Kayıp с Аслъ Енвер и Мете Хорозоолу - нови проекти, колеги, екип #15

  • 92 840
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Ами аз съм ненаситна тази вечер или както казва ММ "....понякога...като луд с картечница.."


https://www.youtube.com/watch?v=iXYw_n-AfOE
Ама Фи-то няма да го отварям тази нощ Simple Smile
Лека нощ още веднъж HeartHeart

# 16
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Хубава неделя!  Hug
Зарани, благодаря за новата тема!
Изчетох ви всички с удоволствие!  Heart Eyes
Който се интересува от Метин, трябва да го види в „Кьосем“.
Още ме боли, когато си ги спомням двамата с Нургюл.
Много, много добри!

Дойде ми нещо наум и искам да го споделя с гледащите „Малки убийства“.
Ели, Лиа, благодаря за вашите мнения. 
Много по-естествено е, когато имаме различни мнения и усещания,
както и понякога такива, които съвпадат.  Hug

Замислих се дали целта на вечерното посещение на Мерве при Едип не беше повече от една. Дали цел не беше и това, което уж между другото тя каза на човека от управата  още при влизането в клуба за някаква техническа нередност на басейна?
Ако сватбата на Бурджу и Мехмед е на същото това място с басейна, който с намесата на Ойя беше открит още при завръщането и в Сармашък (против желанието на Мерве и новото откриване Мерве направи на рождения ден на Арзу, когато покани и Бурджу),  настояването на Мерве за отстраняване на тази техническа неизправност и да бъде поставена като приоритетна задача, направено пред свидетели,   може  да се окаже създаване на алиби. За мен Мерве е на първо място сред заподозрените, цялата вечер тя натрупваше сериозни мотиви за разправа с Ойя. Мерве може да се скрие зад някой друг, да използва неговите мотиви – видяхме, че Пелин, Арзу и Бурджу имат такива, но никоя от „сестрите“ няма толкова сериозни мотиви като на самата Мерве. Изпълнител може да е някой, на когото ще бъде платено, а Мерве си осигури алиби. Знаем, че тя вече веднъж прави нещо подобно като спря тока на квартала, сега може да плати на изпълнител и да направи така, че всичко да изглежда като следствие от техническа неизправност, за която тя е предупредила.

Аз одобрявам поведението на Ойя за ненамеса в отношенията между двойките. Това е различно от поведението на Мерве.
Разсъждавам така:
 
Като лекар Ойя каза на Бурджу, че не е бременна. Пред Мехмед не каза нищо, не е и длъжна, пациентка е жената. Пациентката иска състоянието и да се запази в тайна и като лекар Ойя е задължена да направи това. Да оставим, че те не са и женени, което поне според закона би определило Мехмед като бащата. На него Ойя не е казала нищо, т.е. не го е излъгала. Нека те двамата се разберат помежду си. Щом Мехмед е решил да живее с жена, която не е опознал и позволява тя да го лъже, това си е негова работа. Ойя като лекар е изготвила протокол за статуса при направения преглед, който е съобщила на пациентката. Останалото си е тяхна работа. Приятелските отношения са едно, в клиниката тя е лекар. Ако е принудена след три седмици да каже на Мехмед истината, тя би дала превез на приятелските отношения, нарушавайки професионалната етика.
 
Същото се отнася и за боклука и Серхан. Ойя върна торбата на Мерве, тъй като тя е нейна. Как Серхан и Мерве ще се разберат помежду си, в това Ойя не иска да се намесва. Тя чака Серхан сам да решава проблемите с жена си и да е с нея, когато ги е решил.  Ако беше дала торбата на Серхан, това би било натиск с идеята: жена ти е лоша и те лъже.

Какво право има Ойя да определя кой какъв е в двойката и да дава насока на чужди отношения? Абсолютно съм съгласна с нея. Според мен точно такива моменти, които карат хората да се замислят, имат социален ефект: докато се забавляваме, ни вкарват в различни ситуации, от които се учим.

Ако сегашните събития са повторение на тези от 96-та, те трябва да възпроизведат и първопричината за случилото се преди:
Мерве – Едип.
Но в какви отношения днес и с какъв изход?

 

# 17
  • Мнения: 12 837

Аз одобрявам поведението на Ойя за ненамеса в отношенията между двойките. Това е различно от поведението на Мерве.
+1
   Споделянето с Мехмет е поведение на Ойя което би нарушило изграждания и до момента образ.
И като такава Гьокче ми харесва като игра, влиза образа на  мълчалива, затворена, изчакваща и пряма когато я ,,настъпят,,.
Peace
В моментите на Гьокче  с Мерт не усещам привличане, химия която да приковава двойката Ойя-Серхан. Все за това пиша,но не ме разчустват.  Гледат се и колкото продължително да го правят са ми статични, не ме докосват.
Ойя има основание да е предпазлива и изчакваща по отношение евентуална връзка със Серхан, но желанието да са заедно, трепета при случайните срещи който би трябвало да прозира от екрана за зрителя липсва. В такива моменти от Гьокче се очаква да предаде живот на влюбена жена.
Мисля си, че в сцените на Едип и Мерве се усеща страхотно привличане, което кара зрителя гледайки ги заедно да очаква развитие между двамата.


https://www.youtube.com/watch?v=HfvAaEq-exM

# 18
  • Мнения: 3 748
Ради Hug, божее, това със Серенай било от реклама Hug, нищо, почнах го Фи Чи Пи, Джан Манай - символ на смъртта, само косата му липсва
Скрит текст:
Страхотен артист! newsm10


Лиа, невероятен. Играе с всяка клетка на тялото си.

Ваня,  Hug стана ми много интересно всичко, което си написала, чак мисля да се пробвам пак да гледам от където спрях (някъде около осми, девети еп.) тъкмо са се натрупали повечко епизоди.


В моментите на Гьокче  с Мерт не усещам привличане, химия която да приковава двойката Ойя-Серхан. Все за това пиша,но не ме разчустват.  Гледат се и колкото продължително да го правят са ми статични, не ме докосват.
Ойя има основание да е предпазлива и изчакваща по отношение евентуална връзка със Серхан, но желанието да са заедно, трепета при случайните срещи който би трябвало да прозира от екрана за зрителя липсва. В такива моменти от Гьокче се очаква да предаде живот на влюбена жена.
Мисля си, че в сцените на Едип и Мерве се усеща страхотно привличане, което кара зрителя гледайки ги заедно да очаква развитие между двамата.


Ели, Hug подкрепм изцяло. Пак ще се повторя, но Гьокче е слабото звено в каста. Не може да се сравни с Аслъхан. Да ролите им са коренно различни, но го казвам от позицията на това, че Гьокче и в предишни роли не е предавала емоциите за които говориш.

Да ви питам продължават ли да дават ретроспекции с момичетата докато са били в гимназията? Попаднах на една статия, че към младите актриси имало много предложения за други проекти и продуцентите щяли да им прекратят договорите Thinking

Гьокче на някакво мероприятие


Бурчин на излизане от салона на Ерхан Делен




Аслъ и Мурат

# 19
  • Мнения: 12 837
Ради ,  Peace ретроспекциите с младежките години в последните епизоди спряха. По- скоро с моменти от настоящето прекаляват.
Младата Мерве е много добро попадение ,както и Серхан.


Не че съм пристрастена но очаквам
нещо подобно от екрана при този сценарий.

Мерт е мн. добър,а партньорката трябва да отвръща на играта за да се получи привличането което да кара зрителя да очаква тандема. Да иска още и още. За това не е необходимо задължително целувки и ,,по силни сцени,, достатъчно е  актьорска игра, живот на героя, синхрон.

# 20
  • Мнения: 3 634
Ради  Hug, пробвай се с „Малки убийства“, да стане групата на гледащите „сестри“ по-голяма.

Ели, Ради, аз много не се намесвам в обсъждането на усещанията от артистите, защото е много субективно.
Тук се събират не само разбирането на героите, но и вкусове, емоции и това е много индивидуално.
На мен Гьокче ми е идеална за Ойя. Но пак казвам, така, както аз разбирам нейния образ. Тя има  първично излъчване, което на мен ми е важно. За тази роля просто красиво лице не е достатъчно и даже ми е неподходящо. Тя е красива по свой начин, който е в съгласие с героинята, живееща в близост до природата, до първичното.
Каквато Ойя, такъв и Серхан. Казвам - външно. А вътрешно и двамата имат тъмна страна. Аз това разбирам като дълбочината, в която протичат техните чувства, и двамата са научени да говорят сами със себе си, затова са достигнали големи дълбочини в себе си и там обсъждат и преживяват. Навън – непознаваеми. Такива ги е направил животът им. Само като си спомня как след излизането от ареста и се обясни в любов: това е човек, който за пръв път позволява на своето вътрешно чувствено аз да излезе навън.
Като следя това, което ни разкриват за двамата, разбирам напълно общите им сцени, за мен Гьокче и Мерт са еднакво добри. Не ми е необходимо нищо друго, разбирам чувствата им, вътрешните им борби и преживявания, дори до най-малките трепети, едва видимите мимики, промени в изражението. Не искам да се целуват, искам да продължават да се  обичат.
Но, така усещам аз. Това не е спор с вашите усещания.
И точно по същия начин се случва за мен с Мерве и Едип: Като следя разказа за двамата герои, направо отблъскващо ми действат техните общи сцени. Тук има други чувства, които наелектиризат въздуха, но любов?

