Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 230
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен не ми е удобно да държа боб, леща, ориз и др. в буркани - не мога да им следя срока на годност така. Държа си ги прави в оригиналните пакети с щипки отгоре, в дълбоко чекмедже. Имам си видимост и всичко е тип-топ.😊
И аз правя така - по-лесно ми е да се организирам самата аз Wink

# 61
  • Мнения: 39 242
Насипните големи пакети ги слагам в две такива кутии. Екстра ми е за боб, спагети, брашно, ориз, леща и т.н.

# 62
  • Мнения: X
При НСЧ видях много малко от големите буркани - някъде 5 до 8.
21 Simple Smile
- кафе
- резервно кафе
- сол
- захар
- фиде
- царевично брашно
- кус кус
- булгур
- чия
- белени семки
- боб
- леща
- спагети

- босилек
- червен пипер
- чубрица
- ориз
- грис
- макарони

- морска сол


От болднатите не държа запаси.Ако на мъжете им се прияде, купувам, готвя го и забравям.До следващото поискване....  Simple Smile
Мъжа ми подметна тия дни, че са му се прияли спагети, ще купя един пакет, да си го хапнат със сина и забравям за спагетите...
Аз затова и не използвам и разкарвам бурканите (днес и утре ще ги пусна)
Подправките държа в такава поставка   https://fashionsupreme.co.uk/img/product/289/540/289058-0.jpg , моята е триъгълна, 12 броя.
Имам и в чекмедже до печката, стоят си в пакетчетата, в панерче.Отворените ги защипвам с клипс.

# 63
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Моята кухня не е никак голяма и за съжаление мястото на което е разположена е такова че е оползотворено максимално. Случва се често да я пренареждам, като все още не съм открила оптималното съхранение и подредба.
Моите подправки ги държа в различни съдове. Тези които ползвам най-често ( риган, босилек, мащерка, чубрица, лют червен пипер, сол и пипер) държа в малки бурканчета от Икеа, в едно чекмедже. Други, които по-рядко ползвам съм ги прибрала в една кутия за чай от този тип
Скрит текст:
Купувам само малки пакетчета, така че да ми се събират в пространството за пакетчетата чай. слагам по няколко пакетчета и така събирам страшно много различни по вид подправки. Имам и няколко буркана с брашно, ориз и тн, но не са ми удобни защото не събират по цял пакет. Frowning1
Сега благодарение на вас и аз ще си купя такава голяма, прозрачна кутия и там ще си слагам целите пакети. Така всичко ще ми е на едно място и няма да ми се подмятат разни пакети и буркани из всички шкафове.
Имаме и килер за който сега си изграждам наредба. Даже цялата кутия с варива и др. ще я сложа там, по Хамерикански модел . Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes

# 64
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ябълка, благодаря, точно такива си взех и аз. Simple Smile Освен икейските, взех и на Мьомакс варианта (или на Лидл, забравила съм вече).

Но като чета, каквито и организации да се ползват, всеки има поне 3 пакетчета от нещо си, които защипва с клипс, което се дължи според мен най-вече на това, че в Европа пространствата, къщите и квадратурите са малки. Много ми хареса от линка на Контеса това pantry на първата снимка с различните продукти, но в малко жилища има толкова място само за съхранение на продукти. Аз чистосърдечно си признавам, че в половината от такова килерно пространство (колкото са рафтовете) трябва да събера и разни домакински уреди, които ползвам и от които също имам много, както и перилните неща и частично почистващи препарати. Иначе трябва да си опаша цялата къща в шкафове и рафтове...

# 65
  • Мнения: 68 584
Напълно съм съгласна с горното мнение. Бурканите и бурканчетата заемат място, няма какво да се лъжем.
Малки подправки от рода на канела, бакпулвер и прочее дребни пакетчета си държа в малко чекмедженце до фурната и котлона. Няма смисъл от цяло бурканче за едно пакетче канела....то ще трябва и няколко пакетчета да изсипя. Защо, като мога да си ги съхранявам и неотворени...

