от всички познавам всякакви хора, така че стрелецът не е оправдание, просто си правил кастинг и момичетата не са били това, което ти трябва на теб. Ако разбира се, ти e трябваla сериозна връзка, ако ли не, защо да си ги провалил, просто сте излизали, опознавали, правили секс, разделили. Не е провал на нещо.

# 24
  • Мнения: 5 482
Викаш затворена група, само за лузъри. Другите да си траят. Simple Smile

Ако си признаваш вината, значи си лузър?

# 25
  • Мнения: 3 231
Викаш затворена група, само за лузъри. Другите да си траят. Simple Smile
Мисля, че много добре знаеш какво е спам. Аз не съм модератор, така че си свободна да правиш каквото искаш. За мен постът ти е много полезен, защото може да се използва за насока каква НЕ е темата.

А именно - тук си говорим за НАШИЯ принос в прецакването на една връзка.

# 26
  • Мнения: 19 883
Не, ако си признаваш вината е ок, достойно е.
Коментарът беше към ноуфелетков, който държи да пишат само хора с чувство за вина. Явно той смята, че това е нещо изключително. И всеки, който не изпитва подобни чувства, няма място в неговата тема "чистилище". Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Добре е човек да може да си признае вината, а след това да си прости. И на БМ му простих, без да ми е искал прошка. Тъй де, той може да не се чувства виновен, ама аз да му простя Simple Smile)))

# 28
  • Мнения: 3 231
"Вина" е добре да се чете в малко по-широкия смисъл - а именно - отговорността, приноса, нашата част в това една връзка да иде капут. Не "вина" в строго психологическия смисъл.

И, да, наистина, ако темата остане слабо населена, то ще се потвърди един извод - че масата не открива свой принос в провала. Просто другият е виновен Wink И че максималната вина, която масата открива у себе си е, "ами не избрах правилния мъж" Wink

# 29
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Лично за мен, всичко, извън брак и съвместно съжителство с деца, или поне намерение за такова, не е сериозна връзка, затова няма смисъл да ги обсъждаме.

В този ред на мисли аз излизам светец ...

Общи условия

Активация на акаунт