София-ж.к Бъкстон,Борово,Красно село,Павлово- Тема 4

  • 119 250
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 439
Здравейте момичета, извинете, че нахлувам в темата.
Есента се местим в Красно село, но сега кандидатстваме за детска градина. Да попитам има ли някой с мнение за ДГ Чучулига за филиала и в бл. 8 и какви са условията там. Този блок 8 ще ми е близко, но ме притеснява това, че няма никакви мнения за него. Има ли условия? Правен ли е ремонт? Къде ги извеждат да играят?
Благодаря предварително за помощта Heart

# 331
  • Мнения: 8 955
Вътре си е като в нормална градина, тясно е малко, но не е зле. Извеждат го на площадката до блока.  Познавам едната госпожа, беше на дъщеря ми,  но в друга сграда, строга но добра, върши си работата.

# 332
  • Мнения: 439
Благодаря. Flowers Hibiscus

# 333
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, има ли тук майки на деца, които посещават ДГ №93 Чуден свят или ДГ №8 Проф. д-р Елка Петрова? Интересувам се дали детските градини имат фейсбук групи на родители така, че да мога да придобия реална представа от двете градини?

# 334
  • Мнения: 56
Сигурно е обсъждана тема през времето, но не намерих скорошна информация в търсачката. Интересуват ме магазини за бебешки дрехи и принадлежности в района. Ще ми се да са по-раздвижени и интересни от повтарящите се навсякъде.

# 335
  • София
  • Мнения: 6 010
Има една дама, с магазинче на пазара Борово, която продава дрешки на George, Next, TU, Mothercare и други на много прилични цени. Във фейсбук страничката й е Cherry baby.

# 336
  • София
  • Мнения: 1 979
Здравейте, има ли тук майки на деца, които посещават ДГ №93 Чуден свят или ДГ №8 Проф. д-р Елка Петрова? Интересувам се дали детските градини имат фейсбук групи на родители така, че да мога да придобия реална представа от двете градини?

Почти всяка градинска група си има тайна родителска група във ФБ,но те са затворени за външни лица.
Вас какво по-конкретно Ви интересува?

# 337
  • София
  • Мнения: 6 010
Ами общи впечатления за госпожите и градините - пускат ли телевизор на децата, какво е отношението, допускат ли болни на градина... такива неща. Нямам идея дали в градините има дни на отворени врати, тепърва започвам да проучвам.

# 338
  • Мнения: 8 955
Навсякъде пускат телевизор на децата по 5-10 минути дневно, докато оправят масите лелите. Те от занимания по програма, извънкласни като танци, приложни, футбол и др., спане, хранене и излизане навън, нямат време за много телевизия, дори и да искат.
Контролът на болни навсякъде е един и същ, сестрата преглежда сутрин на вратат децата дали са хремави, имат ли обрив и косите.
Тия неща са еднакви за поне 10 градини, в които ходят познати деца.
Различават се по отношението на персонала, т.е. да попаднете на "вашата" госпожа и по ремонтираните сгради, някои са хубаво направени с хубави площадки, други не. Например ДГ №93 Чуден свят е чудесно ремонтирана със страхотни площадки, това се вижда от улицата.

# 339
  • София
  • Мнения: 9 940
За плащане на здравни осигуровки в сградата на Нап Павлово, от колко до колко работят?

# 340
  • Мнения: 8 955
От 9.00 работят, до колко не знам.

# 341
  • Мнения: 10 212
Можеш и онлайн.

# 342
  • София
  • Мнения: 1 979
Ами общи впечатления за госпожите и градините - пускат ли телевизор на децата, какво е отношението, допускат ли болни на градина... такива неща. Нямам идея дали в градините има дни на отворени врати, тепърва започвам да проучвам.

Наистина децата нямат много време за телевизия,когато времето е хубаво реално не им пускат изобщо,както и на по-големите,защото имат доста неща за учене,при по-малките при лошо време пускат според мен навсякъде,но не мисля,че се прекалява.
Контролът на болните като цяло  е занижен и всичко си зависи от родителите,но един да си пуска недоизлекувано детето е достатъчно.
Препоoавателите са много, има добри и не чак толкова,а и това е субективно.Има родители,които искат дисциплина и много учене,други търсят добра госпожа,която да оставя децата повече да си играят.
Общо взето въпрос на късмет е.Условията и в двете градини са добри.
Няма ден на отворените врати,доколкото съм запозната.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 10:01 от hetera

# 343
  • Мнения: 10 212
Моля, ако имате информация за обзаведен апартамент, който се отдава под наем до 500 лв. месечно, да ми пишете на л.с. В тези райони.

# 344
  • Мнения: X
Да ви попитам за топли витрини (скари, готвено) в района, но не ресторанти? По-специално около Павлово/Бъкстон. Освен тези на Фантастико.

Общи условия

Активация на акаунт