Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 682
  • 807
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 29
Здравейте!
Имам няколко въпроса относно кандидатстването за виза, но не успях да си намеря отговор.
Смятаме семейно да пътуваме на гости на брат ми през лятото. Започнах с попълването на формуляра, но ми възникнаха няколко въпроса. Та по същество:
1. Плащането на таксата кога и къде се регистрира? След попълване и изпращане на формуляра ли или в самия формуляр? Или се регистрира при насочването на датата за интервю?
2. Ще попълня формуляри за всички, но при условие, че синът ми е под 18 г., а се иска електронен подпис, дали аз мога да подпиша вместо него?
3. За насрочване на интрвю иска създаване на профил да разбирам ли, че без профил няма да стане?
4. Опитах да създам профил с мейла си в абв, който съм посочила, че изпозвам в последните поне 5 години, но не ми разрешава. Вероятно трябва да си направя регистрация с друга поща, например в gmail, каквато също имам?
Благодаря предварително на отзовалите се!
ПП: И не знам къде се качва снимката!

Последна редакция: ср, 05 яну 2022, 19:13 от golden lady

# 721
  • Мнения: 14 489
Снимката се качва във формуляра.

Няма нужда от подписване с електронен подпис.

Таксата се плаща първо, попълва се формуляра,  след това се регистрирате за интервю.

Поща в абв не е проблем.

# 722
  • Мнения: 4 325
Няма електронен подпис, просто цъкате на едно бутонче "декларирам, че попълних вярно" и това е. Може да цъкнете вместо сина си.
Първо се попълва формуляра, плаща се таксата и после се насрочва интервюто. Трябва да направите профил, не знам защо не ви работи...

# 723
  • Мнения: 29
Няма електронен подпис, просто цъкате на едно бутонче "декларирам, че попълних вярно" и това е. Може да цъкнете вместо сина си.
Първо се попълва формуляра, плаща се таксата и после се насрочва интервюто. Трябва да направите профил, не знам защо не ви работи...
Няма електронен подпис, просто цъкате на едно бутонче "декларирам, че попълних вярно" и това е. Може да цъкнете вместо сина си.
Първо се попълва формуляра, плаща се таксата и после се насрочва интервюто. Трябва да направите профил, не знам защо не ви работи...
Снимката се качва във формуляра.

Няма нужда от подписване с електронен подпис.

Таксата се плаща първо, попълва се формуляра,  след това се регистрирате за интервю.

Поща в абв не е проблем.

Благодаря! Вероятно не съм стигнала до мястото за качване, просто днес започнах и малко тегаво ми върви, че имаше някакви информации за адреса ми на пребиваване. Трябваше да се свързвам с брат ми, а то с часовата разлика и работната ни заетост на двамата малко трудна ни е комуникацията. И така. Отново Ви благодаря!
Извинявам се за двойното цитиране на поста на neuromanser, не знам как да го коригирам. Спокойна вечер!😀

Последна редакция: ср, 05 яну 2022, 21:53 от golden lady

# 724
  • Мнения: X
Споделям информация, която получих току-що:

Желаем да Ви информираме за следните изисквания за достъп до Посолството на САЩ във връзка с Ковид-19 валидни от 18 януари 2022:

Посолството на Съединените американски щати в София следва местните разпоредби за достъп до обществени сгради. Всички граждани, които влизат в Посолството за извършване на услуги, трябва да имат готовност да представят валиден дигитален или хартиен сертификат за Ковид-19, показващ, че лицето е ваксинирано срещу Ковид-19, има отрицателен резултат от Ковид тест, направен през последните 48 часа, или е преболедувало Ковид-19. Непълнолетните лица под 18-годишна възраст са освободени от това изискване.

С уважение,

Информационна визова служба САЩ

# 725
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте,
как не се сетих изначално да потърся тема тук.., докато изровя, изчета и попълня всичко.., както и да е.

Да попитам - колко време след интервюто се получава визата?

Успях да подам формулярите, утре мисля да платя таксата, да вкарам пустия номер в профила ми и после, доколкото разбирам почвам да дебна..
Семейно искаме априлската ваканция да отидем при едни приятели, изобщо имаме ли шанс, започвам да се чудя?

То едно, че се замотах и аз, от друга страна приятел дето бачка там каза, че са имали период, в който не са превили интервюта и сигурно затова сега е такъв юруш..

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Визата идва за около седмица. Въпросът е да успеете да запишете час за интервю.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 686
Shantal, благодаря, ще видим, ако стане, стане, ако не, ще преосмислим датата на пътуване, ако ни дадат визи Simple Smile . Ваканцията беше основно заради отсъствието на децата..

А другото ми чудене е защо на сайта на външно стои това съобщение:
Във връзка с прокламацията на президента на САЩ от 11 март 2020 година посолството на САЩ в България потвърди пред МВнР, че които не са били в Шенген през последните 14 дни преди датата на пристигането им в САЩ и не транзитират през Шенген по пътя им за САЩ, могат да влязат в САЩ.
И следва съобщение за кого не важи това.. (американски граждани, зелени карти и т.н.)..
Така написано излиза, че българи не могат да влязат в САЩ, защото идват от Шенген.

Защото на колега на мъжо ми синът му на два пъти не го пуснаха в Щатите заради Шенген миналото лято.
А доколкото помня тази забрана падна октомври, но пък сайтът на външно да дава грешна информация...?

# 728
  • Мнения: 4 325
Не са си обновили информацията. А сайта на външно е от последните места, където бих гледал, просто не мисля, че обновяват често.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Tова отпадна. Или не са обновили информацията, или четеш нещо старо.
Сега искат "само" тестове и ваксини, и някакъв формуляр, който на нас никой не ни поиска.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
в момента за кога има свободни дати за интервю

# 731
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Това с отпадането на Шенген съм го пропуснала- т.е. вече може да се лети от всякъде, не само през Истанбул, така ли?

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Да, може, само трябва да си ваксиниран

# 733
  • София
  • Мнения: 2 686
То и през Истанбул връщаха. Въпросното дете, което споменах по-горе при вторият опит за отиване в Щатите го върнаха - излетя до Истанбул и от там обратно в София.

Аз съм възмутена от сайта на външно, как може така да подвеждат.., смятам да им пиша, пък да видим.

# 734
  • Мнения: 3 293
До ноември 2021 се ходеше до САЩ дори без ваксина, искаха само пср или бърз атигенен-това през страни извън Европа/Шенген или през Истанбул, Доха, Москва. Аз ходих в края на октомври с такъв от 10лв през Истанбул.  Трябва да не си ходил в страна от Шенген последните 14 дни, макар да няма как да проверят.

След това разрешиха през Европа, но вече искат ваксина + тест.

Общи условия

Активация на акаунт