Нормално ли е?!

  • 35 178
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 680

Мога да ви кажа,че именно страничният наблюдател има най-трезва преценка.

Може и да има такива случаи, но като цяло изобщо не съм съгласна. Външният наблюдател често не е наясно с голяма част от нещата.

А вътрешният  рядко може да бъде обективен.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 842
Скрит текст:
Здравейте!

Все още нямам деца, но имам достатъчно наблюдения върху семействата на близките ми приятели и роднини, част от които ме карат да се шокирам. Моля ви, кажете си и вие мнението, като родители на деца в такава възраст, защото когато аз си позволя да кажа нещо пред родителите, все ми се мърмори, че нямам деца и не разбирам.
......

Мила,още с думите"все още нямам деца" автоматично настройваш всички майки тук в нападателна позиция(меко казано).
Очаквах под поста ти ПОРОЙ от упреци и така и се оказа...
Аз обичам дечицата,от 2 години се опитваме с мъжа да имаме,но за сега не става ,таааа,интересувам се живо от всичко свързано с тях.Надявам се някой ден и мен да ме споходи това щастие и обичам да съм подготвена,поне теоритично,за повечето неща.
Но всеки път,когато се опитам да кажа тук нещо,се появява някоя навъсена майка да ме оплюе.Имам чувството,че когато една жена забременее,през тези 9 месеца минава някакъв таен курс "никога не приемай чуждо мнение,особено на хора без деца".
Мога да ви кажа,че именно страничният наблюдател има най-трезва преценка.
Скрит текст:
Знаете приказката за "Моето гардже е най".Любовта и отдадеността замъгляват погледите на много родители и не виждат доста проблеми в поведението на децата си,които ще пречат на тях самите след години...
Да са живи и здрави,всеки има път,който трябва да измине така или иначе.
Simple Smile
И в заключение ще кажа-никой от вас не е стъпвал на луната,нали?Но всеки има някакви познания за нея и я вижда.Това,че не си В ,не значи,че не можеш да имаш мнение Simple Smile Нито пък значи,че мнението е обезателно невярно Wink
Стига да е наясно с всички факти. Което в повечето случаи не е така.

П.П. Като говориш за изрази, нали знаеш този за старилото и патилото? Човекът без деца няма опит с такива, освен ако не става въпрос за професионален.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 074
Скрит текст:
Здравейте!

Все още нямам деца, но имам достатъчно наблюдения върху семействата на близките ми приятели и роднини, част от които ме карат да се шокирам. Моля ви, кажете си и вие мнението, като родители на деца в такава възраст, защото когато аз си позволя да кажа нещо пред родителите, все ми се мърмори, че нямам деца и не разбирам.
......

Мила,още с думите"все още нямам деца" автоматично настройваш всички майки тук в нападателна позиция(меко казано).
Очаквах под поста ти ПОРОЙ от упреци и така и се оказа...
Аз обичам дечицата,от 2 години се опитваме с мъжа да имаме,но за сега не става ,таааа,интересувам се живо от всичко свързано с тях.Надявам се някой ден и мен да ме споходи това щастие и обичам да съм подготвена,поне теоритично,за повечето неща.
Но всеки път,когато се опитам да кажа тук нещо,се появява някоя навъсена майка да ме оплюе.Имам чувството,че когато една жена забременее,през тези 9 месеца минава някакъв таен курс "никога не приемай чуждо мнение,особено на хора без деца".
Мога да ви кажа,че именно страничният наблюдател има най-трезва преценка.
Скрит текст:
Знаете приказката за "Моето гардже е най".Любовта и отдадеността замъгляват погледите на много родители и не виждат доста проблеми в поведението на децата си,които ще пречат на тях самите след години...
Да са живи и здрави,всеки има път,който трябва да измине така или иначе.
Simple Smile
И в заключение ще кажа-никой от вас не е стъпвал на луната,нали?Но всеки има някакви познания за нея и я вижда.Това,че не си В ,не значи,че не можеш да имаш мнение Simple Smile Нито пък значи,че мнението е обезателно невярно Wink
Стига да е наясно с всички факти. Което в повечето случаи не е така.

П.П. Като говориш за изрази, нали знаеш този за старилото и патилото? Човекът без деца няма опит с такива, освен ако не става въпрос за професионален.
Именно това имах предвид и аз.

# 78
  • Мнения: 5 068
Аз разбирам и двете страни,не съдя никого.Но,както някой по-нагоре беше казал-майките рядко реагират с добро дори на добронамерен въпрос.
Може би защото им е писнало,може би защото са изнервени по някаква причина в момента...
Но разберете и вие-много е гадно когато ти кажат с възможно най-голямата грубост :"като си родиш свои деца,тогава коментирай".
Знам,че всичко е много индивидуално.Ще дам един пример...
най-добрата ми приятелка има 2 дечица,на 1 и на 4.Много често сме заедно и гледам да и помагам максимално,защото знам,че рядко има възможността да си свърши нещо.
Веднъж бяхме в магазин за дрехи,майката си избираше някакви блузки,аз държах бебето и тичах след малкия,който беше в особена кондиция да руши и бута всичко.След почти час прекаран в преследване и носене на другото дете ,вече бях на прага на нервна криза.Малкият започна да влиза по пробните и ,докато го спра,дръпна завесата на една точно обличаща се жена.
Е,казвам ви,в този момент,ако бях чула реплика от рода на:"ама гледайте си децата,що за възпитание!",щях да я лежа тази женица сигурно.
Така че разбирам и тази гледна точка.Просто бъдете и вие малко по-толерантни.Хората,които питат ги очаква същото,не е нужно да ги хокате.