# 66
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Така е, аз все оглеждам за буркани и като взема, ми е трудно да ги пригодя практично. Но пък са толкова красиви американските килери. Те и гардеробните им са ми на сърце, но това означава да затворя цяла стая.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Напълно съм съгласна с горното мнение. Бурканите и бурканчетата заемат място, няма какво да се лъжем.
Малки подправки от рода на канела, бакпулвер и прочее дребни пакетчета си държа в малко чекмедженце до фурната и котлона. Няма смисъл от цяло бурканче за едно пакетче канела....то ще трябва и няколко пакетчета да изсипя. Защо, като мога да си ги съхранявам и неотворени...
И аз така правя. Ползвам от пакетчето. В самото чекмедже съм сложила три кутии (без капак) и в тях съм разпределила подправките според предназначението (за манджи, за сладкиши и други). Само черния пипер си е в мелницата и червения си има едно, от което го ръся. Чекмеджето е до печката, отварям го и взимам, каквото ми трябва за готвенето, кекса и или там каквото правя.
Държа в две по-големи кутии захар и брашно под ръка. Брашното ми е в чувал в друго помещение (не купуваме хляб). В друго чекмедже са ми ориз, нишестета, кокос, какао, макарони и подобни. Пак си седят в пакетите.

# 68
  • Мнения: 11 576
Аз ползвам за брашно, полента, галета, фиде, пудра захар, захар, жито, овесени ядки, оризи и всякакви насипни неща, кутии с такъв вид затваряне. имам ниски, високи, правоъгълни, кръгли.
http://chiniiki.com/product/2295/frigovere-evo-kutia-s-kapak-18- … rmioli-rocco.html

Кафето винаги държа в хладилника в метална кутия от кафе.

Имам един шкаф с цели три рафта само за подправките, които са в стъклени бурканчета (май като на НСЧ), които могат да стоят хем полегнали, хем изправени. Абе мъка - имам чувството, че колкото повече шкафове имам, толкова повече ги пълня.
Плодовете и доматите в едни големи плата на плота, а картофи, лук, моркови, зеле и всякакви други зеленчуци- в хладилника.

# 69
  • Мнения: 46 492
От болднатите не държа запаси...
Имах предвид, че 5-8 няма да ни стигне за никъде, 21 бр., а вече какво ще има вътре си зависи от вкуса на домакинството Hands Plus1

Кафето винаги държа в хладилника в метална кутия от кафе.
Може ли малко повее инфо, защо в хладилник?

Готови са ми кутиите, малката е стара, едни чаши се продаваха в нея и ги взех само заради кутията Joy
Скрит текст:

Отдолу са с филцови подложки (тези са крачета на столове и т.н.), с тях се плъзгат лесно, безшумно и не нараняват повърхността.
Скрит текст:

Едното е за плодове, другото за лук и картофи, третото за зърнени. Побира голям плик 5 кила, сложих и едно пластмасово отделение за дребни неща.
Скрит текст:

За плодовете и зеленчуците взех зеблени чувалчета от Джъмбо, но трябва да измисля как да ги фиксирам.



# 70
  • Мнения: 68 584
Скрин с истински чекмеджета ще е далеч по-удобно, от тези "фалшиви" чекмеджета....

# 71
  • Мнения: 46 492
Пробвах в скрина отдолу, има 2 плитки и 6 много дълбоки, точно като за тази цел, но не ми е удобно. Винаги се намира какво да падне и за да го изтръскам трябва да откача цялото чекмедже, откачах. Освен това са на височина, която не налага навеждане, брашното колко вземах, толкова летеше и около мен Grinning трябваше да го извадя, да сложа в/у скрина и да бръкна тогава. Затова пробвах с малки панери няколко месеца и като установих, че това е моят начин, поръчах по размер Simple Smile

# 72
  • Мнения: 11 576


Кафето винаги държа в хладилника в метална кутия от кафе.
Може ли малко повее инфо, защо в хладилник?


