Дългото чакане след трансфер - Тема 67

  • 68 366
  • 724
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 278
10Х, момичета!
Анджи, ти как си днес?

Не съм добре, вече съм отписала опита, кървенето е доста. Доктора каза да не спирам лекарствата и, че това кървене е от фраксипарина, но аз знам, че е от ниския прогестерон. Днес пак го изследвах, вдигнал се е 15 е но каква файда като не ми спира кървенето и болките.

# 151
  • тук-там
  • Мнения: 5 834
10Х, момичета!
Анджи, ти как си днес?


Не съм добре, вече съм отписала опита, кървенето е доста. Доктора каза да не спирам лекарствата и, че това кървене е от фраксипарина, но аз знам, че е от ниския прогестерон. Днес пак го изследвах, вдигнал се е 15 е но каква файда като не ми спира кървенето и болките.
Щом се е всигнал прогестерона, има надежда според мен. Какво е кървенето? А болките?

# 152
  • Мнения: 516
10Х, момичета!
Анджи, ти как си днес?

Не съм добре, вече съм отписала опита, кървенето е доста. Доктора каза да не спирам лекарствата и, че това кървене е от фраксипарина, но аз знам, че е от ниския прогестерон. Днес пак го изследвах, вдигнал се е 15 е но каква файда като не ми спира кървенето и болките.
На мен ми казаха че и 10 е достатъчно.Има надежда.

# 153
  • тук-там
  • Мнения: 5 834
Смърфиетка, доколкото знам, който не се е изследвал, той няма някаква генна мутация. Не разбрах какво е общото обаче с нош па?

# 154
  • Мнения: 1 278
Благодаря ви момичета!
Болките са като преди цикъл, кървенето си е доста и ярко червена кръв.

# 155
  • Мнения: 784
Досега не съм ползвала Кринон гел, казаха че е по-хубав препарат, но някак си странно се чувствам. Имам кафеникаво много слабо зацапване, а е много рано за каквото и да е било. При успешните ми трансфери съм имала зацапване чак на около 8-9 ден. Може ли от Кринона да е? Боже, не вярвах че пак ще ме раздрусат толкова емоциите.

# 156
  • Мнения: 1 680
Аз бях с Кринон сутрин и вечер,  не съм имала зацапване. Понякога остатъкът, който изтичаше,  беше много светло розов, но това си е нормално.

# 157
  • Мнения: 516
Смърфиетка, доколкото знам, който не се е изследвал, той няма някаква генна мутация. Не разбрах какво е общото обаче с нош па?
По хубаво да я нямаш и да не знаеш   Simple Smile 
Това че повечето лекари правят пропуски,не значи че  е правилно.
Има хора които нямат ,а тези които имат те са различни.Както при моите са ми вредни но шпа,утрогестан и др.
И стаменов направи голяма грешка при мен като ме тъпка 3/3 утрогестан а най много може при мен 1/1 то и резултат нямаше точно защото пропусна някои изследвания.Аз тогава нищо не разбирах и не подозирах че вместо да си помогна си вредя итн.

# 158
  • тук-там
  • Мнения: 5 834
Благодаря ви момичета!
Болките са като преди цикъл, кървенето си е доста и ярко червена кръв.
Стаменов какво каза?

