Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 84 060
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 13 298
Не мисля, че е проблем директното посещение при онкохирурга и с прегледа да се извърши процедурата.
Не всеки дерматолог може да оперира.

П.с. Споделянето на доктор и клиника е въпрос на личен избор - темата не е за отчитане на доктори и клиники.

# 316
  • Мнения: 986
Здравейте,


Имам бенка за премахване. Тоест не, че
Имам, а искам да я махна, защото е релефна и големичка колкото гумичка на молив. Само че МНОГО ме е страх да не ми кажат, че е злокачествена. По принцип бях на дерматолог, който каза, че е обикновена бенка. Личният ми лекар каза същот. Само че е точно на закопчалката на сутиена и както се сещате е в постоянен контакт с мястото. Понякога я раздразвам дори. Рядко, но ако я закача без да искам.


Вие имали ли сте такива бенка - по-издадени и по-големи? Консумирали ли сте се за тях? Моят я имам от дете, но с годините е пораснала на релеф малко. Махали ли сте ги? Не ме е страх от процедурата, а от резултата, затова не съм се наканила. Споделете лекари в София, които щеямахнат и ще ми обяснят за нея поне на преглед.

# 317
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Отиди и си направи процедурата. Незнанието как точно те спасява от евентуален лош резултат?

# 318
  • Мнения: 986
Не ме спасява ама не го знам. Много съм се стресирала и то заради приятеля ми. Иначе не се мени. Къде да ида?

# 319
  • Мнения: 47 993
Зависи в кой град си

# 320
  • Мнения: 986
В София съм. Много съм се стресирала. Приятелят ми ме стресира с мрънкането си. На 23 години съм и просто луднах тия дни от това, много се изнервям вече. Страх ме е само да не е нещо раково.

# 321
  • Мнения: 10 264
Вече доктор ти е казал че не е злокачествена. Ако ще я махаш, върви я махай. Биопсията е за потвърждение. Докторите трудно се подвеждат. Веднага разпознават подозрителните. А на теб са ти казали че не е. Явно е от тия невуси. Аз махах такава на лице. От вратат ми казаха че не е проблемна и от чисто естетически съображения ако искам да си я махна.

# 322
  • Мнения: 47 993
Предлагам ти доцент Демерджиева в Токуда. Правят и хистология. Махна бенки и на двете ми деца, а те са страхливи. Правят хистологично изследване. Нищо няма да усетиш.

# 323
  • Мнения: 2
Бях питала за Камен Каменов от Бургас,но не получих отговор...е отидох,днес е 4ти ден от процедурата. ИСКАМ да питам посетилите го,мазахте ли с нещо,защото ми придърпва кофти коричката...
Здравейте! Преди много години при бащата на Каменов съм си махала 4 бенки. Сега ми се иска да заведа и детето ми, но не знам координатите на Каменов в Биргас. Може ли да ми дадете адрес и телефон? И ще изразите ли вашето мнение след като е минала почти година откакто сте премахнала вашата бенка?

# 324
  • Мнения: 166
Махала съм си бенки със скалпел няколко пъти и хистологията ми е била ок. Наскоро си махах при д-р Попова в Токуда и съм доволна. Сега обаче виждам, че някои стари малки бенки са се увеличили и надигнали и ми стоят грозно и са все повече...не са опасни според дерматолога, но се чудя дали да не ги махна с лазер, т.е. без хистология? Притеснявам се, тъй като имам немалко бенки и други образувания по тялото, основно торса и да не се окаже че съм предразположена към рак или нещо друго и като ги махна с лазер да не стане по-зле...Вие как мислите? 

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Махала съм си бенка с лазер и не е имало никакви проблеми. Естествено, преди това дерматолог преглежда щателно бенката и преценява дали е опасна.

# 326
  • Мнения: 47 993
С лазер по малко ли ви е страх. Не е ли същото

# 327
  • Мнения: 10 264
Бях питала за Камен Каменов от Бургас,но не получих отговор...е отидох,днес е 4ти ден от процедурата. ИСКАМ да питам посетилите го,мазахте ли с нещо,защото ми придърпва кофти коричката...
Здравейте! Преди много години при бащата на Каменов съм си махала 4 бенки. Сега ми се иска да заведа и детето ми, но не знам координатите на Каменов в Биргас. Може ли да ми дадете адрес и телефон? И ще изразите ли вашето мнение след като е минала почти година откакто сте премахнала вашата бенка?

Какво точно мнение те интересува? Белега? Ето как изглежда белега след година при мен над устна. Ако може да се разбере. Не мига да направя по-ясна снимка.

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
С лазер по малко ли ви е страх. Не е ли същото

Ами, мен изобщо не ме е страх. Simple Smile Бенките си ги махам изцяло по естетически подбуди. Чела съм, че с лазер вероятността да остане белег е най-малка, та затова предпочитам този метод.

# 329
  • Мнения: 2
Бях питала за Камен Каменов от Бургас,но не получих отговор...е отидох,днес е 4ти ден от процедурата. ИСКАМ да питам посетилите го,мазахте ли с нещо,защото ми придърпва кофти коричката...
Здравейте! Преди много години при бащата на Каменов съм си махала 4 бенки. Сега ми се иска да заведа и детето ми, но не знам координатите на Каменов в Биргас. Може ли да ми дадете адрес и телефон? И ще изразите ли вашето мнение след като е минала почти година откакто сте премахнала вашата бенка?

Какво точно мнение те интересува? Белега? Ето как изглежда белега след година при мен над устна. Ако може да се разбере. Не мига да направя по-ясна снимка.



Значи и той работи добре, както работеше и Цветан Каменов. Може ли да ми дадете телефон на Камен Каменов за да мога да си запиша час ☺

Общи условия

Активация на акаунт