Може, разбира се. В къщи сме големи ценители, особено на италианското еспресо. Затворено добре, в хладилник, кафето запазва аромата си много по-дълго, отколкото ако стои извън него. Това и препоръчват някои производители, даже на някои марки на опаковките си го пише.

https://cdn0.woolworths.media/content/wowproductimages/large/188087_2.jpg

И тук се вижда на снимката:  https://i5.walmartimages.com/asr/da6f8c2c-481f-4de2-aef5-a21db12 … 3ecd106d99921.png

Последна редакция: вт, 13 мар 2018, 15:38 от petiaivanov

# 73
  • Мнения: X
Много са хубави дървените кутии, обаче...нямам място.
А и аз не купувам големи количества.Някак за 5 картофа, 2-3 гл лук или чесън, прекалено много място ще ми заемат.Засега ще си стоят в тенджерата, докато не измисля нещо друго.
От болднатите не държа запаси...
Имах предвид, че 5-8 няма да ни стигне за никъде, 21 бр., а вече какво ще има вътре си зависи от вкуса на домакинството Hands Plus1

Скрит текст:
Кафето винаги държа в хладилника в метална кутия от кафе.
Може ли малко повее инфо, защо в хладилник?

Готови са ми кутиите, малката е стара, едни чаши се продаваха в нея и ги взех само заради кутията Joy
Скрит текст:

Отдолу са с филцови подложки (тези са крачета на столове и т.н.), с тях се плъзгат лесно, безшумно и не нараняват повърхността.
Скрит текст:

Едното е за плодове, другото за лук и картофи, третото за зърнени. Побира голям плик 5 кила, сложих и едно пластмасово отделение за дребни неща.
Скрит текст:

За плодовете и зеленчуците взех зеблени чувалчета от Джъмбо, но трябва да измисля как да ги фиксирам.

Именно, за да освободя шкафове, да разкарам натурии и като цяло да освободя малко дома от излишни неща, разкарвам бурканите и всичко, което не използвам оптимално.
Скрит текст:
Опитвам се максимално да минимизирам дома.Не само кухнята, а и гардероби, шкафове, дрехи, бижута....някак през годините натрупах толкова вещи, че в един момент като че ли ме "затрупаха".
Сега искам свобода, полупразен дом, с минимум неща.
Преди купувах пакети от 5 кг брашно, сега се опитвам да науча мъжете да не ядат много хляб, съответно купувам по 1 или 2 кг.Имам красива метална кутия от Панетоне, там държа брашното, гледам рядко да правя хляб.
По същата логика не държа и зърнени, бобови, готвя само ако поискат.
5-6 картофа държа за зор-заман, ако някой път не мога да измисля гарнитура, стават за бърза такава.
Аз и хладилника "разчистих" на този принцип.Преди все беше натъпкан/претъпкан с какво ли не-млека, сирена, сосове....Сега се оказва, че е голям, мъжа ми се чуди дали да не го сменим с по-малък.   Simple Smile   Той просто работи полупразен...обикновено има 1-2 кисели млека, кутия със сирене, нещо сготвено ако е останало, яйца, масла, в камерата-месо и замразени малини и ягоди.
Имах навика да се презапасявам и с храна.Сега се опитвам да се отуча от този навик, пазарувам през ден прясна храна.

# 74
  • Мнения: 46 492
Ние също сме минимизирали като цяло, затова остана място в шкафовете за бурканчета.
А примерно картофи, лук, плодове и зеленчуци мъжът ми купува от пазар до офиса му, чиято продукция харесваме и ги по 2-5 кила. Брашното и ние не ползваме много, но винаги има приготвено, такова от 5 кг, малки не купуваме, цената е по 2, а и не винаги стига, така си седи, нищо му няма, но като потрябва е налице Simple Smile

Скрит текст:
Аз съм човек, който хич не е по готвенето, ако реша да правя нещо и се окаже, че нямам даден продукт, никога няма да ида до магазина, просто няма да го сготвя. Преди като ни бяха по пликове нещата не винаги пък ги откривах.
Затова ми е нужна строга организация, всичко да ми е пред очите и достъпно Nerd

Като цяло организацията на кухнята трябва да е според личните навици и потребности Hands Plus1

petiaivanov, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт