Февруарски бебета 2018

  • 54 792
  • 770
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 10 642
Вчера водих бебо на ваксина и педиатъра каза днес да го заведа за вземане на секрет от носа, но в това време хич не ми се иска да го водя където и да е.
Има сополи и хърка, но и аз не ползвам аспиратор ами размеквам с фр и после леко изваждам с клечка или салфетка на фитилче. Ако ми кажат да ползвам аспиратор ще взема, колкото и да не ми се иска да ползвам такъв.
На прегледа при ортопед ми казаха да го нося в кенгуру... Но на мен това ми се струва не особенно добър начин за носене, още повече че не го препоръча поради някакъв проблем, а едва ли не да не го изкарвам в количка, а с кенгуру. Още като влязох в кабинета със стола за кола и ми се накара защо ползвам такъв ( как да шофирам ми се искаше да попитам)
На вас препоръчвали ли са ви кенгуру и ползвате ли? Бебетата как според вас се чувстват като висят разкрачени?

Не мисля, че кенгурото е най-подходящо.  Или слинг или ергономична раница, но за нея след 3-4 месец, до тогава слинг

# 91
  • Мнения: 366
Аз тъкмо се вкарах във филм с нослето и секретите. Не му е запушен носа, но хрипти. Почиствам понякога с клечка за уши ако видя нещо, но вчета след един продължителен рев изскочи голям сопол.Баткото е с бистри сополки и се притесних бебо да не е лепнал нещо.Мислех днес да звъня на педиатъра, не съм привърженик и аз на аспираторите, но ще трябва някак да почистим нослето. Моя юнак доста стабилно си държи главата изправена вече и започнах да до слагам по корем за няколко минути.Заглежда се във въртележката над леглото, понякога успява да проследи как се въртят играчките. Няма голям интерес към дрънкалки и други играчки но на този етап доколкото знам повече се интетесуват да изучават хората около тях-лица, гласове, също свтлина. Моя юнак взе да разрежда храненията, досега беше на 2часа, сега започна да прави 3 часа псузи а понякога дори стига до 4 ако спи. Лошото е че е много нерегулярно и имам чувството, че гърдите ми се объркват кога колко мляко да произвеждат- понякога се препълват като направи голяма пауза, после омекват и са пи-празни, а той търси след деа часа да суче.дано скоро влезе в някакъв режим и да се регулира кърмата.

# 92
  • Мнения: 2 364
Ние все още се мъчим с коликите,които от вечерни станаха целодневни.Чакам днес или утре Лефакс да дойде,надявам се да помогне...Взехме от аптеката някакъв билков микс за колики и сега ще го правим и него.Лошото е,че времето се развали,като ходим на разходка поне е спокоен и спи.
Иначе последните две вечери бебо пропусна хапването в 00ч.Тази вечер се събуди и после изкара до 04.
Все още не се заглежда по играчките над леглото,но вече съвсем целенасочено като чуе моя или гласа на ММ се обръща към нас Simple Smile

Кати,нали ти беше писала за Боуен терапията, помогна ли ви?

# 93
  • София
  • Мнения: 522
На прегледа при ортопед ми казаха да го нося в кенгуру...
Този трябва да си хвърли дипломата. Не го слушай. Аз ползвам слинг в момента, след 4 месец мисля да купя и раница. В колата задължително в стол и то закопчан с колан.
Нашия шезлонг е до 12 кг. Бебка стой малко за момента, но когато спи през деня я оставям там. В активната гимнастика изкарва по 20 минути понякога. Гледа, смее се, гука си.
Ние бяхме на Боуен терапия също. Показаха ми как да правя през 3 дни и се надявам след 3-4 път да има ефект.

# 94
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Аз взех ергономична раница с приставка за новородено, сумати и пари дадох, но на мен ми тежи. Мога да го понося малко, но дълги разходи абсурд. Започва да ме боли гърбът. Онзи ден го продадох и си оставам само с количката.

# 95
  • у нас
  • Мнения: 1 872
Може момичетата с шезлонзите да споделят моделите им. Благодаря.

# 96
  • Мнения: 6 290
Нашият е такъв,обмислям скоро ако продължава да не иска да седи в него да го продавам,само място ми заема.
https://www.google.bg/search?client=tablet-android-samsung&b … c=z33Jmj6QUwFqdM:

# 97
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Да, заемат място и не са никак евтини. Ние имаме този http://www.babayaga-store.eu/product/5707/2015-4moms-lyulka-shez … or-bluetooth.html

# 98
  • Мнения: 4 037
При нас Лефакс и Колийф не помагат 😣 стане ли 23ч се почва гърчене свиване , истеричен рев..И така 2-3ч.
Мамчета какви са тези билкови смеси от аптеката за колики, във всяка аптека ли се продават, има ли ефект?

# 99
  • Мнения: 16 898
Да попитам - четох, че сминдух способства увеличаване на кърмата.
Някоя от вас знае ли дали има проблеми да се приема от жена с Хашимото/ проблем к щитовидната жлеза/?

# 100
  • Мнения: X
Този доктор с кенгуруто кърти просто....То че столчето за кола не е особено полезно, не е, ама е в пъти по-добре от кенгуру. Кенгуруто може да доведе до дисплазия на тазобедрената става, затова само ергономична раница се чрепоръчва и то след 3-4 месец. Не знам обаче дали да си купя, иска ми се, но подозирам, че няма да ми издърби кръста. А столчето за кола за мен си е задължително за ползване, то и по закон е задължително, но и иначе като се огледам колко луди има по пътя...

# 101
  • Мнения: 2 021
А вие от кое бебешко олио сте доволни?

# 102
  • София
  • Мнения: 2 666
А вие от кое бебешко олио сте доволни?


Честито бебче Simple Smile Живи и здрави да бъдете цялото семейство!

Аз мажа бебка с олиото на Тьопфер. За сега съм доволна, но тя все още се лющи  като гущерче Wink

# 103
  • София
  • Мнения: 820
Ние все още се мъчим с коликите,които от вечерни станаха целодневни.Чакам днес или утре Лефакс да дойде,надявам се да помогне...Взехме от аптеката някакъв билков микс за колики и сега ще го правим и него.Лошото е,че времето се развали,като ходим на разходка поне е спокоен и спи.
Иначе последните две вечери бебо пропусна хапването в 00ч.Тази вечер се събуди и после изкара до 04.
Все още не се заглежда по играчките над леглото,но вече съвсем целенасочено като чуе моя или гласа на ММ се обръща към нас Simple Smile

Кати,нали ти беше писала за Боуен терапията, помогна ли ви?
Тая терапия...   Жената вика "най-много да заплаче за десетина минутки тая вечер". Е, разпра се от рев, цяла нощ! От тогава не съм я водила, нямам намерение да я водя пак.

# 104
  • Мнения: 2 364
При нас беше същото.Казаха-може да плаче вечерта,той направо викаше истерично и се гърчеше. И ние не повторихме.
Аз билковата смес я взех
Скрит текст:
от аптека 36.6
за 6.90лв.Даваме му днес,заедно с Лефакс,който дойде,дано има ефект Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт