1 АЕГ - тема 2

  • 86 911
  • 724
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 10 309
12-класниците от гимназията са се представили много добре на матурите. Това е критерий за нивото на децата в училището и в известна степен за нивото на преподаването. За моя изненада 1 АЕГ са преди 2 АЕГ.

Дано да е така.... имам наблюдения за децата учещи в Испанската, учат доста повече.

За 2АЕГ, нямам никакви отзиви.

# 466
  • Мнения: 4 967
Не че нещо,  Бети,  но първото изречение от поста ти е в сила за всяка една от сочените за добри гимназии. То по тази логика никъде не трябва човек да учи след 7 клас,  понеже навсякъде я има тази лежерност.
Не е точно така. Някои от елитните гимназии са си "по-елитни". Поне се надявам да е така. Не си представям мързел като моя да може да изкласи в математическата или немската, примерно.

# 467
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Не че нещо,  Бети,  но първото изречение от поста ти е в сила за всяка една от сочените за добри гимназии. То по тази логика никъде не трябва човек да учи след 7 клас,  понеже навсякъде я има тази лежерност.
Не е точно така. Някои от елитните гимназии са си "по-елитни". Поне се надявам да е така. Не си представям мързел като моя да може да изкласи в математическата или немската, примерно.
За втората гимназия доста бъркаш.

# 468
  • София
  • Мнения: 2 319
12-класниците от гимназията са се представили много добре на матурите. Това е критерий за нивото на децата в училището и в известна степен за нивото на преподаването. За моя изненада 1 АЕГ са преди 2 АЕГ.
И аз с това се успокоявам в известна степен. Иначе правила има много, но няма кой да ги спазва, нито учителите са се вторачили толкова в дисциплината. Благодарна съм, че по английски и литература попаднахме при много добри преподаватели.
А аз поне като съм гледала класациите последните няколко години, не съм видяла II АЕГ да се нарежда пред I АЕГ. Може и да съм в грешка.
И все пак тук стотните не мисля, че имат някакво съществено значение. Важно е какво ти дава училището през всичките години, не само като знания, а и като среда, в която да израснат и да се изградят като мислещи и интелигентни хора.

# 469
  • София
  • Мнения: 18 028
Имам поглед над НЕГ 9 поредни години покрай собствените си деца и доста детайлен такъв над близки деца в СМГ. И на двете места не са се съдрали от натоварване, изисквания и учене,  още по-малко пък има опасност някой да не изкласи.  

# 470
  • София
  • Мнения: 10 309
Имам поглед над НЕГ 9 поредни години покрай собствените си деца и доста детайлен такъв над близки деца в СМГ. И на двете места не са се съдрали от натоварване, изисквания и учене,  още по-малко пък има опасност някой да не изкласи.  

Потвърждавам, не е трудно и в двете гимназии. И от двете има оплаквания от учители, но това май е повсеместно.
Интересно, че по мое време(СМГ) не помня да сме имали проблеми с учители, а сега всеки се оплаква  newsm78

# 471
  • Мнения: 349
Здравейте нахлувам при вас с въпрос ,защото сина ми е седмокласник ...
Как е застъпено изучаването на руски език в училището? Ако има родители на деца с руски моля споделете мнението си
Благодаря предварително


Здравейте,
майка съм на току що завършила Първа английска девойка. Вярно вторият език не беше руски, но....недейте да имате големи очаквания. Втори език не се научава. Успоредно с училище запишете детето на курсове в сериозен център и така нещата ще се получат.

От чисто любопитство, бихте ли избрали гимназията отново?

Като майка на ученик в 8ми клас, се питам дали избрахме правилното училище. Много лежерно го дават.... а чувам, че преподавателите от 9ти клас нагоре никак не са на ниво  newsm78


За езика, учи немски от 9 години, не вярвам да научат повече от вече наученото.

Здравейте, че е лежерно, лежерно е. Факт. Не знам дали пак бих избрала Английската отново, но...…… май навсякъде нещата са тръгнали по стръмното за съжаление. Ако искате да научи английски това е мястото, то немския Ви е добър , както разбирам. В осми клас учителите по Английски са добри-Асенова, Яна Божинова и др., но от девети нещата не са толкова ок. По математика само суперлативи за г-н Георгиев, невероятен, г-жа Милчина по Биология и още един, двама. Но по БЕЛ случихме на не толкова добра учителка, което си е проблем.
Успех.

