Стани богат от 1 април 2018 г. по БНТ 1 с водещ Джаро - Михаил Билалов!!!

  • 205 040
  • 3 086
  •   1
Отговори
# 765
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Двата жокера за астрономическата единица ли?
Според мен си беше за жокер - един, 50 на 50. Той изключи Алфа Кентавър и Марс и щеше да има много добър шанс с 50 на 50, дори премахването на грешните отговори да е случайно. Аз също тях изключвах, отговора не го знаех.

# 766
  • Майничка
  • Мнения: 12 690
Паднах на въпроса за формата на управление след Освобождението! Остави, че участникът се колебаеше м/у конституционна и абсолютна (!) монархия, при положение, че във въпроса се съдържаше думата "конституция", ами и 34% от публиката гласува за парламентарна република! ooooh!

# 767
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Да, издънка беше това. Хич да не знаеш, че България е била царство...

# 768
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 164
Ама знаеш за скаутско движение, за китайски манастири и бойни изкуства.

# 769
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Издънка е това на 34-те процента от публиката, които са гласували за република. За тях не знаем какво са знаели за скаутите и китайските манастири. Wink
Донякъде и на участника е издънка, че допуска абсолютна монархия, но конкретно за публиката говорех по-горе.

# 770
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 164
Визирах участника, въобще не трябваше да намесва публика. Колкото до отговорите които дава публиката понякога имам чувството, че им казват кой бутон да натискат или резултатите се манипулират.

# 771
  • София
  • Мнения: 27 370
Нова тема? Simple Smile

Много слабо ниво напоследък. Най-много се дразня когато не умеят да използват джокерите или пък ги гърмят за нещо, което знаят или поне правилно се насочват към него. Но явно и напрежението си казва думата.

# 772
  • Мнения: 19 317
За какво ти е нова тема? Не е отчетна темата, може да е за съответния сезон. Ей сега ще излязат във ваканция заради световното и няма как да има какво да се пише и да се обсъжда в новата тема, докато не започне предаването пак.

# 773
  • Мнения: 77
Първият участник го представиха като мастит брокер, завършил в Милано, живял няколко години в Ню Йорк, играл на Уолстрийт, с родители дипломати, а завалията толкова нерешителен, толкова нерешителен, учудващо буквално!
Да, имаше добри познания по някои теми, но като цяло играта му бе леко наивна, нерешителна и в пълен контраст с профила на един врял и кипял(за какъвто го представиха) в света на акциите, криптовалутите и т.н.т. човек.

"Беър Грилс" от България пък тотално е изпуснал юздите - за Конституционната монархия отговорът му бе пред очите, едно на ръка, че е срамота да не го знае, все пак става дума за изключително важно събитие от българската история, а вече за въпроса свързан с височината на Китайската стена(очевидно умишлено подбран, понеже се коментира и че е любител на източните бойни изкуства, говори мандарин и т.н.т)...тотално се изложи насочвайки се първоначално към 35 м. и като цяло двоумението му.

Diavolo, стига сте се захващали за това напрежение, като едва ли не оправдание за ниската обща култура(да не кажа и невежество) на кажи-речи 80% от участниците до момента.
Да, нормално е да има някаква сценична треска, но все пак всеки склонил да се запише - отлично знае какво му предстои, каква е обстановката, формата на играта и честно казано, така като гледам, май повечето доста са надценили собствените си възможности, за огромно съжаление.
В резултат на това се получава един своеброзен дисонанс, една хаотичност, излишно протакане, ръсене на бисери или с други думи разочарование у зрителите, които се радват на играта, съспенса от въпросите, но с такова ниско ниво на участниците...просто магията на Стани богат липсва, това е истината!

Явно(до момента неуспешно) -  организаторите гледат да акцентират върху т.нар. атрактивност на участниците, във визитката да има един такъв уау ефект, с едни професии ала лизинг-мениджър(звучащи високопарно), с една такава единност в многобразието, съчетана и с нотка екзотика( участници хървати, сърби, арменци, никарагуанци и пр.), което в крайна сметка изобщо не дава нужния резултат или поне в очите на адекватните фенове/зрители на играта.
Дано след паузата да се поучат от грешките, да анализират внимателно положението и да обърнат нещата на 180 градуса, защото ако продължават в това русло, нищо добро не очаква играта за в бъдеще.
Истерията около голямото завръщане беше от 1 април до към 1-ви май максимум, след това...съм убедена, че рейтигът рязко е паднал и забележете, поради неправилни решения от тяхна страна.
Е, ако се страхуват, че избирайки по-умни участници рискуват да изплащат и по-големи печалби - това е съвсем друг въпрос, но като вид контра - нека да вдигнат нивото на въпросите, но пък за сметка на това рейтингът им наистина ще се вдигне до ниво 15-ти въпрос.






