Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 442
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 554
Здравейте момичета,

Включвам се с молба за помощ. Искам да избера парфюм на баба си, която става на 80. Зная, че любим й е Miss Dior но така или иначе го има и не искам да се повтарям. Обича леки, по-скоро флорални аромати. Chanel 5 не харесва.

Чудея се за някой J'Adore (например l'Or или l'Absolu), Dior Forever and Ever (обаче прочетох, че е доста нетраен), можеби Jean Patou Joy (но нещо не го намирам).

Надявам се и вие да дадете някакви предложения, защото честно казано не съм запозната много с масовите парфюми, а не съм убедена че мога да нацеля някой ниш който да й хареса. Мисля си за нещо флорално с роза и жасмин/нероли и по-улегнало.

# 601
  • Мнения: 721
Здравейте момичета,

Включвам се с молба за помощ. Искам да избера парфюм на баба си, която става на 80. Зная, че любим й е Miss Dior но така или иначе го има и не искам да се повтарям. Обича леки, по-скоро флорални аромати. Chanel 5 не харесва.

Чудея се за някой J'Adore (например l'Or или l'Absolu), Dior Forever and Ever (обаче прочетох, че е доста нетраен), можеби Jean Patou Joy (но нещо не го намирам).

Надявам се и вие да дадете някакви предложения, защото честно казано не съм запозната много с масовите парфюми, а не съм убедена че мога да нацеля някой ниш който да й хареса. Мисля си за нещо флорално с роза и жасмин/нероли и по-улегнало.

За флорални се сещам тези

https://www.fragrantica.com/perfume/Est-e-Lauder/Pleasures-536.html

https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Paris-94.html

# 602
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Aldora, от Жадорите, аз бих ти препоръчала да пробваш https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/J-Adore-Voile … Parfum-17513.html и https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/J-adore-Lumie … ilette-36495.html и двата са подходящи за сезона и мисля, че ще се харесат на баба ти. Като аз лично предпочитам първия, много фин, нежен, женствен аромат. Успех в избора. Simple Smile

# 603
# 604
  • Мнения: 1 483
В София има ли къде да се пробват ароматите на Ralph Lauren?

# 605
  • Враца
  • Мнения: 2 729
Здравейте, принцеси мой, прекрасни!  Hug


Каква е разликата м/у Womanity EDP и Womanity EDT?

# 606
  • Мнения: 2 056
Момичета, знаете ли дали е зареден парфюмът Meteorites, днес бях в Дъглас , но не забелязах дали го има, въпреки че си купих червило на марката. Виждам, че в Escentual го има вече, ако тук го няма да го забивам на сляпо.

# 607
  • Мнения: 10
Цитат
Цитат на: Йоан Владимир в пн, 30 апр. 2018, 01:41 ч.

Здравей Simple Smile
Много се радвам да те видя в нашата тема Wink
С Figment Man Amouage се запознахме заедно със съпруга ми миналата година, непосредствено след като парфюмът излезе. Бяхме в един бутик за нишови парфюми, тествахме разни неща и в един момент чух ЛМ да въздиша и да се радва на нещо, което душеше от блотер и да дава всички знаци, че сме на прага на покупка. Та взех и аз да подуша на какво се радва така и от блотера ме удари в носа най-потресаващата, задушаваща, отблъскваща миризма на мухлясала почва, каквато помня от един фикус, дето трябваше да поливам с антибиотици, за да спасявам живота му и този на семейството си. У-жас! Благодарение на провидението, не го купихме. Взехме пробичка, за да го разучаваме уж, преди да го купуваме и я прибрахме надлежно в кутията му с пробички.
Малко по-късно, една сутрин, още недопила кафето си, регистрирах да се носи из апартамента много неприятна миризма и тръгнах да обследвам: банята, канализацията, интересните видове сирене в хладилника - абе не, нищо от тях не вонеше така. Когато любимият се прибра за обяд, установих в потрес, че той я разнася, на работа! Следобед прерових кутията му с пробички, намерих въпросната и я изхвърлих, заедно с още няколко картончета на проби и самата кутия, защото докато се е пръскал, противното нещо се беше разнесло и се усещаше вече, като се отвори гардероба.
Не съм му признала още. Ако някой ден се сети за този аромат и си го купи, ще се развеждаме.

P.S. Обожавам KOUROS и GOLD, но Figment Man не мога да понеса. Това не е съзерцателна, самотна разходка по земята, носеща ухания на почва, пръст, скали, трева, море и много илюзии. Това е забравена в мазето саксия с кофти почва, в която някое нещастно растение е умряло самотно.

Сърдечно благодаря, Йоан Владимир!

Мнението Ви е предизвикателство за мен по три параграфа: първо — от гледище на дуализма — яркото противопоставяне между две представи (Вашата и на Вашия съпруг; мъж/жена); второ — ултимативния характер на личния избор — “или ти, или аз” [средата е само нюанс на разделението (развод)]; трето — (не)разумният компромис, отразен в “(не)признаването”.

Не ми е необходим четвърти пункт, за да аргументирам повече от сигурното си решение, че “Figment Man” [Представа (илюзия) за мъж] трябва да бъде тестван от мен. И все пак, като четвърта причина, за мен е крайно интригуващо, че “Figment” e създаден от жена, сътворила композиции като “Xeryus Rouge”, “Body Kouros”, “Roma Uomo”, “Bvlgari Black”, “Hypnotic Poison”, “Lolita Lempicka Femme & Au Masculin” и много други.

Тъй като съм от провинцията, а онлайн, освен  в “еbay US”, не успявам да се натъкна на мостра за продан, няма как да Ви спестя въпроса си — можете ли да ми набавите и изпратите проба на “Figment”, като Ви заплатя, разбира се?
 
Послепис:  От “Енцо” и “Парфимо” получих отговори, че не знаят дали биха получили мостри от аромата, съветвайки ме просто да проверявам за в бъдеще. 

# 608
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
За 80-годишната баба/да е жива и здрава/ препоръчвам и аз някой от фланкърите на Жадор,а защо не и първообраза.Обожаван парфюм от мен! Jean Patou-Joy има в Енцо дори и проба има.Лейди, не го видях аз  Meteorites до преди малко бях в Бюти Зоун ,пръсках доста Герлени.Пробвах новата Омниа закачливо,момичешко, не ангажиращо парфюмче,което с нищо не ме трогва мен лично,не бих го купила.Тествах и това-https://www.fragrantica.com/perfume/Calvin-Klein/Eternity-Air-Fo … -Women-48716.html,силно поне на моята кожа прилича на някой от парфюмите на Ферагамо,ако харесвате аромати в този стил ще ви допадне от мен твърдо не.Крушата се усеща адски силно,Calvin Klein не е моят човек.

# 609
  • Мнения: 31 386
Момичета, знаете ли дали е зареден парфюмът Meteorites, днес бях в Дъглас , но не забелязах дали го има, въпреки че си купих червило на марката. Виждам, че в Escentual го има вече, ако тук го няма да го забивам на сляпо.
Не! Скоро ще бъде.

# 610
  • Мнения: 2 056
Благодаря! Не знам дали да чакам, той тук ще е доста по-скъп със сигурност.
И аз днес доста неща пробвах, но нищо не ме впечатли, Омния-та също, сякаш ми хареса Eau de Soleil Blanc, но сега виждам че има тубероза и не го харесвам вече.Simple Smile

# 611
  • София
  • Мнения: 197
Момичета, в търсене съм на нов пролетно- летен парфюм. Харесвам много как се развива Miss Dior Blooming Bouquet при мен, но вече няколко години подред не оставам без него и вече ми е поомръзнал.
Моля, препоръчайте ми подобен на него...Благодаря! Hug

# 612
  • Мнения: 5 021
Каква е разликата между едт и едп на Кристал Ноар Версаче?
Писано е много за него, но след една проба преди повече от 10 години го подминавам, а днес го усетих на една позната, страхотно и седеше в жегата, изненада ме доста.

# 613
  • Мнения: 435
Скрит текст:
Здравейте, дами и господа!

Интересувам се от сравнително новият аромат на Amouage — “Figment Man”. От прочетеното и рекламата му, разбрах, че това би могло да се окаже интригуващ и внушителен за мен парфюм — една съзерцателна, самотна разходка по земята, носеща ухания на почва, пръст, скали, трева, море и много илюзии.