# 21
  • Мнения: 9 541
Ели Hug, Ради Hug, Ваня Hug

Много приятни постове, с голямо удоволствие чета Heart Eyes
Ради Hug, изгледах последната серия на Фи Чи Пи Simple Smile Чудесна игра правят всички Peace Но не е точно моят сериал newsm78, много психарски ми идва Wink
Не ми стана ясно и посланието....като имаш мечта /визирам Дуру като гл. балерина на постановката/, не трябва да се стремиш да я постигнеш на всяка цена ли? #Crazy Толкова ми стана жал, как въпреки раната, стиснала зъби, излезе да танцува Sad Накрая обаче двете влюбени гълъбчета от първия сезон, намериха всеки сам за себе си утеха - той в музиката и песните, тя в балета, като и двамата се радваха на постиженията на деца...нещо, което можеха да имат заедно, ако не беше този психар Джан Манай и неговата "любов" към Дуру newsm78 Толкова разбрах....не разбрах защо журналистката /Беррак/ в края на сериала отиде на село и кой беше този, с когото се прегърнаха? newsm78 Имаше и една психоложка в началото, която помагаше на Джан, с нея какво стана?

Сега за МУ.....


Аз одобрявам поведението на Ойя за ненамеса в отношенията между двойките. Това е различно от поведението на Мерве.
Ели Hug дава +1

Аз пък, за разлика от вас, съм на -10 Joy Joy Joy
Защото Ойя излъга! Каза на Мехмет, че Бурджу е идвала при нея на преглед....ще ме извините, но Ойя се вкара в игра, която като лекар никак не и приляга!!!
А наивният Мехмет се хвана на лъжата и. Той две деца има, ходил е по видеозони с Арзу, но Ойя втори път го изпързаля с това вижда или не вижда плод Wink Замаза го някак Mr. Green
Тя е лекар и щом кани двамата в стаята за преглед и никой от двойката не възразява, е длъжна да каже какво вижда!

Относно торбата....съгласна съм, че Ойя не може да хукне да я навира в очите на Серхан и да му обяснява каква е жена му Peace Но аз не разбирам защо я грабна от ръцете на Пелин? Тя какво... явява се като втори Господ, който ще моделира живота на хората ли?
За мен Мерве е лошата, а Ойя - добрата...Но и на двете, независимо от подбудата, никой не им дава право да манипулират /за добро или зло/ живота на другите!!! Защото никое земно същество не може да предвиди дали лошото в крайна сметка ще се окаже лошо за другия човек и обратно - доброто ще се окаже добрина за чуждите хора newsm78


Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 14:24 от lia-martin

# 22
  • Мнения: 8 470
 wavey wavey wavey
Зарани Hug мерси за новата ни тема  smile3525много добре си я оформила  smile3525
Ели HugЛиа HugРади HugВаня HugВанинка Hug
Лиа за Новата булка да кажа   ,че съм я гледала точно до средата на първи епизод и като видях как изкараха един тенекиен леген и една кана от времето на сътворението на света сигурно и накараха новата булка да измие краката на свекър си просто изключих филма и до там ми беше с булчето  hahaha hahaha hahaha
Метин съм го гледала само в Квартала на богатите и там героя му ме дразнеше страшно много ,но като се има в предвид ,че  там играеше отрицателна роля значи се е справил перфектно след като ме  накрал да не го харесвам от душа и сърце  Joy Joy Joy Joy Joy
За Малките убийства на мен Гъокче ми харесва много в ролята на д-р Ойя ,справя се перфектно  с предаването на всички емоции на героинята си ,в смисъл обрана е от към емоции каквото би трябвало да е държанието на Ойя според мен поне ,но в същото време когато е необходимо предава необходимата емоция достатъчно добре ,за да и повярвам .Мерт и Гъокче като Серхан и Ойя също ми харесват като двойка ,двамата много добре предават чувствата на героите си-любов ,страст ,страх .
Ели магията на ЕлБар  не може да се сравни с нищо друго smile3521Ако Елчин и Баръш бяха Ойя и Серхан никой нямаше да обръща внимание на интригите на Мерве ,всички щяха да зяпат в захлас главната двойка  и тогава със сигурност Мерве щеше да е враг номер едно в сериала защото се опитва да раздели влюбените гълъбчета  Joy Joy Joy Joy JoyВсяка седмица преди излъчване на серията феновете щяха да пускат в туитър хаштаг мръснаМерве или Мерве вън от сериала или нещо от този сорт,щяха да я наблюдават изкъсо и в сериала  и в реала дали не се доближава твърде много  до Серхан/Баръш ,колко селфита има с него и тн и тн. Joy Joy Joy JoyС две думи на Гъокче и Мерт хич не им трябва да имат химията на Елчин и Баръш ,много добре са си така имат си нужната доза  химична реакция ,добре им се получават нещата и сериала си върви чудесно  smile3521
При Баръш и Елчин има толкова много химия ,физика ,харизма ,красота и талант ,че е просто взривоопасно и е трудно някой друг да го достигне това тяхното ниво .Те се справиха блестящо и техните Йомер и Дефне ще останат завинаги в сърцата на феновете също като Бехлюл и Бихтер(които аз хич не харесвам между другото),Аси и Демир (Аси) ,Елиф и Йомер (КПА) и още други такива емблематични двойки,а Серхан и Ойя те са също чудесна двойка ,но просто ще са в графа всички останали ,а не в графа страхоооотни  smile3521
Да напиша нещо и за 39 епизод на Невестата и приключвам.
Както винаги много силен епизод.
Актъора който играе Адем прави много силна роля и показва много добре емоциите на героя си.Като отиде при докторката като седне при нея и като вземе да се почесва ,да пухти ,да се чуди на къде да се завърти си изглежда точно като човек който хем има нужда от помощ,хем иска да я получи тази помощ обаче в същото време не знае как и няма сили да се бори нито да се научи нито да я получи тази помощ.
Дилара и Адем имаха много силна сцена на края когато тя му се развика ,че го е обичала ,че е искала да му помогне ,а той просто седеше и слушаше знаейки ,че тя му казва истината и че той е изкофтил много яко нещата.
Мурат и Баде много ,много ,много ми  харесаха txtlovesМоя любимец Ариф каза къде е момичето и Мурат без много ,много да му мисли подкара колата да гони автобуса и накрая ооох какъв хубав сърпрайз направиха на фемилито като се появиха женени в конака  Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Есма въпреки всичкия си предишен горчив опит така и не го смали това нейното его и  отново не иска да приема за снаха слугинчето  smile3511Заради това нейно его самата тя е страдала дълги години ,децата и също са страдали обаче да се поучи от грешките  си неееее няма начин  smile3511
Ипек си изигра картите ,направи една голяма мелодрама изкара се жертва грабна детето и хукна към къщата на майка си.Къймет и Есма горко ще се каят ,че са създали от малката змичка това огромно чудовище в което се е превърнала Ипек  smile3511Ще се каят и ще страдат ,но за тях не ми е жал само за малкото зайче Ада ми е мъчно ,че ще бъде основното оръжие на майка си с което тя ще направи живота на Фикрет много ,много ,много тъмно черен .
И на края Бурджу -тя започва да се усеща ,че Осман харесва по така Сюрея и нещо много започна да ги заглежда подозрително двамата.да я видим и нея дали няма да се превърне от добро момче в някоя зла жена  newsm78

# 23
  • Мнения: 12 837

А наивният Мехмет се хвана на лъжата и. Той две деца има, ходил е по видеозони с Арзу, но Ойя втори път го изпързаля с това вижда или не вижда плод Wink

Горкият,  Mr. Green добре, че иначе не позволява друг да го пързаля и лъже. Пука се от разум и мисъл, прелива  Laughingта чак Бурджу  го манипулира как си иска. Joy Joy Joy
И се чуди все още как било станало третото дете  hahaha  hahahaте това ме впечатли, като истински мъж разсъждава Joy Joy Joy
Тайлан пък му се възхищава как постигнал да има две жени и три деца. То голям талант се иска, ама като чуе Пелин около себе си,влиза в ритъм и забравя да мечтае Joy Joy Joy

Ваня,  Peaceтака е всеки има различно възприятие, по различен начин му въздействат образите Peace Peace


 ...просто красиво лице не е достатъчно и даже ми е неподходящо. Тя е красива по свой начин, който е в съгласие с героинята, живееща в близост до природата, до първичното.

PeaceЗа мен не е необходимо красиво лице за да има въздействие даден образ:hug:  щото и най-красивия артист може да не ме впечатли с игра.
Ени, Hug Peace
За сравнения с ЕлБарите не става въпрос. Има и други тандеми,които печелят зрителя с игра без за излъчват красота,някак стават гледаеми за зрителя. Задавала съм си и аз въпроса какво би се случило ако сценария на МУ  беше за тях направен и си  права за реакцията на феновете.

При тандема Ойя/ Серхан липсва точно магнетизма, за мен поне на двойка която изпитва чувства и не може по една или друга причина да бъдат споделени или по-точно да са заедно. Гьокче не съм я гледала никъде преди този сериал, нямам нищо против визията, има хубаво тяло. На моменти си е таман за Ойя, на моменти очаквам повече..  Hug
Е това са си мои възприятия и просто ги споделям.
Peace Peace Харесва ми МУ и си го гледам с удоволствие,въпреки че споделих какво не ми харесва. Peace

Ени,  Hug при мен има рекорд,успях да изгледам два или три епизода от Новата булка. Така или иначе не е моя сериал.




# 24
  • Мнения: 9 541
Ени Hug, голям смях с твоя пост, как хубаво си описала какво би станало, ако Елбарите играеха Ойя и Серхан rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImbo rotfImbo
 
Ели Hug, и аз се смея от сърце на написаното от мен и коментара ти за "наивния Мехмет" Joy Joy Joy Joy Точно така е Laughing
Но аз визирах конкретна ситуация, касаеща дали д-р Ойя трябва да каже за липсата на бременност на Мехмет /като лекар, не като позната/ или не!!!
Защото всичките врътки в МУ почиват точно на тази основа...постъпва се един път така, друг път иначе, понякога гениално, понякога изключително глупаво и нелогично...все неща, които ме карат да напиша, че искам финал Laughing
Най-стабилните образи за мен са Арзу, Серхан, Мерве и донякъде Пелин, която ту е безумно глупава, ту е свръхинтелигентна и разсъдлива Laughing Д-р Ойя не спада към горните по ред причини, за които съм писала преди...
Напълно съм съгласна, че красиво лице не е достатъчно да се пресъздаде образ...трябва игра, талантлива игра newsm10

# 25
  • Мнения: 3 748
Момичета  Hug Hug Hug Hug
Лиа, ами няма как да разбереш  Laughing Ето това имах впредвид като ти казах, че историите и мотивите за поведението на всеки са прекрасно разкрити във втори сезон.

Много опростачено ще ти отговоря относно съдържанието на сюжета. Пак казвам, гледайки е доста по-впечатляващо.

Първо за Ети- психоложката, която помагаше на Джан. Тя се самоуби. Направи го защото загуби пътя и смисъла на живота си или може би точно тогава го откри. Беше неизлечимо болна и никой не знаеше. Опитваше се да вкара Джан в правия път да го предпази от налудничавата му страст по Дуру, не успя с присъствието си, но в известна степен го накара да се осъзнае с отсъствието си. Не го остави и след смъртта си. Беше си намерила достойна заместничка в лицето на Билге. Аз лично смятам, че и двете имаха колкото еднакъв, толкова и различен подход към Джан. Историите им, трудностите в живота им.. определено и двее са силни жени, които стояха здраво стъпили на краката си зад гърба на Джан Манай.Това, че Билге се оказа клиничният психолог в затвора го тълкувам като изключително важен детайл.
Ети преди е измъкнала Джан от психиатрията и го е създала наново с нова самоличност, сега ни показаха до известна степен повторение на тази история- отново Джан пред това да бъде, наказан, освидетелстван или уневинен. Ето тук според мен всеки може да си го тълкува както си иска.
Неслучайно статията на Озге беше със заглевие “Джан Манай- убиец, жертва или луд?” През целия втори сезон показаха достатъчно аргументи и за трите твърдения.
Колкото до Озге и Мурат Колхан- там историята е доста инетересна. Техните образи са олицетворение на справедливостта. Мурат Колхан и Озге бяха основните фигури, които движеха нещата в посока разкриването на истината за Джан. Взаимно си помагаха, пречиха, и не на последно място се влюбиха. Той инсценира смъртта си, и техният финал за мен беше символът на новото начало и общият им път от тук нататък.
Дуру и Дениз не бих казала, че са продължили по отделно. Т.е и двамата продължиха да предават таланта си на малките в академията, за която заедно положиха усилия да съществува. Не по-малко усилия положиха и за да си простят грешките и да видят истинскитеси лица. Мисля така заради разговорът им преди премиерата и разговорът на Дениз с майката на Дуру.
Колкото до Дуру според мен тя осъзна, че всяко нещо има цена, и че успехът е в малките неща, които тя не винаги оценяваше...Оф пак стана дълго. Ще кажа, че филмът не е психарски, а психологически, философски, нещо такова е по-близо до съдържанието и смисъла му.
Сигурно не ти звучи логично, но пак казвам в целият сезон имаше много преплетени истории, допълнителни персонажи, подробности и детайли, които бяха прекрасно поднесени за да осмислят общата картина.

# 26
  • Мнения: 12 837
Ради и аз те изчетох с удоволствие.

Сега видях че има Бг превод на 13 епизод на ФИ, благодаря за което.
Това втори сезон ли е вече
newsm78

https://www.vbox7.com/play:1d74d8d793

# 27
  • Мнения: 8 470
Ели Hug ти наистина си направила рекорд като си успяла да изгледаш няколко епизода от Булката  Joy Joy JoyТова определено не е и моя серриал с тия толкова жени в конака дето все си правят сечено с тия традиции от по миналия век уж трябва да е смешно ,но на мен ми е мега тъпо  и затова си го спрях още от началото и съм си много рахат  smile3521А за Убийствата естествено ,че ще си споделиш  което не ти харесва нали затова е темата да се споделя  smile3521
Аз Гъокче никъде другаде не съм я гледала освен в Убийствата така че  не мога да сравнявам с други нейни роли ,но тук си се справя добре според мен и всички други си с справят добре  ,Мерич още не е зациклила  ,интригите ги развърта добре има и мегдан за още така че сериалчето  си ми харесва много  smile3521
Ради да знаеш  много ме зарибяваш да взема и да го изгледам Фи Чи Пи -то и без бг превод  smile3521
Ооооо Ели супер новина носиш bouquetда това вече е втори сезон ако не греша де smile3521ох супер значи определно ще го гледам сериала  smile3521голямо мерси на преводачите  bouquet bouquet bouquet

# 28
  • Мнения: 9 541
Ради Hug, много, много благодаря за детайлите на ФиЧиПи newsm51
За по "отделното продължение на Дуру и Дениз" имах предвид, че след всичко изживяно, няма да могат да бъдат вече заедно, както беше в първи сезон newsm78 А връзката им беше "голямата любов" и за двамата Sad
В последната серия Дуру имаше панически страх от Джан Манай, защо? Разбрах, че дори са били женени, тормозел ли я е /от любов #Crazy/???



Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 3 634
Много приятен неделен следобед пожелавам на всички!  Hug

Ели, Ени, аз и по принцип харесвам сдържана актьорска игра, която повече да маркира случващото се с героите.
Лиа,
да, Ойя потвърди лъжата на Бурджу пред Мехмед,че е идвала на преглед. Но какво лекарско има в това? Тя не е споделяла резултат от прегледа; че е бременна, на Мехмед е казала Бурджу. Лекарска лъжа няма. Нито Ойя е казвала нещо, нито Мехмед е питал Ойя бременна ли е Бурджу.
За реално станалия преглед казах как мисля. Ойя не може като лекар да кани никого на преглед; право на това да знае състоянието на жената е нейно лично право. Ако жената иска друг да присъства на прегледа, тя може „да кани“ когото си поиска, да споделя резултата с него или с други или да не споделя с никого, да взима решение за детето.  (Освен това, Мехмед с Арзу на преглед е различен от Мехмед с Бурджу. Първият е законен съпруг и до определено време и след приключване на развод, ако такъв има,  децата все още законно се смятат негови, докато сега Мехмед е никой за това евентуално дете. Дотогава, докато след раждането бащата не го припознае или не се направи експертиза. Но сега дете още няма.) Бурджу нито го иска на прегледа, нито иска той да разбере резултата. Той присъства, защото сам настоява, ако Бурджу откаже,  ще лъсне лъжата. Доктор Ойя контактува само с пациентката Бурджу, на Мехмед не дължи нищо. На този преглед Мехмед би бил излъган само, ако Ойя му кажеше, че Бурджу е бременна.
 
Доктор и пациентка:


Общи условия

Активация на акаунт