# 79
  • София
  • Мнения: 28 842
Е, добронамереността, дори да е съвсем реална, не е оправдание за хората да си завират носа където не им е работа.

# 80
  • Мнения: 5 068
Е, добронамереността, дори да е съвсем реална, не е оправдание за хората да си завират носа където не им е работа.

Нито пък това е основание да им набиваш канчето...

# 81
  • София
  • Мнения: 28 842
Е, добронамереността, дори да е съвсем реална, не е оправдание за хората да си завират носа където не им е работа.

Нито пък това е основание да им набиваш канчето...
Ако си завират носа в моите или на моето семейство лични работи, не само, че е основание, а е Основание да го направя. И съм го правила.

# 82
  • Мнения: 7 325
между това да се изнервиш след едночасово тичане след дете и да започнеш да поучаваш майка му как трябва/не трябва да го гледа има огромна разлика.
ако дете ми дръпне завесата на пробната и ми лъснат задните части хич няма да съм щастлива и хич няма да ми пука родителя/гледача дали е изнервен. като е в хипернастроение детето - вън на площадката не в магазините. имам две деца и 19 годишен опит родителски опит. второто ми дете хич не е от кротките.

# 83
  • Мнения: 5 068
Е, добронамереността, дори да е съвсем реална, не е оправдание за хората да си завират носа където не им е работа.

Нито пък това е основание да им набиваш канчето...
Ако си завират носа в моите или на моето семейство лични работи, не само, че е основание, а е Основание да го направя. И съм го правила.

Зависи кой го прави,как го прави и защо го прави...
Ти сама каза,че нещата са много субективни и има не малко фактори.Това се отнася и за другата посока.
Ето,авторката на темата просто задава въпрос и изразява учудването си.Нищо лошо.Само вие го виждате така.
Мен лично ме дразни това,че щом не си в играта,значи нямаш право на мнение.Ами,напротив,може да имаш мнение и никой не може да оспори това ти право.
Особено пък в случаите,когато поведението на детето те засяга пряко.

# 84
  • Мнения: 7 325
ама наистина ли не разбираш или се правиш заради спора. никой не отрича правото на някоя си да има мнение, защитаваме правото си да не ни го навират в очите и да не ни поучват, особено хора без опит.

# 85
  • Мнения: 5 068
между това да се изнервиш след едночасово тичане след дете и да започнеш да поучаваш майка му как трябва/не трябва да го гледа има огромна разлика.
ако дете ми дръпне завесата на пробната и ми лъснат задните части хич няма да съм щастлива и хич няма да ми пука родителя/гледача дали е изнервен. като е в хипернастроение детето - вън на площадката не в магазините. имам две деца и 19 годишен опит родителски опит. второто ми дете хич не е от кротките.

Знам,просто дадох пример,че разбирам нервността на някои майки и защо не винаги"им е ден".
Хубаво е да има някаква толерантност,но и В ДВЕТЕ ПОСОКИ.

# 86
  • Мнения: 12 680
Защото започна с това, че не е майка и това беше повод да я натикат на кучето в г...

# 87
  • Мнения: 5 068
Защото започна с това, че не е майка и това беше повод да я натикат на кучето в г...

Това е факт.Винаги нещата се извъртат в посока:"ти деца имаш ли?"

# 88
  • Мнения: X
Интересно, колко деца трябва да отгледаш, за да се светнеш, че не е нормално една 12 годишна тийнейджърка да се води "за ръчичка" на училище?
Или че не е нормално да бършеш дупето на един почти тийн?
Изключвам вариантите децата да са с някакви физиологични или психологични проблеми, ако имаше такива, авторката щеше да ги спомене.

Двама сина отгледах, съвсем не са идеални деца, но и двамата биха потънали в земята от срам, ако на 8-9 години все още се налагаше аз да им бърша задниците.
За мен лично, и двата примера са повече от абсурдни.

Апропо, на познато семейство дъщерята (по същия начин отгледана "под похлупак") на 17 години се изгуби в Пв.
Не казвам да познаваш града открай до край, но да се изгубиш в родния си град и да не знаеш как да се прибереш, а да викаш тати да те прибира....сори, но не е нормално.


# 89
  • Мнения: 7 325


Все още нямам деца, но имам достатъчно наблюдения върху семействата на близките ми приятели и роднини, част от които ме карат да се шокирам. Моля ви, кажете си и вие мнението, като родители на деца в такава възраст, защото когато аз си позволя да кажа нещо пред родителите, все ми се мърмори, че нямам деца и не разбирам.



Аз съм в шок. Какви деца се отглеждат, какви са и тези родители, които смятат това за нормално? И аз, и те, сме родени през 80-те, когато децата бяхме оставяни по цял ден сами вкъщи или по улиците да играем. Не мога да го възприема. Моля ви, кажете си мнението и вие. Такива ли са днешните децаConfused
Това е дразнещият момент за мен. иначе ми е все тая кой какво мисли. аз си гледам децата както намеря за добре и бих приела критика единствено и само от този, който идва да ми помага.

Амур, при нас 12 годишните се водят/взимат от училище и учат зад заключена врата. Норма е. Живея на село. На синът съм му бърсала задника до към 6-7. В един момент започна да го прави сам. На дъщерята 6 год. все още го бърша и май няма изгледи да започне да го прави скоро сама. Не са с проблеми. Т.е. децата се научават да се обслужват по различно време.

Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 13:33 от I.Hr

Общи условия

Активация на акаунт