Доброволчество в дом за деца

  • 7 103
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте. Искам да попитам дали някой има информация за дом за деца в гр. София, който да има нужда от доброволец? Преди 2 години бях доброволец в един такъв в Южна България, но персонала се държеше отвратително с мен. Вместо да помагах на децата с домашни, да играя с тях и да им отделям внимание, те ме караха да- чистя! Общо взето вършех работата на чистачките, а те си пушеха цигари и пиеха кафе. Децата ме чакаха с нетърпение да ми покажат рисунки, да излезем да играем на пиян морков, но уви... такава възможност почти не идваше. От тогава започнах да търся дом в София, но безуспешно. Основах благотворителна организация на 15 годишна възраст в родния си град, която продължава да функционира и да помага на деца. Наложи се да се преместя в София, но не желая да спирам да помагам с каквото мога и да отделям от времето си, за да направя някой щастлив. Ако имате данни на такива домове с добър персонал и ръководство, ще се радвам да помогна. Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 19 284
Може да се включиш като доброволец тук: https://www.podarivreme.org/calendar#data_content
Не е точно в София, но има близки градове.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 142
Здравейте, Габриела. Със сигурност зная за Фонкация Конкордия - България, че имат нужда и приемат доброволци. Имат дневен център и център за временно настаняване на деца и младежи. Намират се до СофияМел. Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Добре, подходяща тема и аз да попитам.
Имам желание да съм доброволец в дом за изоставени малки деца - но за най-малките до 3г.
Тези, които имат нужда след храненето и подсушаването - да бъдат гушкани!
Намерих координатите на един такъв дом в гр. Пловдив, писах им, но на имейла не получих отговор, явно са ми пренебрегнали писмото и не им се е занимавало.
Просто искам да си играя и гушкам малки душички, които имат нужда от индивидуално внимание.
Приемам съвети.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 142
Такъв тип институции трудно свикват да използват "по-модерни" канали за комуникация. Според мен или идете на място, или им звъннете по телефона. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте! Темата е пусната отдавана , но аз искам да попитам дали   някой има информация за дом за деца в гр. Варна или околностите, който да има нужда от доброволец? Може също и дом за възрастни хора. Ще бъда благодарна да разбера и помогна🙂🙏

Общи условия

Активация на акаунт