Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 368
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 68 759
Трябвало е да се уточни по време на монтиране на кухнята. Механизми има всякакви. Както Мериат каза-индивидуално е. Това тръбите къде минават, размери...и прочее. Работа на майстора и собственика е било...тогава.
Сега една голяма дупка имате и се чудите как да я оползотворите, че и кой ще го монтира...

При мен е така...чекмедже долу-прахове, гъбички...ухае приятно. Отгоре има рафт-там си смърди от канала, няма какво да се лъжем, че ухае на рози...държа празни буркани, консерва някоя...

Има и чекмедже, което в средата е с дупка...ако намеря ще го пусна...но то пак си се монтира с монтажа на кухнята...

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 12:12 от teta75

# 556
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Закача се на едната стена на шкафа и мисля, че е доста по-удобно и практично от показаното от теб. Такива механизми, като този, който съм показала са на пазара от повече от десетилетие.

# 557
  • Мнения: 1 787
Удобно ви ли е да е на терасата, това означава да се излиза постоянно, за да се изхвърли опаковка от подправки или някаква друга дреболия... а зимата това постоянно отваряне няма ли да не е ок за температурата в стаята?

Ами на мен лично ми е удобно, но това предполагам, че зависи от начина, по който всяка домакиня си "движи" кухнята. Аз си имам моя си система на пазаруване, подреждане и готвене, зареждам си трайните продукти наведнъж за по-дълго време, всичко ми е подредено в кутии и прозрачни стъклени буркани с плътнозатварящи се капаци, включително и подправките, и просто няма как да отида до кофата, за да изхвърля само една опаковка, бутилка и т.н. Simple Smile Затова всеки знае за себе си, всеки си има собствен стил, на кой както му е удобно, комфортно, лесно, аз само споделих как е при мен.

# 558
  • Мнения: 4 416
Моя кош е в шкафа под мивката. Хвърля се редовно и не мирише. Мъжът ми направи преграда на самия шкаф, че и той беше една голяма дупка. Сложи една дъска и я хвана за дъното с планки. После закрепи една на 90 градуса пак с метални планки и реално стана рафт. Под самата мивка е коша, а в другата вратичка са двата рафта, където държа препарати, гъби, кърпи за почистване и един леген.

# 559
  • Мнения: 13 191
За шкаф под мивката



# 560
  • Мнения: 418
Благодаря много за мненията. Ще го помисля и ще реша. Бяхте ми много полезни Simple Smile

# 561
  • Мнения: 46 535
Хубави са тези механизми, но ми се струва трудно за чистене под тях, а винаги може да падне нещо.

В момента точно реорганизирам нашия шкаф под мивката. Обмислях телени кошници, но сложих в друг шкаф и установих, че изяждат доста място, а полезната площ не е много. Освен това вътре нещата трябва да са или едно в друго, или самостоятелно, но в много малък брой. Оставих го за тенджери, 2 реда по 3 броя и това е.

Под мивката сложих издърпващ се органайзер за олио/оцет и 2 етажерки на по 3 етажа за тави/тигани. С кошница или чекмедже трябваше да са едно в друго, а така се наранява повърхността им + че трябва да вдигнеш едно, за да вземеш друго. Или да се сложат само 3 примерно.
Взех 2 за проба и се оказаха супер удобни. Показвам снимка на половината шкаф, надолу има още толкова пространство, ще взема същите и за там, точно още 6 тави имаме, а в издърпващото ще стоят гъби, попиващи, точилка за ножове.

Скрит текст:

Навеждам се колкото и да се наведа да хвана чекмедже и да го дръпна. Тиганите влизат с дръжките напред.

Издърпващият се органайзер е от Икеа, а етажерката от Практикер.

# 562
  • Мнения: 1 787
Една идейка за организация на шкафа с кошче: https://www.unoriginalmom.com/under-the-sink-organization/

# 563
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
И от мен идейки за кош под мивката - с механизъм : като отвориш вратата на шкафа и коша излиза
https://www.google.bg/search?q=механизъм+за+кош+под+мивката& … c=0P5qIUeOYwGfUM:
Моят кош не стои под мивката,а си има отделен специално направен шкаф ,като вратичката не се отваря настрани , а напред,с механизъм като този : https://www.google.bg/search?q=механизъм+за+кош+под+мивката& … c=ZHEulRJZxdCcbM:

# 564
  • Мнения: 76
Добра идея Simple Smile

# 565
  • Мнения: X
И аз мислех за етажерка на крачета, за която е дала линк Bar B Q, виждала съм ги в Икеа https://m.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinet-interio … a-40607/80136622/

# 566
  • Мнения: 46 535
За кошчетата - като дете най-противно ми беше изхвърлянето на кошчето, защото следваше, разбира се, миене Laughing бях се зарекла, че в моят дом такова нещо няма да припари. Само на плик сме, стои до вратата на балкона. Рядко се случва да протече, но теракотът е лесен за почистване, едно движение с мокра кърпа за кухни и всичко е чисто.
Удобно ви ли е да е на терасата, това означава да се излиза постоянно, за да се изхвърли опаковка от подправки или някаква друга дреболия... а зимата това постоянно отваряне няма ли да не е ок за температурата в стаята?
За дреболии може да се сложи на плота мини кошче.
Но при нас няма нужда. Като се замисля го ползваме основно, когато някой от нас готви. Тогава го закачваме на такава закачалка на вратата (нов плик) на шкафа и като приключим го изнасяме на терасата:
Скрит текст:
Може би просто не го ползваме често, затова не ни е проблем. Пакетирана храна не купуваме, подправки зареждаме по много наведнъж, влизат си в бурканчетата и накуп изхвърляме опаковките, обикновено е преди готвене, така че пликът е там така или иначе. Кош сложихме в банята. Когато чистим нещо по стаите и трябва да се изхвърли, ползваме него.

...там си смърди от канала, няма какво да се лъжем, че ухае на рози...
Никога не съм усещала миризма. Нито при този сифон, нито в банята. В банята, ако ни не е имало дълго и е изсъхнал този на пода, който е отворен, от него се усеща.

# 567
  • Мнения: 2 881
Аз точно такова мини кошче пък не харесвам. Страшно ме дразни. Кофата ми е на терасата, а като готвя събирам отпадъците в найлонов плик на плота като Човечето и после го изхвърлям в кофата.

# 568
  • Мнения: 1 787
И аз въобще не ги обичам тези мини кошчета. За какво ти е, след като се пълни от раз и нон стоп трябва да ходиш да го изсипеш в голямата кофа.. с две думи - тотално безполезни. По-добре кош под мивката, отколкото това. Simple Smile А под мивката, ако мирише на канал, значи нещо не е наред, не е свързано както трябва. Никога не сме имали такъв случай, а толкова много жилища сме сменили. Сифонът в банята също не мирише, ако всичко е направено като хората.

По повод бурканчетата за продукти - знаете ли дали стандартните принтери печатат на самозалепваща хартия, винил? Моите буркани за продукти са от този тип, малки и по-големи - за ориз, леща, брашно, захар, паста, фиде, овесени ядки и т.н.:



и искам да им направя ето такива стикери:



а пък сега за 3-4 листа да ходя специално по разни студиа, не ми се занимава, честно-казано.

# 569
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Печатала съм на такава хартия. Само гледай да не объркаш страната, на която трябва да се печата и да не е баш найлон. Защото това от примера ти е принт върху подобна повърхност. Хартията е непрозрачна и се вижда като е залепена на стъкло.

Общи условия

Активация на акаунт