Един ужасен ден или инвагинация при дете на 2 години

  • 10 664
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
нямам думи,представям си какво ти е било, а можеше поне да ти спестят толкова напрежение ако бяха подходили по - човешки

добре,че наистина всичко е минало

# 16
  • Мнения: 5 140
Преживяла си голям ужас, сигурно минутите са ти се виждали часове.
Радвам се че Кети е добре.
Прегърни я от мен, дано повече не ти се налага да се сблъскаваш отново с такъв ужас.

# 17
преживяла съм подобен ужас в една пазарджишка болница, написах за него в Дневник, където работя, и колегите ми плакаха с истински сълзи като го четоха.  #Cussing out Нямам думи за хората, които се наричат лекари и които могат така грубо да се отнесат  към 2 годишно дете. Понякога съм се питала - тези хора нямат ли деца, нима биха искали някой да се отнесе по такъв начин с техните дечица.  :2gunfire

# 18
по повод този случай - мами, кажете, къде е най-добре човек да заведе детето си при спешен случай, където има добри специалисти и отношението е добро. Има ли подобен частен детских център, който работи денонощно и има добър екип и техника

# 19
  • Мнения: 2 534
Много неприятности са ти минали през главата
Да ти е здравичко детенцето
Да се чувстваш безсилен е ужасно

# 20
  • Мнения: 3 164
много неприятно и гадно да гледаш как детенцето ти се мъчи от болка и да няма как да му помогнеш Cry а за лекарите-нямам думи......по-голяма част от тях са просто ужасни същества Money

# 21
  • Мнения: 1 942
Стана ми мъчно за теб като четох написаното  Cry Детето ще забрави, но за теб не съм убедена ... Не оставяй така нещата. Оплачи се където се сетиш, така ще е докато си казвмае "Нали мина, айде да не го правя на проблем!" Аз бих писала до Здравната каса и до директора на болница!

# 22
  • Мнения: 532
Най-ужасното нещо е детето ти да страда пред очите ти.......не го желая на никоя майка.
Дано нямате повече подобни преживявания.

Да ти кажа обаче аз когато ходих в Пирогов за малката попаднахме на страхотен детски хирург.Добре ,че не се наложи интервенция,но ако имам нужда бих се обърнала към него.Мога да го нарека Човек!!!! (освен лекар)

Целуни детенцето и от нас.

# 23
  • Мнения: 429
Радвам се, че всичко е минало добре. Дано не се повтаря пак. Успех и Бог с вас.

# 24
  • Мнения: 1 629
Уф, мила, най-важното е, че всичко вече е наред! Разбирам те напълно за лекарите и отношението към децата, дано не го изпитат на свой гръб!

# 25
  • Мнения: 3 880
Ужасно е, дано не ви се  случва никога повече. А аз съм шашната, че на толкова малко дете може да му се случи подбно нещо. То вярно, че никой не е застрахован, но като си помисли човек какви неща могат да сполетят толкова малки деца и направо ти настръхва косата.
Майка ми е оперирана от преплитане на червата когато е била на около 20 години. И досега- 35 години по-късно все още определя болката като една от най-силните, които е имала през живота си. Тогава са й казали, че може да се получи дори при слизане по стъпала- когато например се объркаш и си помислиш, че стъпалата са свършили, а се окаже, че е имало още едно и неочаквано стъпиш в "нищото" (нали знаете как се преобръща стомаха в такъв момент). Причините явно са много и на пръв поглед безобидни, така че дано не се случва на никой Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 7 038
Преживяла си нещо ужасно, а детенцето ти е герой. Дано да не ви се случват повече такива неща.

# 27

Съжалявам за случилото се.Радвам се,че всичко е минало без операция.Разбирам ви защото същото нещо изживях преди 5години и половина със сина ми.Същото беше  отношението и при нас.Но за щастие и ние се разминахме с операцията,но след 3-то продухване.
Болките наистина са много силни за едно дете на 1-2годинки.Дано никога не се случват такива неща на никого,особено на дечица.От тук нататък само здраве и хубави неща!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 188
И от там започва НЕЧОВЕШКОТО отношение на персонала в отделението.Не ми се говори просто какви одвъртни жени са там. .... Мога да изпиша още толкова, а сме стояли само ден и половина там
В крайна сметка съм отвратена от нечовешкото отношение на лекарите

Цитат на Evjeni
Дзвероукротителя на Кети
24 май 2006


Мили майки, говори доц.д-р Бранков,

Преди 2 години като търсех научни публикации на тема ХЕРНИЯ по Google попаднах на форума BG mamma. Направо се стреснах. Тъкмо тогава бях поел ръководството на Секцията по детска хирургия и исках да въведа нови методи на работа. А във форума пишеха не дотам приятни неща за нас.
Уведомих колегите и им казах, че сега, при съвременните комуникации, всяка общност е под лупа и споделянето на информацията е не само критерий, но и коректив.
Започнах промени, включих се във форума, създадох наш собствен форум www.pedsurg.net
Преживях конфликти, упреци и одобрение. Постепенно нещата влязоха в релси. Сега съм уверен, че имаме добра комуникация с родителите на болните (и здравите) деца.

Затова съм длъжен да поясня:

1.   Трудно се променя манталитет (да го наречем - просташки българско-социалистически начин на мислене), но аз се стремя да го направя.
2.   Трудно се работи с персонал, който не е мотивиран (по много причини)
3.   Трудно се работи с болни и уплашени малки деца
4.   Трудно се работи с родители, които са стресирани, а и често предубедени

Това, обаче, не е извинение. Професионалистът трябва да си свърши работата при каквито и да е условия. Аз отново ще визирам моите хора по този, и не само по този случай.

Колкото до ИНВАГИНАЦИЯТА – децата изпитват силна болка и са уплашени. Стреснати са и техните родители. Това е типична болест на най-малките дечица. Тънкото черво се вмъква в дебелото и създава сериозни проблеми. Често се стига до операция.

Това не може да се докаже, а също така и да се излекува, без рентгеново изследване. Цялата процедура, в болницата наречена „Пирогов”, е объркваща и побъркваща. Нагоре-надолу сноват простреляни, счупени, кръвоплюещи, които чакат ред за единствения рентгенов кабинет. Хората се карат помежду си, лекарите се напъват да свършат своята работа... изобщо Суматоха (както казва Радичков).

Това е цялото ни здравеопазване!

Извинявам се на Evjeny за преживяното и умолявам всички майки да си припомнят (на този предевропейски етап), че все пак, всичко е добре, щом свърши добре!

Колкото до това, дали всички сме добре и на ниво, според мен ние сме само в началото.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Доктор Оги, всъщност нищо не казвате със своя постинг
Положили сте, усилия за промяна - похвално, но промяна няма - явно усилията ви не са достатъчни
Единственото, за което мога да се съглася с вас е цитирам: всичко е добре, щом свърши добре!
Останалото е празнодумство
За съжаление това е факт, когато говорим за болничното лечение у нас, твърде често напоследък нещата не завършват добре
Само, че тук се коментират не ресурсите ви, а организацията ви на работа и отношението ви към пациента, особено към малки деца
Не приемайте този отговор като заяждане
Просто не виждам смисъл във вашия постинг, няма послание - какво се опитвате да кажете всъщност???

Общи условия

Активация на акаунт