На пазар в Лозенград и Одрин - 13

  • 149 014
  • 735
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 464
Мастеркарт може ли да се използва за пазарувани?

# 616
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Мастеркарт може ли да се използва за пазарувани?

С Всякакви карти може .

# 617
  • у нас
  • Мнения: 5 739
Тези дни съм на фаза ремонт на жилището - сменям плочки, дивани и тн. Засега само в мислите ми Stuck Out Tongue Winking Eye та, въпросът ми е - щом може да се пренася само в пътнически бус, ван и тн., как се пренася диван до тук? Confused Нали, ако пише товарен, ще чакаш да километричните опашки с дни. Къде се побира един диван в такъв случай?

# 618
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Тези дни съм на фаза ремонт на жилището - сменям плочки, дивани и тн. Засега само в мислите ми Stuck Out Tongue Winking Eye та, въпросът ми е - щом може да се пренася само в пътнически бус, ван и тн., как се пренася диван до тук? Confused Нали, ако пише товарен, ще чакаш да километричните опашки с дни. Къде се побира един диван в такъв случай?

внасяш със минибус подобно VW Transporter ,  има внасящи много и по 2 посоки..
те минават от гишетата за леките автомобили..

или даваш някои лев на път.автобус слагат дивана долу ако е сводобно и готово..
незнам от кадесте но питаите Метро или подобни превозни фирми..

# 619
  • Мнения: 569
Тези дни съм на фаза ремонт на жилището - сменям плочки, дивани и тн. Засега само в мислите ми Stuck Out Tongue Winking Eye та, въпросът ми е - щом може да се пренася само в пътнически бус, ван и тн., как се пренася диван до тук? Confused Нали, ако пише товарен, ще чакаш да километричните опашки с дни. Къде се побира един диван в такъв случай?

ооо боже. Идеята е да не пише на талона на МПС--ТОВАРНО, а Пътническо. Махате редовете седалки и го побирате без проблеми. Ние го пренесохме с джип след като ни върнаха с буса. Едната част легна и другата я захлупи отгоре, вратата леко отворена малко стърчи, но минава.
дивана е 3+2 --нали се сещате че ако е 10 местен диван няма как да го натоварите на 1 път.
спирате си товарния бус на БГ територия пренасяте на 2 пъти дивана и пак става.
На ръце ни отказаха да го пренесем --иначе и това беше вариант.

# 620
  • Мнения: 1 791
Здравейте в събота в Одрин дали навдякъде може да се пазарува с карта и другият ми въпрос е купува ли ли сте си от там капки за отпушване на носа-нещо като муконазала тук. Да не е с ксилометазолин.

# 621
  • у нас
  • Мнения: 5 739
Jijo99, моля без възгласи. Напълно разбрах идеята още от първия път. От диван до диван има огромна разлика. Аз не искам да вкарвам малко диванче. Трябва да мисля  друг начин тогава. Все пак, благодаря за споделеното.

# 622
  • Мнения: 237
Sinara,преди години имаше едни карго превози,но съм изгубила контакти.Те се оправяха с мита и т.н.Но не знам сега дали още има,тогава търговията прцъфтяваше...

# 623
  • Мнения: 212
Здравейте,на борсата продават ли кюнефе,пишмание  или само баклава.А на петъчния пазар има ли такива щандове за подобни турски сладкиши?

# 624
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Е как да няма баклава? Що за глупав въпрос - има, но не е от качествената! Пишмание също! Все пак отивате в Турция.... Кюнефе не продават и няма как. То се прави на място от суров кадаиф и сирене, подобно на моцарелата. Залива се с горещ сироп и се поръсва с орехи или шам фъстък. Сервира се по заведенията и сладкарници. Има в малки ресторантчета по главната, около Селимие и в Мадо.

# 625
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 531
Е как да няма баклава? Що за глупав въпрос - има, но не е от качествената! Пишмание също! Все пак отивате в Турция.... Кюнефе не продават и няма как. То се прави на място от суров кадаиф и сирене, подобно на моцарелата. Залива се с горещ сироп и се поръсва с орехи или шам фъстък. Сервира се по заведенията и сладкарници. Има в малки ресторантчета по главната, около Селимие и в Мадо.

Всъщност, продават кюнефе. В магазина в края на улицата, там точат и кори на място. Един такъв на ъгъл се пада. Замразено е. Аз си взех, ама забравих да питам пече ли се или направо да заливам?
Е, не очаквам да е на вкус като в Мадо, разбира се Simple Smile

# 626
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Лалка, то трябва да личи дали е печено. Не вярвам да е, замразява се суровия продукт. Вадиш, размразяваш, по възможност бавно, в хладилник. После печеш и заливаш. Тънкостите на печенето ясни ли са?

Въпросът навеждаше на мисълта, че се пита за готови десерти. В този смисъл Ивчето е напълно права - кюнефето се продава само за директна консумация, в заведения, защото трябва да се яде топло. Изстине ли, не става за нищо.

Замразено се продава, но нямам идея как е като качество. Аз предпочитам да си взема продуктите и да си го направя. Замразявам и кадаифа, и сиренето поотделно, замразявала съм и готово, направено от мен.

Последна редакция: сб, 21 апр 2018, 08:41 от beljata

# 627
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 531
Толкова съм разбрала, че пита за готов продукт.  Embarassed

Ясни са ми подробностите, ще взема да го извадя от фризера да пробвам.

# 628
  • Мнения: 1 530
А в какво правите, съответно печене кюнефето? Обиколих Одрин онзи ден, от чинийките за кюнефе нямаше никъде.

# 629
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Преди да си купя специалните съдове за целта (от Истанбул), ползвах обикновена тавичка. Имам една малка кръгла, вероятно ок. 20 см диаметър, та в нея. Неудобството идваше от там, че при обръщането нямах аналогичен съд. Обръщах в чиния, а после приплъзвах отново в същата тавичка. Е, не ставаше като в оригинален съд, ама като няма риба и ракът е риба.

Общи условия

Активация на акаунт