Минерална вода?!

  • 2 608
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
За бебета дори и минералната вода трябва да се преварява.

# 16
  • Мнения: 1 383
naty_sk, Мария е с много развалени зъби, нямя да изпадам в подробности, но вече почти 2 год. ги правим.Докторката каза че за да запазим постоянните е много важно да приема допълнително флуор, но за сметка на това да не даваме мин.вода Девин(дори и детска), Хисар и Велика Търново.Препоръча ни Банкя и Горна баня.

Добре бе хора, обяснете ми го това! Защо флуорът във водата е вреден, а трябва да се приема допълнително?

# 17
  • Мнения: 1 883
Зъболекаря ми е казвал , че дневните нужди на организма от флуор може да се набави от една чаша вода - налята от "Банята" . Забранил ми е да давам флуор на таблетки   bouquet

# 18
  • Мнения: 619
Флуорът е отпадъчен продукт! И това с таблетките за деца е глупост!

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен педито не ми е казвала да давам каквито и да било таблетки с флуор на Калина, а също и по време на бременността не съм взимала нищо подобно.


Сикретгардън, много хубав линк си дала!

# 20
  • Мнения: 6 315
Добре бе хора, обяснете ми го това! Защо флуорът във водата е вреден, а трябва да се приема допълнително?

Уф, писах писах и го затрих Sad.

Има доста темички във форумите за флуора и влиянието му, в темите е пълно с линкове. Най-общо - счита се че флуорът е канцерогенен, може да доведе до зъбна и костна флуороза, понеже се натрупва в костите. Зъбите стават на петна, слаби са; костите - трошливи. Има съмнения че системния прием на флуор чрез водата и пастата за зъби има отношение към хипотироидизма и т.н.

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 02:43 от Margarita

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За бебета дори и минералната вода трябва да се преварява.

Като се вари , минерализацията се повишава и става незнайно число.........водата се изпарява, но минералите- не

# 22
  • София
  • Мнения: 472
Най-добре да се пие филтърна вода и то от добри филтърни системи. Новата "Аквина" на Цептер е невероятна, но цената не всеки може да си позволи.

# 23
  • Мнения: 463
Ох, Ине, прочетох темата, която си ми пуснала и...онемях... Shocked Чешмяната е отврат, тогава каква да й давам?! За трапезна се сещам на Аро /Метро произвежда разни стоки под тази марка/, но какви други трапезни се сещате???

hubava trapezna voda spored men e "Savina". no ne sym i 4ela systava i nqmam ideq dali e podhodq6ta za bebeta.
a Thorn Spring - spored men tazi voda ne stava, i na vkus e mnogo osobena - koi znae kakvi mineralizacii ima vytre...

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Зъболекаря ми е казвал , че дневните нужди на организма от флуор може да се набави от една чаша вода - налята от "Банята" . Забранил ми е да давам флуор на таблетки   bouquet
Моят зъболекар е на същото мнение  Wink. Само дето каза чаша 200мл мин. вода от онези които изброихте 4е не са за ежедневна употреба.
Доколкото знам трапезната вода също е минерална но с по-ниска минеразация. Така 4е за деца е най-добре изворна или пречистена(филтрирана) вода.
При нас тази от чешмата е ужасна, ве4е дори не готвя с нея.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Сега се сетих преварявала съм мин. вода на Дари преди доста време - получава се доста утаика като бял прах доста зле изглежда.

# 26
  • София
  • Мнения: 9 859
Ние пък пием само филтрирана в кана вода.В едно здравно предаване една професорка,специалист по детско хранене твърдеше,че най-добра е филтрираната вода.Ние стигнахме до този извод отдавна Grinning.

# 27
  • Мнения: 208
Ние пък пием само филтрирана в кана вода.В едно здравно предаване една професорка,специалист по детско хранене твърдеше,че най-добра е филтрираната вода.Ние стигнахме до този извод отдавна Grinning.
Кана Брита ли е вашата? Аз наскоро си купих и пия от нея, мисля, че добре пречиства водата, макар че много бързо й свърши патрона - за около месец.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 859
Да,нашата е Брита,но от старите-без мемо памет,сменяме патрона,когато преценим,но всъщност горе-долу на един месец,много зависи.

# 29
  • Мнения: 1 080
Видях  че  има  вода  на  Хип  за  кърмачета  и  малки  деца  някой  пробвал  ли  я  е ?

Общи условия

Активация на акаунт