А как се справяте с желанието за сладко преди цикъл?

  • 2 995
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
без обикновено сладко мога, ама без шоколад не издържам.
освен това не се и опитвам, за мен шоколадът е неоходимост и ако не го употребявам влияе зле както на мен така и на хората около мен Mr. Green шоколадозависима съм!

я не се лишавай от това удоволствие

виж какво пише  Шоколадът е толкова вкусен, че организмът отделя химикала ендорфин в мозъка - и затова нищо чудно, че ни се иска да хапнем отново и отново от него. Хубавата новина е, че шоколадът съдържа полезните за имунната система антиоксиданти (в какаото), както и полезни минерали като магнезий и мед. Млечният шоколад е богат на калций. От друга страна, малко количество висококачествен натурален шоколад понижава холестерола в кръвта. Натуралният шоколад е силен антиоксидант - почти равностоен на зеления чай и червеното вино.

Британски учени са открили, че две съставки в кафето, шоколада и кока-колата могат да намалят значително риска от рак и сърдечни заболявания, предаде АФП.
Тези две съставки са известният кофеин и по-малко известният теофилин. Те влияят върху действието на ензим, който контролира растежа, движението и оцеляването на клетките, като блокира растежа на клетките, както и процеса на съсирване на кръвта


Шоколадът предпазва от сърдечно-съдови заболявания, сочи доклад, публикуван в "Американ джърнъл ъв клиникъл нютришън", предаде ПА. Учени са установили, че процианидинът, който се съдържа в сладките изделия, предотвратява образуването на тромбоцити. Опити с доброволци показват, че в кръвообращението на любителите на шоколад настъпвали значими положителни промени.

как да му устоиш Grinning

# 16
  • Мнения: 5 140
Преди цикъл винаги ми се яде сладко, не мож му устоя.
Дори и сега. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 433
и аз не мога.нали бях на диета-да се похваля на всички-вече съм 55:) и гледам да ям шоколад само в кризисни моменти.включително и днес ядох-едно bounty но вече ми мина меракът:)

# 18
  • Мнения: 6 155
никак, ям си - изяждам 1 шоколад за 5 мин и ми минава Simple Smile

И аз така, само че ми трябват по-малко то 5 мин.  Laughing

# 19
  • Мнения: 723
И аз съм с нечовешко желание за сладко преди цикъл и когато съм на диета, избирам от 2 варианта  - ям си сладко, но не ям друго (максимум салата) -  по този начин, каквото и количество да е, не пълнея, само ми избиват пъпки ако прекаля, или не ям сладко, с цената на зверски мъчения, тотална забрана да се внася сладко в къщи, залъгвам се с плодове или Активиа с мюсли, и на втория ден вече не ми се яде сладко. Когато преодолееш желанието за сладко обаче, после дълго време не ти идва, така че пробвай - щом имаш воля за диета, имаш и за спиране на сладкото!  Peace

# 20
  • Мнения: 6 904
Честно казано изобщо не съм забелязала да имам такова желание. Аз всъщност и ПМС не съм забелязала да имам Crazy А всъщност може и да имам, но просто да не осъзнавам какво е. Та в общи линии като ми се яде сладко ям, обикновено не е по много.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
никак, ям си - изяждам 1 шоколад за 5 мин и ми минава Simple Smile

И аз така, само че ми трябват по-малко то 5 мин.  Laughing
Peace

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Никак. Ям шоколад, 2-3 дни по 1 на ден.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 472
Хайде и аз да споделя как ограничих шоколада!
В края на миналата година трябваше да пия един антибиотик. казаха ми, че имало опастност да получа гъбички от него и че сладкото също можело да подпомогне за това.
За седемте дена докато пих антибиотика - никакво сладко и тонове кисело мляко. Следващите няколко седмици също. Страх лозе пази  Laughing

Както и да е днес вече си позволявам и хапвам, но много по-рядко и съм забелязала, че киселото мляко убива желанието за нещо сладко. Изработих си навика поне през ден да ям по една кофичка кисело мляко и тези дни определено не ми е до шоколад или друго сладко. /ям съвсем обикновено кисело мляко 2% масл., не от тези сладките!/
Иначе преди цикъл - нормално да ми се яде сладко. Но аз първо пробвам номера с киселото мляко, ям и повече плодове. Е, вече когато не ми стигне волята - хапвам, НО МАЛКО.

Друго, което ми замества шоколада - плодов или зелен чай с много мед. Струва ми се, че е и по-полезно  newsm78
Е, това са моите решения! А аз също иначе бях шоколадово пристрастена - мин. по един всяка седмица, така че определено имам напредък (скромно казано  Embarassed)

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ами, хапвам си /да не кажа, че понякога се натъпквам/, даже не ми е съвестно после  Mr. Green
Но по време на ПМС ми се яде не само сладко, яде ми се всичкооооо   Crazy

# 25
  • Мнения: 1 165
Никак.Хапвам и то здраво-преди цикъл,след , а сега се оправдавам с факта ,че съм бременна.Поне съм нонстоп в добро настроение,заради ендрофините!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ям със страшна сила! И ПМС-то ми еднооо! На никого не го пожелавам! Уф

# 27
  • Мнения: 83
ООООООО,лесно!
Карам
само на шоколад!

# 28
  • Мнения: 2 161
Момичета,пробвали ли сте шоколади за диабетици?Например на Милка има страхотни такива.
То аз давам съвет,ама иначе в този период съм като  хиена-всичко ми се яде,не само шоколад!

# 29
  • Мнения: 4 473
никак, ям си - изяждам 1 шоколад за 5 мин и ми минава Simple Smile

И аз така, само че ми трябват по-малко то 5 мин.  Laughing
Peace

Същата работа съм Crazy, само дето не само преди цикъл го правя и за това не ме питайте как съм със зъбите Confused Blush

Общи условия

Активация на акаунт