Последна редакция: вт, 29 май 2018, 01:31 от Violarey

# 774
  • София
  • Мнения: 27 370
Какво ще рече отчетна тема? Гледам масово теми като стигнат 50 стр. се пуска нова тема, посветени на сериали, риалити и пр. То по тази логика не трябва да се пуска нова тема за дадено реалити, докато не свърши сезонът му, по същия начин и със сериалите. Не че ме бърка де, просто ми е любопитно. Иначе да, скоро ще излизат в лятна ваканция.

Да, нивото наистина е слабо и много пъти съм го писал, ама опитвам се да им вникна в положението доколкото мога. Че има откровено слаби участници има, но има и такива със знания, които обаче като седнат на стола и изведнъж стават прекалено предпазливи и нерешителни. Имам чувството, че хората масово се опитват да гепят ако могат 2500 лв. или да се откажат на 1500/2000. Никой не мисли за нещо наистина голямо. Имаше един играч, който бе изключително добре подготвен и играеше много бързо и рисково, но изгърмя.

# 775
  • Мнения: 77
Diavolo,
Същността на играта е насочена към подготвени хора, уверени в собствените си познания, умеещи да разсъждават(над въпросите чиито отговори не знаят), да правят асоциации, да използват въображението си и т.н.т.
Например, грешката на инвеститора от Троян, който със замах достигна до 5000 лева, без да броим това че и въпросите му не бяха толкова сложни, но все пак си бе впечатляващо така или иначе - прекалената самоувереност, с нотка пренебрежение към играта, които и в крайна сметка му изядоха главата.

Фундаментът е солидната обща култура, който за съжаление поради една или друга причина липсваше при повечето от участниците, а уж професиите на доста от тях бяха високо в йерархията - IT специалисти, икономисти, прависти, лекари, фармацевти и т.н.т.
И по-страшното е, че някои от тях не знаеха елементарни факти!
Както казах дисонансът по оста професия-представяне е огромен до момента и наистина ми е трудно да намеря логична причина за тази работа.
Да, някои въпроси бяха доста трудни за нивото си, малко прекаляват с въпроси от типа последни новини, клюки и пр., но обективно и съвкупно въпросите от 700 до 2500 лева не са чак толкова сложни, че да затрудняват до такава степен(поставяйки ги в неудобно положение) хора с висше образование или/и млади хора, за които се предполага че са в час с иновациите и т.н.т.

Конспиративният вариант е, че не е невъзможно някои от участниците да са подставени лица, на които предварително да им е гарантиран някакъв хонорар-печалба, а играта им всъщност да е фиктивна.




Последна редакция: вт, 29 май 2018, 02:12 от Violarey

# 776
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 164
Най-лошо впечатление правят тези участници, които много  се хвалят къде са учили, къде са живяли, колко много са постигнали, а накрая до 1000 лв жокерите им са изгърмяни.

# 777
  • Мнения: 36 908
Напоследък почти на всички жокерите свършват на ранен етап.
Всъщност, жокерът с публиката трябва да се използва при по-лесен въпрос, защото иначе публиката ще даде грешен отговор. Но другите два могат да бъдат много полезни и би било добре да се запазят поне до втора сигурна сума.

# 778
  • Мнения: 278

Конспиративният вариант е, че не е невъзможно някои от участниците да са подставени лица, на които предварително да им е гарантиран някакъв хонорар-печалба, а играта им всъщност да е фиктивна.

Най-странно ми е когато се насочат към грешен отговор, Билалов ги попита сигурни ли са и изведнъж маркират верния

# 779
  • Мнения: 36 908
И на мен ми направи впечатление - според мен има предварителна уговорка да им подсказва на по-ниските суми. Уговорили са си сигнали. Но едва ли става дума за корупция - по-скоро помагат на хората да не се изложат съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт