Апартамент в сроеж за 39 000 евро във Варна?

  • 4 152
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Еми да по новото строителство обикновенно дневен тракт в които влиза и кухнята плус спалня е двустаен. За фирма строи луксозно и с качествени немски материали. Размера за сега ни задоволява понеже сме само двамата. Пък след време пак ще му мислим.
А добре моля те Марулка сподели колко квадрата, къде и за колко евро си купихте панелния апартамент. Че ние нещо се поотказахме от панела, понеже обикновенно и там има мухал, как да няма живяла съм и знам и са обикновенно за основен ремонт - което означава да се предвидят още примерно 3 000 евро, а и това че отделяш 1 000 евро за фирма, която ще ти го намери, понеже е трудно да намериш панел свободно от човек и някак си за това се поотказахме.

Ами купихме 60 квадрата за 27800 евро, в Младост близо до Пикадили и Бриколажа. Основното, на което държах е да има парно и топла вода. Малко съм капризна в това отношение, защото съм от София и едва от година станах варненка. Цял живот съм свикнала да разхищавам топлата вода и не мога да пестя водата от бойлер.  Embarassed. Освен това с бебо на зима ще ни е по-добре с парното. На фирмата платихме 718 евро. А за ремонт дадохме до тук около 8000 хиляди лева, но в това число е включено и обзавеждането. На майстори пари не даваме, защото баща ми прави ремонта, изръсихме се само за ВИК майстор, че сменяхме тръбите в банята и за нареждане и циклене на паркет. До другата седмица се нанасяме там живот и здраве. Пожелавам ти да направите възможно, най-добрия избор.

# 16
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Съветът ми е да отидете в сгради, които е строила тази фирма и да говорите със живеещите там какво е качеството на строителството и с какви проблеми ще се сблъскате при евентуална покупка.
Най-важно в случая (според моя личен опит) е да сте запознати с дейността на строителя, да знаете, че няма да изчезне с парите и да не завърши блока.

Цена от 650 кв. м на зелено е почти същата като в София (само че на шпакловка и замазка)

Вградената кухня не е толкова скъпа, не се заблуждавайте. Просто има много производители, марки и конфигурации (проста смекта: отделно хладилник- 300, шкафове- 400, мивка+батерия- 100, печка + 2 котлона- 400?) Иначе преди 3 години правихме довършителни работи в малко по-голям апартамент (около 60 кв.м) и излязоха около 5000 лв. без труда на майсторите

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Съветът ми е да отидете в сгради, които е строила тази фирма и да говорите със живеещите там какво е качеството на строителството и с какви проблеми ще се сблъскате при евентуална покупка.
Най-важно в случая (според моя личен опит) е да сте запознати с дейността на строителя, да знаете, че няма да изчезне с парите и да не завърши блока.

Цена от 650 кв. м на зелено е почти същата като в София (само че на шпакловка и замазка)

Вградената кухня не е толкова скъпа, не се заблуждавайте. Просто има много производители, марки и конфигурации (проста смекта: отделно хладилник- 300, шкафове- 400, мивка+батерия- 100, печка + 2 котлона- 400?) Иначе преди 3 години правихме довършителни работи в малко по-голям апартамент (около 60 кв.м) и излязоха около 5000 лв. без труда на майсторите



Не знам за каква мивка и батерия говориш, но ние сега купувахме такива неща и мивката беше 140, батерията още 30. Като не сме търсили скъпи неща. Хладилник не знам пак за какъв говориш, но ние взехме за 400 и то такъв, който се води с транспортен дефект. Шкафове 400?!?!?!  #Crazy това е наистина някаква сметка от преди години. На Арон гледахме най-евтините шкафове и то не такива за вграждане, та те бяха по 500 лв. За печката не смея да коментирам, просто защото не сме търсили печка. Шкафовете, които си поръчахме за кухнята ни излезнаха 870. Една кухня е наистина доста скъпо удоволстве, по-скъпо и от баня излиза. За това позволи ми да не се съглася с теб. Пиша го това като човек минал по този път и то в рамките на последните месец и половина.

