Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 83 971
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 630
Не че нещо, ама моля айде уточнявайте за кой град става въпрос. Все се чудя защо в този форум софиянци си мислят, че София е България. Hug

# 121
  • Мнения: 28
Здравейте. След като се подложих на лазер и осъзнах какво всъщност съм сторил нещата се объркаха. Глупостта, която извърших е без аналог. Съжалението, страхът и паниката вече са неделима част от деня ми. Момче съм, но почти всеки ден плача, като малко дете. Съдбата ми подсказа, че това е грешка, но аз бях заслепен от суетата си и сега плащам за това. Глупак, това съм аз. Дори незнам защо Ви занимавам с това. Просто споделям.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ле-ле, момче, осъзнай се. Simple Smile Сериозно, ходи поговори с психолог или направо психиатър и се успокой. Не разбирам какъв ти е проблемът.

# 123
  • Мнения: 1 630
Не разбирам какъв ти е проблемът.
И аз така. Да не би да си развил нещо допълнително по кожата или проблема е само в главата ти? На доктор ходи ли?

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Мисля, че не е, просто го гони параноя. Дано всичко е наред, де. Peace

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Защо така,Максим?

# 126
  • Мнения: 28
Докторите казват, че няма какво да се направи. Вижте, след като писах тук за последно си махнах още няколко бенки и то по много нелеп начин. Сега имам белези, който са по-големи от предишните бенки, но това ми е най-малкото притеснение... Към момента нямам поставена диагноза... Но пораженията вече са направени и няма срок, в който опасността може да отмине.

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
В специализирана клиника ли ги махаха?
Изследваха ли ги?

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Продължавам да не разбирам. За каква диагноза и опасност иде реч?

# 129
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
прегледай се при добър лекар. наистина е важно - но ако са само белезите тогава няма за какво да се притесняваш

# 130
  • Мнения: 46
Ами да максим поясни какво стана и аз мислех да си махам три бенки с лазер,защото след оперативното премахване не съм доволна от белезите които ми останаха,но пък ти като си писал такова нещо разбира се,че здравето е много по-важно от естетиката...

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Вчера попаднах на едно клипче и ми стана интересно как премахнаха бенката на тази девойка: цък – същинското отстраняване започва от 5.40 мин. натам, така че, ако не ви се гледа цялото, може направо да превъртите.

Стана ми любопитно какъв точно метод използваха? Виждам, че е нещо като скалпел (в клипчето си казват, че е "razor", де). Но ми направи впечатление, че няма кръв и последвали шевове. Това ли представлява т.нар. "изпилване", което коментирахме по-назад? newsm78 Макар че не ми се вярва, защото, доколкото чух, лекарката казва, че се опитва да не пропусне част от образуванието – демек, старае се да "изчисти" всичко.

И още нещо – не знам дали ще забележите, но накрая на клипчето дерматоложката инжектира на пациентката кортизон, точно в мястото на отстранената бенка, за да не се образува келоид в последствие. Това дали е ефективно? Изобщо не съм запозната какво точно представлява. И защо, по дяволите, тук, в България, никой не предлага такива "екстри"? Close

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Бърз въпрос: след премахване на малко образувание с лазер, мястото трябва ли да не се мокри известно време? Лекарят каза, че няма проблем, но аз си мисля, че ще е по-добре да запазя мястото сухо за няколко дни. Или наистина няма абсолютно никакво значение? Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 142
Няма проблем да го мокриш,само не го чопли.Аз мокрех моето ,нищо не ми стана Simple Smile Обаче е топло навън,задължително слагай слънцезащитен мехлем.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Мерси за включването! Hug

Няма да го чопля – изключително педантична съм в грижите. И слънцезащита ще слагам, само че то е на такова място, че така или иначе, слънце трудно би го огряло. Simple Smile

Някакво мехлемче ми е изписал докторът, след като го подсетих, та ще го взема довечера от аптеката. Peace

Общи условия

Активация на акаунт