Леко прокървяване след полов акт

  • 15 642
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Знам, че най-добре е да се консултирам с лекар, но докато успея да си запазя час, искам да попитам дали някой е имал подобен проблем: От няколко месеца насам ми се случва да имам леко прокървяване извън менструалния цикъл, което винаги се появява след полов акт. Кървенето е съвсем слабо и краткотрайно. Виждам при ходене по малка нужда веднага след акта или докато си правя тоалет, че има леко кървене и после напълно изчезва. Не винаги е така, но се случва всеки месец по 2-3 пъти и то в дни, когато нямам цикъл. Примерно 14-15-ти ден и после около 10-тина дни преди да ми дойде. Четох информация по въпроса, но от някои възможни причини доста се стряскам. Сексът не е груб, за да се получава някакво разраняване. Още повече, че кървенето не е силно и дълготрайно. Партньорът ми е постоянен, изключвам варианта да съм бременна. Чета и за варианти това да е заради липса на овулация или разни не дай си боже тумори, което пък съвсем ме хвърля в притеснение. Не съм първа младост. Скоро навърших 40, а нямам деца. С обърната матка съм и имам установен проблем с фалопиевите тръби. Моля, ако има дами тук, сблъсквали се с подобен проблем, да ме посъветват какво да правя. Веднага ли да си записвам час или да изчакам да ми дойде цикъла и да запазя час за около 10-12-ти ден?

# 1
  • Мнения: 47 996
На мен ми се случва веднъж-два пъти наскоро, изкарах си акъла, ходих на лекар, заяви, че на моята възраст е нормално от хормоните около овулация да има зацапване. Гледа ме отвсякъде, цитонамазка ок, едни гъбички откри и това беше. Според мен иди сега или най-рано възможно, лекарят ще ти каже ако иска да те види или изследва в определени дни
Аз също съм с обърната матка, но не мисля че има значение. Нямам и 40 години още, но ей на...

# 2
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Това е контактно течение. Задължително е консултация с гинеколог. Има тука тема "Не пропускайте цитонамазка, може да ви коства живота". Попитайте там.

# 3
  • Мнения: 14 491
Кога ти е правена последно цитонамазка и каква група беше?

# 4
  • Мнения: X
Миналата зима. Мисля, че беше 2-ра, но не ми предписаха лечение. Казаха, че е нормален резултат за моята възраст.

# 5
  • Мнения: 14 491
Миналата зима. Мисля, че беше 2-ра, но не ми предписаха лечение. Казаха, че е нормален резултат за моята възраст.

Значи общо взето надали има нещо супер сериозно, но все пак задължително отиди за цитонамазка, ако може течно базирана.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 114
Възможно е да е полип. Не е приятно, може да се наложи да се отстрани, но не е чак за шашкане.

# 7
  • Мнения: X
Благодаря ви! Вече си запазих час. Само дето тогава вече няма да е подходящ момент за цитонамазка, защото ще е някъде 4-5 дни преди цикъл. Това им беше най-ранният възможен.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 114
Случвало ми се е цитонамазка съвсем преди цикъл, не беше проблем. Успех!

# 9
  • Nice
  • Мнения: 946
Имам същия проблем, който при това се появява почти всеки месец- зацапване след полов акт или покрай овулацията. Става въпрос за съвсем леко прокървяване.
Според генеколога няма причина за притеснение.
Но съм доста по-млада, взимам противозачатъчни и нямам проблеми с матката и тръбите. Взимаш ли противозачатъчни?

За сега не се стряскай, хубаво е, че ще отидеш да те видят за всеки случай.

# 10
  • Мнения: X
Не, не вземам противозачатъчни. Ние искаме да имаме бебе, отделен е въпросът дали ще се получи.

# 11
  • Мнения: 781
Пиши моля какво ти  е казал лекаря, аз имам същия проблем. Също не винаги. Не е много прокървяването, но когато ходя по малко нужда като си избърша се вижда леко розово..Имала съм полипи, такова прокървяване съм нямала.При мен също 4-5 дни преди цикъл започва такова леко прокървяване сутрин. 2-3 дни има, после 1-2 няма и после идва цикъла. Цитонамазка съм правила скоро. Имам раничка и затова правя два пъти годишно.Дали може да е от раничката.Ще отида и аз не лекар, но нещо не ми достига времето..

# 12
  • Мнения: X
Веста, ще ти пиша на лични.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Възможно е да е полип. Не е приятно, може да се наложи да се отстрани, но не е чак за шашкане.
Това е и моето предположение. На мен ми откриха при последния преглед, лекарят каза, че е хормонален, четох че около и над 40 е много възможно да се появи такова нещо. Каза, че няма да расте повече, няма да ми причини проблеми, няма да се изроди, но може да прокървява при секс. Та ако искам да го махна. Още му се чудя.

Общи условия

Активация на акаунт