# 18
  • Мнения: 1 425
За района цената е дори ниска и ми се струва съмнителна  newsm78 В него район на зелено се продават минимум 700-750 евро на квадрат. А както пишеш и за вградена кухня и екстри ми се струва още по съмнително. Сигурно ще има уловка в квадратите. Непременно вземи договори и документи и се посъветвай с адвокат, но сигурен. Стройтелите дори и да са ти приятели винаги си правят техните сметки. Аз също имам познати строители, но за такава цена не съм чувала.
И все пак дано всичко да е наред и да си имате ново жилище   bouquet Но не вярвай на приятели щом са намесени пари.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Марулка, това което се продава на краен потребител в магазина и на строител на едро са в различни графи.
Цвете_м е дала добър съвет!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 176
Цената наистина изглежда много изгодна. Не знам само как се вързва покупка на апартамент "на зелено" с ипотечния кредит, за който казваш. Банка за чертежи на апартамента пари няма да ти даде. Ако все пак имаш какво друго да ипотекираш, за да купиш апартамента ново строителство, направи си сметката, че започваш да изплащаш кредита веднага, а влизаш да живееш - когато е готов.
За вградената кухня - ако наистина се включва в цената, аз бих помолила да не се главоболят с мойта кухня, ами направо да ми намалят цената - така ще се види колко са предвидили за разход за кухня, а пък аз ще си я направя както на мен ми харесва.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 315
Значи след ден ще се срещнем със строитела и ще уточни дали правилно сме разбрали офертата. Скица майка ми е взела, много кратно сме я разглеждали и изглежда добре - спалня, дневен транк дълък в едната страна може да се сложи фотоли или диван с масичка, а там където е къта за кухня да се сложи столова маса. Поне така изглежда.
Да и ние имаме идея да отидем и да видим вече изградена негова сграда.
Знам, че като са замесени пари не може да се има много вяра на познати, за това и се допитах до вас, ходихме насам натам да видим как вървят и за сега ни се вижда офертата супер.
Относно ипотечния кредит, най вероятно като при всички строители първо трябва да платим 30 % - за които ще помагат родителите ни и ние. Така, че при изграждане на кота било - до покрив евентуално тогава ще изтеглим заем, тогава дават или ще ипотекираме за първата година жилище на родителите ни. Имаме още неща доста да си изясняваме и уточняваме. ooooh!
Не помня дали писах апартамента е на първи етаж след магазин. Малко са нагъчкани кооперациите както е на повечето места, с две изложения, спалнята е на изток горе долу, хола е на югозапад, може би няма да влиза кой знае колко слънце понеже отпреде има и друга сграда близо, но пък ако наистана е както го дават добре изолиран ще е добре. newsm78
Иначе смея да твърдя, че фирмата не е фантом и няма да ни вземе парите и да изчезне.

Другото предложение, което намерихме за друга строителна фирма, но не толкова доказано име и не до ключ е апартамент - 37000 евро, малко повече от 550 на кв.м. в Левски над 35 блок нова жилищна сграда, скоро ще я издадат по БДС, там е последен етаж - 7 етаж и може и да е скосен, 64 кв.м. всичко и може би пак поне 6-7 кв.м общи. Тази вечер ще ходим и него да гледаме. Блока съм го виждала и пред него няма нищо и може би ще е хубаво слънчево.

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583

Не знам за каква мивка и батерия говориш, но ние сега купувахме такива неща и мивката беше 140, батерията още 30. Като не сме търсили скъпи неща. Хладилник не знам пак за какъв говориш, но ние взехме за 400 и то такъв, който се води с транспортен дефект. Шкафове 400?!?!?!  #Crazy това е наистина някаква сметка от преди години. На Арон гледахме най-евтините шкафове и то не такива за вграждане, та те бяха по 500 лв. За печката не смея да коментирам, просто защото не сме търсили печка. Шкафовете, които си поръчахме за кухнята ни излезнаха 870. Една кухня е наистина доста скъпо удоволстве, по-скъпо и от баня излиза. За това позволи ми да не се съглася с теб. Пиша го това като човек минал по този път и то в рамките на последните месец и половина.

Може би трябваше да уточна, че казвам за "цени на едро", защото за строителя те са точно такива, когато се обзавежда изцяло кооперацията.

Плоскостите за кухнята са доста евтини- около 1/3 от цената са- другото е калкулация за труда. Моите кумове се преместиха преди 2 месеца в нов апартамент и понеже не им останаха много пари за обзавеждане, решиха сами да сглобят кухнята си - за дължина 5,50 м - горни и долни шкафове цената за плоскости е 750 лв.
Може би само цената на печката е малко по-висока от тази, която съм написала.
А за мивките и батериите- има много голям избор и ценово разнообразие

Както и да е, искам да кажа само, че не са толкова високи цените. В диапазон са, който е пренебрежимо малък в сравнение с цената на самия апартамент от 70 хил. лв.

Може би цената е по-ниска от другото им строителство, защото етажът е 1-ви и обикновено не се води от най-исканите (по-тъмно е заради съседните сгради и трябва допълнително обезопасяване). Моя позната си купи апартамент на Редута (София) на 1-ви етаж над гаражи за 60% от цената на същия апартамент над нея, защото прозорците гледат към стена на подземния паркинг на съседния блок на около 10-12 м.