Който/която от Вас вече е успяла да се срещне с “Figment Man”, моля да сподели впечатленията си…

https://www.youtube.com/watch?v=dRbEw5XWAS0



По темата: любимите мои “тежки”, специфични аромати са или поне бяха много, допреди ограниченията на IFRA по отношение на натуралните и животински нотки, причиняващи алергии, както и безкомпромисната диктатура на пазара днес, да превърнат класическите и съвременните парфюми в една сбирщина от „блокбъстъри“, които печелят клиенти с всичко друго, но не и с характер и индивидуалност (изключения винаги ще има). Свят, в който всичко различно трябва да бъде приемано и толерирано, стига дотам, че губи своите идеали, въплътени в символите на старите цивилизации; губи своята способност да задържа ценностите непреходни.

Та ароматите, притежаващи характер, индивидуалност и магнетизъм, които и до днес успяха да останат в моето сърце, ще редуцирам  само до два — “KOUROS” на Yves Saint Laurent, заради това, което бе и “GOLD Man” на Amouage, заради това, което все още е.



Имах възможността да се докосна, да усетя всички дамски и мъжки парфюми на Амуаж. Лично ги поръчах като мострички от официалния им сайт. Получих ги в разкошни малки кутии, отвътре с кадифе, със златен печат, със златни капачки, произведени в Оман. От Амуаж се бяха постарали и опаковали по начин, че кутиите от Англия до България бяха непокътната.
В Figment Man има нещо объркано, мирише на мухъл, много силно при това, няма друго. Излишно е да се впускам в описания, а и Йоан Владимир е написала достатъчно. Забравете за този парфюм! Моят любим от мъжките е:
https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Amouage-Lyric-Man-4622.html
Роза, пудра, една идея лайм, приказно красиво е! Ако мъж ухае на Лирик, бих се омъжила за него! Това е шега, само описвам Simple Smile



# 614
  • Мнения: 10
Скрит текст:
Здравейте, дами и господа!

Интересувам се от сравнително новият аромат на Amouage — “Figment Man”. От прочетеното и рекламата му, разбрах, че това би могло да се окаже интригуващ и внушителен за мен парфюм — една съзерцателна, самотна разходка по земята, носеща ухания на почва, пръст, скали, трева, море и много илюзии.

Който/която от Вас вече е успяла да се срещне с “Figment Man”, моля да сподели впечатленията си…

https://www.youtube.com/watch?v=dRbEw5XWAS0



По темата: любимите мои “тежки”, специфични аромати са или поне бяха много, допреди ограниченията на IFRA по отношение на натуралните и животински нотки, причиняващи алергии, както и безкомпромисната диктатура на пазара днес, да превърнат класическите и съвременните парфюми в една сбирщина от „блокбъстъри“, които печелят клиенти с всичко друго, но не и с характер и индивидуалност (изключения винаги ще има). Свят, в който всичко различно трябва да бъде приемано и толерирано, стига дотам, че губи своите идеали, въплътени в символите на старите цивилизации; губи своята способност да задържа ценностите непреходни.

Та ароматите, притежаващи характер, индивидуалност и магнетизъм, които и до днес успяха да останат в моето сърце, ще редуцирам  само до два — “KOUROS” на Yves Saint Laurent, заради това, което бе и “GOLD Man” на Amouage, заради това, което все още е.



Имах възможността да се докосна, да усетя всички дамски и мъжки парфюми на Амуаж. Лично ги поръчах като мострички от официалния им сайт. Получих ги в разкошни малки кутии, отвътре с кадифе, със златен печат, със златни капачки, произведени в Оман. От Амуаж се бяха постарали и опаковали по начин, че кутиите от Англия до България бяха непокътната.
В Figment Man има нещо объркано, мирише на мухъл, много силно при това, няма друго. Излишно е да се впускам в описания, а и Йоан Владимир е написала достатъчно. Забравете за този парфюм! Моят любим от мъжките е:
https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Amouage-Lyric-Man-4622.html
Роза, пудра, една идея лайм, приказно красиво е! Ако мъж ухае на Лирик, бих се омъжила за него! Това е шега, само описвам Simple Smile


Благодаря Ви! Още един мотив да избера точно Илюзията — защото е забраненият плод, който “просто” мирише на мухъл. Навремето за оригиналния КУРОС ме мотивира подобно изказване: (по памет цитирам) "Ако искаш, дори когато си взел душ, да ухаеш на пот и урина, тогава КУРОС е точния ти избор."

Без да ангажирам някого с мнението си — тези аромати оформят епохите и, както всяко нещо, изпреварило времето си, необходими са десетилетия, за да бъдат разбрани... В момента мога само да се надявам да е така и с Илюзията.

Общи условия

Активация на акаунт