Февруарски бебета 2018

  • 54 798
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 820
И при Вики има малко местенце с по-малко косичка отзад.

# 691
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 729
И аз намирам косъмчета върху матрака в количката. Той е бял и там контрастират и ясно си ги виждам.

# 692
  • Мнения: 754
Имам нужда от съвет понеже се чудя как да реагирам.Ударих главичката на бебето в тавана предполагам близо до фонтанелата.Не беше много силно макар,че за бебе на 2м.предполагам ще да е било силно.Естествено се разплака,но бързо се успокои и все пак в момента го наблюдавам под лупа и всичко ми се струва подозрително и нз какво да правя.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 666
Имам нужда от съвет понеже се чудя как да реагирам.Ударих главичката на бебето в тавана предполагам близо до фонтанелата.Не беше много силно макар,че за бебе на 2м.предполагам ще да е било силно.Естествено се разплака,но бързо се успокои и все пак в момента го наблюдавам под лупа и всичко ми се струва подозрително и нз какво да правя.

Успокой се и го наблюдавай. Ако започне да повръща, да спи по-дълго. На всеки може да се случи. Аз я ударих в леглото когато беше на две седмици.

# 694
  • Мнения: 185
И на нас ни пада бебешката косичка,даже и нова ни расте над челото.Вече е около 1 см.Плешивкото петно при всички бебета се появява.Даже на някои целият тил им става плешив.На времето на племеницата и стана така.Трябва да изпада цялата косичка,като я заменя постоянната.
А някой запознат ли е кога бебетата започват да дишат и през устата?

# 695
  • София, България
  • Мнения: 456
Имам нужда от съвет понеже се чудя как да реагирам.Ударих главичката на бебето в тавана предполагам близо до фонтанелата.Не беше много силно макар,че за бебе на 2м.предполагам ще да е било силно.Естествено се разплака,но бързо се успокои и все пак в момента го наблюдавам под лупа и всичко ми се струва подозрително и нз какво да правя.

И аз бих ти казала същото, както М. Случва се, тепърва има сами да падат и да се удрят на всякакви места. Следи и за повишена температура. Освен това, можеш да направиш стария бабешки тест след удар - дали следи предмет/пръста ти.

# 696
  • Мнения: 16 899
А някой запознат ли е кога бебетата започват да дишат и през устата?
Моето детет спи с отворена уста от ден 1. Не знам дали диша през нея - предполагам Thinking

# 697
  • у нас
  • Мнения: 1 872
За удара по главата добавям че се наблюдава за сънливост, повръщане, температура и изпъкване на фонтанилата

# 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 729
За удава да добавя и аз - необичайно акане и повръщане ( риск от обезводняване) или липса на апетит. Съмнявам се че нещо може да е станало, но въпреки това наблюдавай за каквито и да е необичайни симптоми.
Ако всичко е наред, но ти все пак се притесняваш, за да се успокоиш и ти звънни на педиатъра и разкажи за ситуацията.

# 699
  • Мнения: 1 418
И аз мисля да правя захранване след навършени 6 месеца.Ще се усведомя за това захранване водено от бебето и на мен ми е първо детенце и нямам идея как стават работите.Само знам че не се почва д плодове че са по-сладки и после може да не иска зеленчуци.А как се разбира дали този инстинк за избутване от устата е преминал?
Моето момиченце се еоди с много коса свга й е още по дълга поне 5-6 см. Задължитвлно ли ще опада или при някой си остава?

# 700
  • Мнения: 366
Първата мека бебешка коса пада при всички бебета, после израства по-твърда косичка.

# 701
  • Мнения: 754
Благодаря ви на всички за бързите отгори.Аз от вчера не съм спряла да го наблюдавам и засега няма промяна в поведението му.Яде и спи както обикновенно не е повръщал,някой от вас спомена за фонтанелата и днес като я гледам ми се струва наравно с останалата част от скалпа,смисъл виждала съм я леко вдлъбната.Искам да попитам на вашите бебоци дали е по същия начин или през цялото време е леко вдлъбната.

# 702
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз знам, че ака е вдлъбната е обезводнено бебето

# 703
  • Мнения: 754
Аз знам, че ака е вдлъбната е обезводнено бебето

Да и аз го мернах някъде вчера докато четех за фонтанелата.Аз по принцип вода не давам,но преди няколко когато дискутирахме това някой каза,че после може да не иска да пие и реших да му дам за да видя дали ще откаже,но си пи без проблем и сега се чудя кога да му давам по малко преди или след хранене.

# 704
  • Мнения: 6 294
Час след хранене и около половин преди ни каза педиатърката,но при моя усилваше коликите,а уж я чаках 10 минути да си кипи.Пак ще го пробвам,от 2 седмици не съм предлагала.И да е по топла от стайната,даже и захар препоръча,но аз не съм слагала.Някой път пиеше ,някой път я плюеше.На моят му опада цялата коса от темето,беше много смешен имаше коса само по слепоочията и над вратлето.Сега си му порасна и почна да се сгъстява.

Общи условия

Активация на акаунт