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 18:06 от InaDot

# 23
  • USA
  • Мнения: 2 151
Момичета,извинявайте,че ви се намесвам в темата,но може ли да питам и аз как ви се струва 900 Е за кв. м. на Почивка?Става въпрос за 2 апартамента на един етаж,които искам да свържат и ще бъдат 260 кв.м.Блока още не е готов.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
да дам мнение относно кухнята.
Почти прясна информация ми е, че шкафове за кухня (Арон) около 3 м с вградени уреди без хладилника е около 2000 лв. (ел. уреди Фабер-Нарди, коритото Бланко-рондо)
И това е ако ти си го купиш от магазина, строителя няма да вземем една кухня и ще има отстъпка от минимум 30 % , което е приблизително 1 кв.м от цената на апартамента.
Аз лично не бих се навила друг да ми избира кухнята Simple Smile, но авторката на темата сама си решава.

# 25
  • Мнения: 4 806
много, ама много внимателно трябва да се огледа всичко...
за да е толкова евтино, може би има някаква причина.
това, че пазарува на едро, не може да е такава
качеството на строителството не винаги си проличава веднага.
най-добре би било да се ползва и консултант - някой строителен инженер.
да се видят не само скиците, но и оразмерването на конструкцията.

вярно, че първите етажи обикновено са по - евтини по най-различни причини
вярно виж добре размерите по чертежа - стои под 3 метра - не са стаи...

# 26
  • Мнения: 9 990
1 етаж над магазин-внимавай какъв ще е магазинът отдолу, за съжаление предварително няма как да знаеш-едно нескончаемо зареждане, шум и мърсотия точно под прозорците ти-живея в такъв ад, та само подмятам да го имате като едно на ум.Иначе цената е добра, кухнята наистина е добро перо, ако ти я спестят.Дори и за строителя да са цени на едро-за теб няма да са WinkНие също правихме такава кухня и ни излезна мноооого/ да не казвам колко/ само хладилника гледахме да е по-така и пак не е от най-скъпите, но е над 600лв.Хубави енергоспестяващи уреди са и по-скъпи.Една нормална фурна с керамичен плот, ако са вградени-отиват към 600лв.Тъй че сметите за кухнята са добри, стига да знаеш и какви уреди все пак ще влизат.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 315
Ох ходихме да видим това на Левски, което е 550 евро квадратния, пак е до ключ, но не с кухня и там нещата, а само теракот и ламинат. Да цената е добра 67 кв.м., от които пак 10 са общи части е 37 000, като може да се договаря. Но гадното е че спалнята излиза само на два малки прозореца - метър  на метър, аз се ядосах и им викам люкове, капандурки, защото са на скосената част с нормален ръст не можеш да погледнеш през тях. Другата стая, която ще е дневния тракт излиза на малко балконче. Гледката над града е хубава, вижда се и моренце малко. Но тези капандурки не ми харесаха. Мъжа ми хареса апартамента.     Хареса и един друг - >Имаше един вече 83 кв.м. от тях пак 10 общи части за 42 000, и пак може да се договаря. Там вече можеш да си отделиш кухня излизаща на балкон и две стаи големички, но и двете имаха само по две такива малки прозорчета, като капандурки и мене не ми допада идеята. И в случая за сега сме само двамата и нямаме деца и малко жилище ни устройва. Та така обърках се, той го хареса, а аз  не и се изнервих от всичката тази скъпотия и теснотия на жилищата. #Cussing out
А и мисля, че другия строител строи по добре.

# 28
  • Мнения: 9 990
Мисли в перспектива.Сега сте двама, утре ще сте повече.Ние сме в подобно жилище-спалня и хол+кухня на едно.Сега ми кажи ние къде да спим, детето къде да спи?Мисли го това, не махай с ръка,че сега сте двама само...После-за "капандуритае"както им викаш на спалнята-докато спиш-гледка не ти трябва, трябва ти проветрение.

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мисли в перспектива.Сега сте двама, утре ще сте повече.Ние сме в подобно жилище-спалня и хол+кухня на едно.Сега ми кажи ние къде да спим, детето къде да спи?Мисли го това, не махай с ръка,че сега сте двама само...После-за "капандуритае"както им викаш на спалнята-докато спиш-гледка не ти трябва, трябва ти проветрение.
Абсолютно е така. Да си купиш апартамент, не е да си купиш хляб или буца сирене. Сега наистина сте двама, но когато станете трима и повече, ще видиш, че е тясно и неудобно. Наистина мисли в перспектива, не гледай как сте сега. Все пак вие си знаете. Още веднъж ти желая успех.

Общи условия

Активация на акаунт