Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 694
  • 807
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 120
В понеделник си получих визата - туристическа, за 10 години. За 10 дни беше готова. Попълних формулярите в интернет, платих таксата, снимка, според изискванията им и занесох паспорта и квитанцията в офис на ТNТ. Те го пращат в посолството. После се обадиха от TNT да отида да си получа паспорта.
Аз имах предишна виза, чийто срок беше изтекъл преди няколко месеца.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 03:43 от maya_alex

# 556
  • Мнения: 25 739
В понеделник си получих визата - туристическа, за 10 години. За 10 дни беше готова. Попълних формулярите в интернет, платих таксата, снимка, според изискванията им и занесох паспорта и квитанцията в офис на ТNТ. Те го пращат в посолството. После се обадиха от TNT да отида да си получа паспорта.
Аз имах предишна виза, чийто срок беше изтекъл преди няколко месеца.
Да.
Подновявянето става лесно, но за хора без предишна виза е невъзможно.

# 557
  • Мнения: 4 325
Интервюта не правят, това е проблема. Тоест ако сте от тези, които нямат нужда от интервю (подновяване, малки деца, много възрастни хора) - давайте.

# 558
  • Мнения: 25 739
Колко възрастни хора, може да минат дроп бокс, знаете ли?

# 559
  • Мнения: 1 120
Колко възрастни хора, може да минат дроп бокс, знаете ли?
Във формуляра имаше един въпрос, в който се изброяваха разни категории хора, сред тях такива над 85. Не знам ако го маркираш този въпрос, накъде продължава въпросника след това. Не изглеждаше като предимство. По-скоро обратно.

# 560
  • Мнения: 4 325
Мисля, че беше 80, тъщата мина така и беше на 81. Но може да зависи от държавата

# 561
  • Мнения: 25 739
Благодаря .

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 341
В понеделник си получих визата - туристическа, за 10 години. За 10 дни беше готова. Попълних формулярите в интернет, платих таксата, снимка, според изискванията им и занесох паспорта и квитанцията в офис на ТNТ. Те го пращат в посолството. После се обадиха от TNT да отида да си получа паспорта.
Аз имах предишна виза, чийто срок беше изтекъл преди няколко месеца.

Аз се обаждах в Посолството и това им беше първият въпрос ' "Имате ли издавана виза до сега"?! Явно забраната важи само за издаване на нови визи.

# 563
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Забраната важи за интервюта- в момента не се провеждат такива. Ако попадате в параграфите, за които не е нужно интервю (преиздаване на изтичаща виза, на възрастен, или на малко дете), тогава можете да си изпратите само паспорта и без интервю да ви я подновят. Надявам се да е ясно сега

# 564
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Здравейте, а дали бизнес пътуванията са разрешени - имаме една много важна среща декември?  Не зная дали и при тях е нужно интервю за виза и изобщо каква виза е нужна? И възможно ли е да се вземе дете на 10 години на такова пътуване, защото няма кой да го гледа тук (срещата е обучение и ще е 2 седмици) ?

# 565
  • Мнения: 4 325
Пътуванията по принцип са разрешени, само интервюта за виза не правят... Те са почти един тип (В1/В2) с туристическите, така че предполагам е едно и също.
Детето може да го вземете, но кой ще го гледа, докато вие сте на обучение?

# 566
  • Мнения: 14 489
Аз мисля, че щатите не допускат на тяхна територия граждани на други държави. Т.е. и да имате виза като кацнете емигрейшъните няма да ви пуснат да влезете.

# 567
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Това последното не е вярно, границите им са отворени

# 568
  • Мнения: 1 120
Това последното не е вярно, границите им са отворени
Границите са отворени, обаче може да ви накарат да стоите в карантина няколко дни. Сигурно зависи дали имате сертификат за ваксинация или отрицателен тест, дали ще го признаят или все пак ще искат втори тест. Това може да е различно за различните щати.

# 569
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Само дето това е коренно различно от "щатите не допускат на тяхна територия граждани на други държави."

Общи условия

Активация на акаунт