Как се вади зъбче?

  • 20 273
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Повечето на зъболекар Simple Smile
Някои паднаха сами, обаче аз обикновенно не ги чакам, защото от долу излизат нови и според мен е по-добре да се махат млечните, особено ако са добре разклатени. Освен това като ходим по-често преглеждаме набързо и останалите и така съм по-спокойна че наблюдаваме зъбчетата. Нашата зъболекарка дори не ми взима пари за ваденето  Simple Smile
Аз не бих вадила зъб с конец, но това е мое мнение Simple Smile

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На Дени горните и ги извади госпожата в градината с "вълшебния конец" Joy
На мен не ми позволи, защото "Не знаеш как, мамо" Heart Eyes
Но, по мнение на нашия зъболекар, горните са по-трудни и ни препоръча да я водим при него.


Долните, долните паднаха! Пфуу, че съм разсеяна ooooh!

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 #Crazy #Crazy #Crazy
Абре мами...к'ви конци, к'ви 5лв.???

Лекси - заведи си дето на стоматолог и не се занимавай с щуротии. Днес водих щерката на "зъбар" за поредното млечно зъбче. Те си ги пръскат с някакви екстри (даже и лека упойка) и за 2-3 сек. го вадят с клещАта Wink
И въпреки това щерката предпочита така, отколкото с каквито и да е дом. техники. До 2 часа след това не е хубаво да се яде топла храна. Пък това със солта ме гръмна  Shocked. Все едно на прясна рана сол да ръсиш  ooooh!

Доволна съм от Юниордент клиниката на Попа и по-специално от д-р Хусеин.

П.П: НОСЕТЕ СИ ЗДРАВНИТЕ КНИЖКИ НА ДЕЦАТА! Принципно млечни зъбчета се вадят безплатно, макар днешната да ми взе 2лв.

# 18
Аз пробвах със салфетка да дърпам,но синът ми реши,че ще си ги вади сам. Мъж ми като види бяга,а детко се хвали. Повърти ги и излизат. Аз предпочитам на зъболекар,но той реши да се оправя сам. Иначе наистина не се заплаща за вадене на временен зъб и аз така знам.

# 19
  • Мнения: 2 792
 На Димана и ги вадих собственоръчно, до момента е сменила 8 зъба,  кучешките растат ужасно бавно.
  Момчил предполагам скоро ще почне да ги сменя.

# 20
  • Мнения: 2 567
На Бети и осемте и сменени зъбчета бяха извадени от стоматолог. Въобще не можех да се реша да дръпна с конец. Баща и също.
За първите два ни взеха 2 лева, а за следващите по 5 на ходене. Като винаги по два и махаха на един път. Слагаха и и някаква упойка, ама колко хваща не знам, тъй като веднага и дръпваха зъбчетата.
Иначе след всяко вадене задължително имаше голям сладолед  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 353
 Още сме далеч от този проблем, но вече четем "Антон и Точица"... Аз си ги вадех, хващайки ги с пешкир. Изобщо не давах някой да ми бръкне в устата. После ги хвърлях на покрива на гаража и чинно крещях "На ти врано костен зъб, дай ми ти железен". Сдобих се с чудесна метало-керамика на предницата след години. Явно гадната врана ме е разбрала доста буквално Joy
 Успех!

Общи условия

Активация на акаунт