# 472
  • София
  • Мнения: 10 309

Здравейте, че е лежерно, лежерно е. Факт. Не знам дали пак бих избрала Английската отново, но...…… май навсякъде нещата са тръгнали по стръмното за съжаление. Ако искате да научи английски това е мястото, то немския Ви е добър , както разбирам. В осми клас учителите по Английски са добри-Асенова, Яна Божинова и др., но от девети нещата не са толкова ок. По математика само суперлативи за г-н Георгиев, невероятен, г-жа Милчина по Биология и още един, двама. Но по БЕЛ случихме на не толкова добра учителка, което си е проблем.
Успех.

Благодаря, при Божинова сме, много добър учител. По литература са при Румяна Даскалова, дано да са с нея до 12ти клас, много добър преподавател. Математиката е най-големият проблем, 3ч. на седмица са крайно недостатъчни.

# 473
  • Мнения: 349
И ние тази година завършихме гимназията и на въпроса дали бихме я избрали пак, бих казала - не. Преди години предпочетохме 1АЕГ пред 73 СОУ и мисля, че сгрешихме. Все пак взе ДАФ с курсове към Гьоте, но лично аз не съм доволна от преподавателите след  9 кл.

# 474
  • София
  • Мнения: 2 319
Едва ли има гимназия, в която всички преподаватели да са на нивото, на което на нас като родители ни се иска. Посредствени и безлични винаги е имало и ще има. Лошото е, че напоследък голяма част от учителите не са мотивирани и амбицирани по отношение на децата. Много от тях са влезли в един пестелив режим на самосъхранение. “ Няма да се надвикват с шумните тинейджъри”, “няма нужда да се раздават толкова и само да си хабят нервите”, “ ми те децата просто не искат да учат или не слушат”... Ей такива едни реплики чувам все по-често. Просто оставят децата сами да решават дали и колко да учат. Не ги притискат, не гонят някакви резултати. Пускат ги по течението. Колко са учениците, които сами ще проявят съвест да си налягат парцалите и да учат сериозно, като виждат, че на учителя му е все едно кой как се е справил?
Предметите музика и изобразително изкуство са пълна пародия. Половината от модула, който се провежда веднъж на две седмици е свободен час. Госпожата им казала, че един час е достатъчен, за да си вземат материала и после нямало какво да правят. Не пеят. Учат теория само. Поне през втория час можеше да им пуска някаква читава музика да слушат, да ги кара да вадят и четат тексове на английски.
Не съм видяла детето да носи скицник, бои, моливи за рисуване. Какво се случва в този час - нямам идея. Така или иначе тези учителки не са счели за необходимо да се появят до сега на родителски срещи. Sad. По ИТ учителят, който сигурно е набор на Джон Атанасов е пълно недоразумение Sad.
Навремето в 91 НЕГ, такива учители нямаше. Голяма част от тях (и българи и германци) си бяха най-обикновени и не блестяха с някакви нечувани качества, но имаха изисквания и държаха те да се спазват. Директорката обикаляше като орел по етажите и стаите и нищо не й убягваше от окото. Знаеше имената на всички деца в училището и държеше нещата под постоянен контрол.
Сега в Английската гимназия ученици и учители през голямото междучасие си пушат заедно на улицата до училището, а директорката най-вероятно се прави, че не знае. Sad


Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 23:07 от Skiorche

# 475
  • Мнения: 47
Родителите на по-големите ученици могат ли да дадат съвет - купували ли сте учебниците за 9 клас по разказвателните предмети и на български език?

# 476
  • Мнения: 4 967
В 9 клас ги купувах. В 10 отказа, само на английски ги искаше.

# 477
  • Мнения: 49
А на кои издателства са учебниците на английски по 5те разказвателни предмети? Разбирам, че Булвест/ Анубис и Просвета издават адаптирани учебници на английски, дали варират според различните преподаватели и издателствата, имате ли наблюдения?

# 478
  • Мнения: 312
Здравейте,

Бих искала да попитам в паралелките с немски, дали ще се попадне на добри учители като цяло? На кои учители по английски може да се разчита за добри знания? Готвят ли се след това за сертификатите в Кеймбридж или трябва да се разчита на курсове?

# 479
  • Мнения: 349
Здравейте,

Бих искала да попитам в паралелките с немски, дали ще се попадне на добри учители като цяло? На кои учители по английски може да се разчита за добри знания? Готвят ли се след това за сертификатите в Кеймбридж или трябва да се разчита на курсове?



за немския не мога да кажа нищо, втория език беше френски. За сертификат не може да разчитате на училището. Дъщеря ми ходи на подготвителен курс около 5 месеца в 11 клас, яви се на Кеймбридж сертификат и го взе.

Общи условия

Активация на акаунт