На пазар в Лозенград и Одрин - 13

  • 148 561
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Момичета, купувате ли таблетки за съдомиална от Одрин и какви?

И Прил са  мн. добри

# 706
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Халим - не разбрах за тази магистрала експресната със 130 ограничение -
-   има камери за средна скорост ли и при по-бързо преминаване на ихода на бариуерите те чака глоба?

стикерите за платени магистрали в Турция задължително ли е да се лепят на огледалото за обратно виждане?
или може навсякъде по челното стъкло?

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 51
По-нагоре в темата писаха за товарните автомобили, ние сме с тойота RAV4, която обаче се води товарна. Това означава ли, че няма да минем с леките автомобили, а ще се наредим с камионите? Сега и някои "леки" леки автомобили ги пишат товарни.

# 708
  • София
  • Мнения: 13 153
Халим - не разбрах за тази магистрала експресната със 130 ограничение -
-   има камери за средна скорост ли и при по-бързо преминаване на ихода на бариуерите те чака глоба?

стикерите за платени магистрали в Турция задължително ли е да се лепят на огледалото за обратно виждане?
или може навсякъде по челното стъкло?

Мери се скорост в една точка на магистралата, а после в още една и се смята средна скорост, която ако излезе повече от 130 км/час ти пускат глоба. Ако си понатиснал някъде педала, по-добре спри на някоя отбивка да починеш. Wink

Няма стикер за магистрала, а чип. Слага се на предното стъкло зад огледалото, за да може да се чете на съответните места по магистралите. Бариери няма. Само ограничение на скоростта, за да могат да се прочетат чиповете.

# 709
  • Димитровград
  • Мнения: 808
Племенника ми е със Сеат Алхамбра. По талон е товарна, но без проблем си минава при леките автомобили.

# 710
  • Мнения: 771
Момичета, купувате ли таблетки за съдомиална от Одрин и какви?

Аз си вземам FAIRY. Много добре мият. Миналата седмица ги взех от Кипа за по 10ст. бройката от тези които са с 2 вида гел вътре. Предния път като вземах бяха по 17 ст. но с 3 вида гел на капсулата. Това е едно от задължителните неща които купувам от там Simple Smile Естествено първо преглеждам брошурата дали има някакви намалени Simple Smile

# 711
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Халим - не разбрах за тази магистрала експресната със 130 ограничение -
-   има камери за средна скорост ли и при по-бързо преминаване на ихода на бариуерите те чака глоба?

стикерите за платени магистрали в Турция задължително ли е да се лепят на огледалото за обратно виждане?
или може навсякъде по челното стъкло?

Мери се скорост в една точка на магистралата, а после в още една и се смята средна скорост, която ако излезе повече от 130 км/час ти пускат глоба. Ако си понатиснал някъде педала, по-добре спри на някоя отбивка да починеш. Wink

Няма стикер за магистрала, а чип. Слага се на предното стъкло зад огледалото, за да може да се чете на съответните места по магистралите. Бариери няма. Само ограничение на скоростта, за да могат да се прочетат чиповете.



Ненапразно питам задължително ли е да е залепен на огледалото за обратно виждане - защото имам стикер там от застрахователя....всеки с пълно каско към Армеец  знае за какво пиша.

# 712
  • Мнения: 771
Стикера не се лепи на огледалото а на стъклото горе по средата където е залепено и огледалото. Докато стикера на Армеец е залепен на самото огледало от задната страна.

# 713
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ейй най-накрая точен отговор - мерси пантофке!    Исках да разбера къде точно по закон трябва да се лепи...както в българския винетката трябва да е в дясно до пасажера.

# 714
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Ейй най-накрая точен отговор - мерси пантофке!    Исках да разбера къде точно по закон трябва да се лепи...както в българския винетката трябва да е в дясно до пасажера.

Халим - не разбрах за тази магистрала експресната със 130 ограничение -
-   има камери за средна скорост ли и при по-бързо преминаване на ихода на бариуерите те чака глоба?

стикерите за платени магистрали в Турция задължително ли е да се лепят на огледалото за обратно виждане?
или може навсякъде по челното стъкло?

Слага се на предното стъкло зад огледалото, за да може да се чете на съответните места по магистралите. Бариери няма. Само ограничение на скоростта, за да могат да се прочетат чиповете.


Ми тя Танчето ти го е написала доста ясно,ма кой да чете....

# 715
  • Мнения: 4 275
Тука объркването май дойде от това дали стикерът се лепи зад огледалото (на самото огледало) или зад огледалото, но на стъклото Grinning Както и да е, важното е, че се е изяснило къде, какво, що Grinning

# 716
  • Варна
  • Мнения: 495
Тука объркването май дойде от това дали стикерът се лепи зад огледалото (на самото огледало) или зад огледалото, но на стъклото Grinning Както и да е, важното е, че се е изяснило къде, какво, що Grinning

Аз моята не съм я залепила на стъклото, а съм залепил тиксо там където е лепилото. Само при преминаване през пункта жена ми я придържа с ръка към стъклото под огледалото и пак ме таксува със съответната сума. Миналата есен ми счупиха предното стъкло и го смених. За нашата винетка нямаше проблем да я преиздадат, но ако турската си беше на мястото не знам дали щях да мога да я отлепя и сложа пак без да я повредя.
Иначе винетката ми (стикера) е от 4 години и при нужда само си я презареждам.

# 717
  • Мнения: 4 275
Ееее, това е много хитро. Честно казано, много ме дразни това, че трябва да лепим някакви стикери по стъклото, дето ще ги ползваме един път в годината, ако не и по-рядко...

# 718
  • Варна
  • Мнения: 4 221
"... на предното стъкло зад огледалото" и "... на стъклото по средата където е залепено и огледалото" са напълно аналогични и ясни обяснения, но зависи кой как чете.
В сайта на HGS има упътване. В случая е най-добре там да види.
Печикамъков е от Варна и ако изобщо отиде и се качи на магистралата, при слизане към Лозенград ще мине бариера. Там все още има. Ако не я махнат, докато се накани.
Лично мнение, но по линията Малко Търново - Лозенград - Одрин качване на магистралата е излишно. Най-малкото, защото удължава пътя. Старият път не е лош, стига да не е 45 градуса навън. Тогава се разтапя смолата и... Само който е чистил цяла кола с мокри кърпи на такава температура (щото изстине ли, отидЕ), ще ме разбере.

Ако ни счупят предното стъкло, последна грижа ще ми е турската винетка. В общия случай ще ми струва малко над 20 лв. да си купя нова, та...
Стикерите са гадни, но ако се чистят редовно (защото има шофьори, които си ги редят като пасианс), не ми правят впечатление. Естествено, всеки си решава.

# 719
  • Мнения: 4 275
Да, права си, че е ясно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт