Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 46

  • 110 419
  • 778
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 440
А като стана дума за сърбеж по скалпа, 2 дена след измиване на главата започва да ме сърби, а не е омазнена в корените. Знам, че не е хубаво толкова често да се мие косата, но това съм намерила като спасение, т.е. съвсем чиста коса пак да я измия. При вас как е? Сега особено през лятото това често къпане е още по-вредящо на косата. Само използването на маски достатъчно ли ще е?
Мен ме сърбеше постоянно, дори и при туко-що измита и подсушена коса пак ме сърбеше ужасно.
От 7-8 години съм (бях) с мазна коса и за това ползвах шампоан за мазна коса, който забавяше омазяването. През последните 2-3 месеца започна ужасно да ме сърби главата и установих, че скалпът ми се е изсушил. Спрях да ползвам агресивните шампоани. Понеже все още ме е страх да не ми се омазни косата, си взех шампоан на палмолив за всеки тип коса, които редувам с един с арган, който поръчвам от англия, и сърбежа изчезна.
Пробвала ли си бебешки шампоан?

# 706
  • Мнения: 4 871
Бебешки шампоан не съм ползвала, но и аз мисля, че сърбежът ми е заради изсушен скалп. Никога не съм имала мазна коса, а нормална към суха. От няколко месеца ми се появи сърбежа, но не беше нищо сериозно до скоро. Все още не е нещо, от което да се изплаша, но все пак си купих маска, слагам я и в корените. Дали се е получило от пресушаване с агресивни шампоани? Не ползвам кой знае какви-на Тео, Палмолив, Арома, Гарние - общо-взето-другерийни. Дали ми трябва някой с по-лека формула?

# 707
  • Мнения: 13 793
Бебешките не знам колко са удачни, те май действат и обратноомазняващо, поне някои.
По-скоро лек шампоан, предназначен за честа употреба. Вариант е и шампоанът да се използва в по-малки количества, разреден с вода вместо направо на скалпа. Пробвала съм преди време, оказва се че и с два пъти по-малко шампоан същото измиване беше, а съм с мазен скалп и косата ми се омазнява много бързо. Изненадващо беше, признавам си, не е като да съм слагала с шепите шампоан преди това. Ако проблемът е от премиване и пресушаване, би трябвало също да помогне.

# 708
  • Мнения: 813
Какви са мненията за серията на Здраве Акне Стоп? Помага ли, изчиства ли кожата, черни точки? Харесах си този комплект https://www.aroma.bg/catalog/komplekt-zdrave-akne-stop-grija-v-4-stapki-390/

# 709
  • Мнения: 440
Spring is my season, защо не опиташ с натурални маски с масла? Аз правех една с банан, който пасирах на кашичка, слагах по 1 чаена лъжичка мед, кокосово, арганово, маслинено, бадемово и общо взето каквото масло имам и определено скалпът ми се повлияваше добре. Само че аз си се миех с шампоана за мазна коса и ефектът беше краткотраен. Проблемът изчезна изцяло, когато смених шампоана.
Може да смениш шампоана с някакъв с по-лека формула или бебешки и ще видиш как ще ти се отрази.
А между другото кожата по цялото ти тяло как е? Моята е суха, даже получавам и нещо като екземи по краката зимата заради сухата кожа, а пък ръцете постоянно мажа с крем.

# 710
  • Мнения: 440
Какви са мненията за серията на Здраве Акне Стоп? Помага ли, изчиства ли кожата, черни точки? Харесах си този комплект https://www.aroma.bg/catalog/komplekt-zdrave-akne-stop-grija-v-4-stapki-390/
Ползвала съм локалния гел. Страхотен е!

# 711
  • София
  • Мнения: 17 924
Аз съм много доволна от шампоаните на Ив Роше. Със суха коса и скалп съм. Не ми изсушават, а измиват добре.

При мен такъв сърбеж се получава, ако де изкъпя с шампоан, който изсушава и за едно миене става страшно. Оправя се, като се измия с моя си. (менкам различните видове, но съм ползвала дори този за обем, който се предполага, че изсушава и премива, но този не: )

# 712
  • Мнения: 4 871
Natka, ще пробвам да го разбия следващия път шампоана с вода. Всъщност трябва до се разпени, нали? Това е търсеният ефект, предполагам.

