Стани богат от 1 април 2018 г. по БНТ 1 с водещ Джаро - Михаил Билалов!!!

  • 205 016
  • 3 086
  •   1
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 36 856
На мен пък ми се струва, че в днешно време доста хора не се женят... Разбирам, че влагате нещо друго в израза, но "мома" значи както девойка, така и неомъжена жена (независимо дали е девойка, или не) : http://rechnik.info/%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B0

# 2 431
  • София
  • Мнения: 736
Като започна да играе, нямах големи надежди за момчето, заради въпроса за Охридското езеро, но ме изненада доста приятно след това!

# 2 432
  • Мнения: 4 872
 В крайна сметка момчето направи интересна игра. На тази възраст - похвално. Очуди ме  с колебанията си на въпроси от творби, които е чел.

Уф... Билалов пак започна да помага и то сериозно.

# 2 433
  • Мнения: 35 188
Този жокер " обади се на приятел" е абсолютно излишен вече! По- добре да го направят " провери в Гугъл"...

# 2 434
  • DE
  • Мнения: 9 068
Те поне да го използваха качествено жокера с обаждането.
Тази дама дори се учуди като и спомена Билалов, че веднага излиза в търсачката.

# 2 435
  • Русе
  • Мнения: 578
На мен пък ми се струва, че в днешно време доста хора не се женят... Разбирам, че влагате нещо друго в израза, но "мома" значи както девойка, така и неомъжена жена (независимо дали е девойка, или не) : http://rechnik.info/%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B0

Изразът "стара мома" вече не се употребява често, струва ми се, но в традиционното си значение "мома" означава девствена жена. Някоя "попреминала" жена, т.е. преминала 20-те си години (ако не и по-малко!), вече се е смятала за стара, но тя задължително е трябвало да бъде "мома", т.е. девствена, щом не е омъжена. Мисля, че в днешно време "девойка" или "неомъжена жена" съвсем не означава девствена, каквото е било значението на думата "мома".
Доста дълго обяснение, не знам дали бях достатъчно ясна.   

# 2 436
  • Русе
  • Мнения: 578
Този жокер " обади се на приятел" е абсолютно излишен вече! По- добре да го направят " провери в Гугъл"...

Това не е забранено, но много малко от въпросите позволяват толкова бързо търсене в Гугъл.

# 2 437
  • Мнения: 5 209
Мома означава неомъжена жена. Стара мома означава неомъжена жена над 40 - 50 години. Голям въпрос, че чак толкова обяснения.

# 2 438
  • Мнения: 36 856
Никога не съм мислила, че стара мома значи девственица, а го знам израза.

Момчето как само повтаряше "това са просто цифри" - помислих, че ще сглупи и няма да си вземе парите...

# 2 439
  • Русе
  • Мнения: 578
Още един погрешен отговор, за Сръбско-Българската война. Момчето правилно отбеляза, че докато не е сключен мирен договор, воюващите или воювалите страни все още са в състояние на война. Отговорът на въпроса колко време е продължила и кога е приключила войната беше 14 дни. Войната обаче е обявена от Сърбия на 2 ноември 1885 година и приключва на 19 февруари (3 март по нов стил) 1886 година (когато е подписан Букурещкият мирен договор). След 14 дни, т.е. на 16 ноември, само са прекратени военните действия.
Освен това Билалов каза (прочете, това, което му бяха написали), че Австроунгарският дипломатически представител в Белград пристига в Главната квартира  на Александър Батенберг в Ниш, което също не е вярно. Българите не стигат до Ниш, спрени са с ултиматум от Великите сили (включително и "освободителката" Русия) в Пирот и там на 16 ноември 1885 година е подписано Пиротското споразумение за примирие.

   

# 2 440
  • Русе
  • Мнения: 578
Много тъпа беше специалистката по високите технологии. Добре, че сравнително рано отпадна.
Впрочем името е Емир Кустурица, а не Костурица.

# 2 441
  • Мнения: 36 856
Нещо много тъпи бяха разсъжденията за темпурата. А и не е вярно, че са само пържени зеленчуци. Много популярно нещо, давано е сто пъти по телевизията, не знам какво толкова го мислиха.

# 2 442
  • Мнения: 36 856
Ох, сега пък 5 кг мозък?! Шокирах се и проверих в Гугъл - около кило и половина е, ние да не сме слонове...

# 2 443
  • Sofia
  • Мнения: 26 633
Елементарен въпрос за тази сума.

# 2 444
  • Мнения: 3 455
Евпетра, много интересно! Не знаех тези факти.
Мен ме подразни участника тази вечер. Разсъжденията за мозъка бяха откровено смешни.

Общи условия

Активация на акаунт