# 159
  • Мнения: 784
2 ри ден след трансфер на петдневно ембрионче.

# 160
  • тук-там
  • Мнения: 5 834
По учебник 2-3 ден е имплантацията на бластоциста:

"Oплoждaнeтo нa яйцeĸлeтĸaтa oт cпepмaтoзoид в чoвeшĸoтo тялo нacтъпвa cĸopo cлeд oтдeлянeтo й oт яйчниĸa (oвyлaция), ĸaтo фopмиpa eмбpиoн oт eднa ĸлeтĸa (зигoтa), cъдъpжaщ гeнeтичния мaтepиaл oт cпepмaтoзoидa и яйцeĸлeтĸaтa. Cлeд тoвa зигoтaтa ce paздeля пpoгpecивнo и ce пpeвpъщa в мнoгoĸлeтъчeн eмбpиoн. Koгaтo eмбpиoнът cъдъpжa 12-16 ĸлeтĸи, тoй ce нapичa „мopyлa". Cлeд 5-6 дни, eмбpиoнът cъдъpжa мнoжecтвo ĸлeтĸи и фopмиpa циcтичнa ĸyxинa в цeнтъpa cи. Ha тoзи cтaдий, eмбpиoнът ce нapичa „блacтoциcт" и e пpeминaл пpeз пъpвaтa cтъпĸa oт дифepeнциaциятa – paздeлил ce e нa двa типa тъĸaни, тpoфeĸтoдepмa и вътpeшнa ĸлeтъчнa мaca. Tpoфeĸтoдepмaтa пo-ĸъcнo щe oбpaзyвa плaцeнтaтa, a вътpeшнaтa ĸлeтъчнa мaca щe фopмиpa фeтyca. B чoвeшĸoтo тялo, oплoждaнeтo cтaвa във фaлoпиeвaтa тpъбa, близo дo яйчниĸa. Paзвивaщият ce eмбpиoн cлизa пpeз тpъбaтa в мaтoчнaтa ĸyxинa oĸoлo тpи дo чeтиpи дни cлeд oвyлaциятa, ĸoгaтo e нa cтaдий „мopyлa". Eмбpиoнът пpecтoявa в мaтoчнaтa ĸyxинa oĸoлo двa дни, пpeз ĸoeтo вpeмe тoй ce paзвивa в блacтoциcт. Блacтoциcтът ce имплaнтиpa в eндoмeтpиaлнaтa лигaвицa oĸoлo пeтия или шecтия дeн cлeд oвyлaциятa, тaĸa чe дa мoжe дa paзвиe ĸpъвocнaбдявaнe (плaцeнтa), ĸoeтo щe пoзвoли paзpacтвaнeтo мy във фeтyc."

# 161
  • Мнения: 6 475
Благодаря ви момичета!
Болките са като преди цикъл, кървенето си е доста и ярко червена кръв.

   Анджи, прогестерона във кръвта няма как да ти се повиши, щом поставяш утрогестана вагинално. При вагиналното приложение той действа предимно локално и почти не оказва влияние на нивата в кръвта. Ако кървенето беше менструално според мен прогестерона ти щеше да е с много по-ниски стойности, та не се тревожи за него.  Фраксито разрежда кръвта и нищо чудно кървенето да е от него. За твое успокоение можеш да пуснеш кръвна картина, ама е добре да ти я разчете хематолог и да ти каже дали наистина кървенето е от това. Може  да ти препоръча да коригирате дозата.
       Във твоя случай оралното приложение на прогестерон е противопоказно, тъй като той има свойството да сгъстява кръвта.
       Кога ще правиш тест? Стискам палци за успешен резултат.  Peace

# 162
  • Мнения: 1 278
Доктора каза да продължавам да си вземам лекарствата,кървенето било нормално?????
Утрогестана по негова препоръка започнах да го вземам орално, няма как в този случай да го поставям вагинално, освен него имам и бит Прегнил който качва прогестерона. Не знам момичета какво да правя и какво да мисля вече.
С голям зор ми идва цикъла, последните ми варират от 35 - 45 дни,  а сега да ми дойде на двайстия ден от цикъла.
Колкото до теста,  аз няма да правя такъв, не виждам смисъл.

# 163
  • тук-там
  • Мнения: 5 834
Анджи, спокойно, мила! Със сигурност не иде реч за цикъл. Веднага след трансфера - няма шанс. Може матката да се е поизлющила или от фраксито. Знам ли. Но не е цикъл и е рано да отписваш опита!

# 164
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Анджи мен специално ме попитаха като се обаждах да кажа за негативният резултат дали съм правила тест въпреки кървенето. Не губи надежда !

Общи условия

Активация на акаунт