Paloma87, преди време почти преди всяко къпане си правех домашни маски и косата ми беше лъскава и скалпа ми нямаше този проблем. Но вече нямам времето, а да си призная и желанието. С готовите маски е много по-бързо.
Иначе кожата ми по цялото тяло е нормална, нямам никакви оплаквания.

The catcher in the rye,  можеш ли да препоръчаш някой конкретен или който и да е на марката ще ми свърши работа?

# 713
  • Мнения: 4 770
Шампоаните на Palmolive са много меки и щадящи. Тео-то за мен е по-зле и от веро. От една проба скалпът ми се обели на люспи от него, както никога дотогава. На Гарние прозрачните премиват и пресушават.
Агресивни шампоани и такива за мазна коса избягвам, откакто се помня. Дори баща ми, който не се интересува особено от козметика, ми е казвал, че влошават положението и е по-добре да се ползва нещо за нормална коса. Впрочем, продуктите за нормална коса винаги са ми се отразявали добре, вероятно защото са добре балансирани и без агресивни съставки.
Може да е липса на витамин А, Е или омеги, което би проличало и на други места по тялото, както вече е споменато.

# 714
  • София
  • Мнения: 17 924
Аз ползвам:
за боядисана коса
за блясък
за обем
и един в бяла опаковка, забравих с какво беше
От тези съм доволна. Но за мазен скалп предполагам "обемния"

И аз с Теото съм със същия опит като на Петенце.

# 715
  • Мнения: 2 660
Аз препоръчвам този.
Скрит текст:
Привършвам опаковката и пак смятам да си го взема. Много добре измива, но без да е агресивен. Със суха, изтощена коса съм и скалп "пустиня". Добре ми се отразява на косата, стои жива.

# 716
  • Мнения: 13 793
Natka, ще пробвам да го разбия следващия път шампоана с вода. Всъщност трябва до се разпени, нали? Това е търсеният ефект, предполагам.
Чак да става на пяна преди да е на косата няма нужда, просто разреден с вода, той си се разпенва като се нанесе на косата. Само е малко странно понеже е воднисто такова, свиква се. Въпросът е че ако не го разредя, слагам повече, иначе малко количество все ми се струва че не се разпределя навсякъде, до навик си е явно. Опитайте примерно с шампоан който е останал малко на дъното да го смесите с вода в тубичката, така ми беше най-лесно поне на мен, смесвах си колкото за няколко измивания и после пак.

# 717
  • Мнения: 4 770
Аз го разбивам в една чашка от ютия (Satisfied) с вода 1:2, докато стане на хомогенна каша и нанасям малко отгоре на косата, по малко отстрани и малко на врата, след което масажирам и отмивам, като краищата мия само с отделената пяна. Повтарям само при нужда.

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 21:57 от Петенце Цветенце

# 718
  • Мнения: 4 871
Благодаря ви, ще пробвам да го разреждам с вода. Може би ще ми е най-лесно в отделен съд да ги разбия, както прави Петенце.

Maeve, благодаря за препоръката за шампоана, ще го потърся. Simple Smile

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
]На Арома с невен най-обикновеният шампоан е много нежен към косата,също и Мил Мил с манго и папая.
За Тео съм съгласна,че не са хубави шампоаните.Купувала съм,даже за пране на вълнени дрехи не стават.Скоро бях купила сапун Тео бебе,също пресушава кожата.Има и хубави бебешки,но са малко по-скъпички.Май от евтините Бочко е по-сносен.
На Нивеа hairmilk са хубави,но ми идват скъпи.
Сега бях в ДМ и гледах едни шампоани с кокосова вода,но цели 10 лв. за няма и 400 мл... Множко ми се видяха,а са на промоция за 10 лв,иначе са повече.Аз съм свикнала да купувам големи шишета шампоан,над 500 мл,за по 2-3 лв,че хем по два пъти мия,хем цяла шепа слагам.Явно е вредно,ще започна и аз да разправям в купичка предварително.

Общи условия

Активация на акаунт