Къса коса за наказание!!! За или Против? Има ли ефект?

  • 7 742
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! Това е първата тема която поставям във форума и се надявам разбера мненията ви по въпроса. Та проблема е, че жена ми е взела решение, ако в края на учебната година успеха на дъщеря ни не  е задоволителен, да и бъде остригана късо косата, с цел наказание и дисциплиниране. Добър подход ли е това според вас, ще постигнеме ли положителен ефект. А аз самият не знам на  коя страна да застана.Подкрепям жена си в желанието и да въведе повече дисциплина, защото определено имаме нужда от нея. От друга страна знам как ще го приеме малката, когато майка и съобщи че отиват на фризьор.Моля ако някой може да даде съвет или мнение да го направи, ще ни е от помощ.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 649
Здравейте на всички! Това е първата тема която поставям във форума и се надявам разбера мненията ви по въпроса. Та проблема е, че жена ми е взела решение, ако в края на учебната година успеха на дъщеря ни не  е задоволителен, да и бъде остригана късо косата, с цел наказание и дисциплиниране. Добър подход ли е това според вас, ще постигнеме ли положителен ефект. А аз самият не знам на  коя страна да застана.Подкрепям жена си в желанието и да въведе повече дисциплина, защото определено имаме нужда от нея. От друга страна знам как ще го приеме малката, когато майка и съобщи че отиват на фризьор.Моля ако някой може да даде съвет или мнение да го направи, ще ни е от помощ.
Темата е майтап, нали?

# 2
  • Мнения: X
Дисциплина се въвежда преди да отиде коня в реката- след това е след дъжд- качулка. Въпреки че косата расте, това си е вид членовредително наказание и върховно унижение- отнемане на елементарно достойнство на подрастващо дете, което само ще се озлоби и затвори в себе си. Отнемете и нещата, които я разсейват- по-малко телевизия, интернет, телефон, излизания; проверявайте домашните и, ако трябва, но, моля ви, в никакъв случай не посягайте на самочувствието на детето!

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 15:02 от Анонимен

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако темата не е пързалка, голяма глупост се кани да направи жена ти. Освен да я настрои още повече срещу вас, да загубите и малкото доверие помежду си и да ви сервира от инат доста по-сериозни неща от незадоволителен успех, друго няма да постигнете. Това е унизително, как така ще стрижете детето, това да не е овца?!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 681
Това да не е овца да я "острижеш"? Я подстрижи жена си, защото тя не си е свършила работата.

# 5
  • Мнения: 15 619
Значи, ако жена ти е готова да бъде подстригвана нула номер за този си неуспех майчин, пък на теб да ти татуират на челото "Място за мозък" със стрелкичка - къде точно го няма.... за поставения въпрос... Действайте!

# 6
  • Мнения: 11 569
Не знам дали темата е майтап, но оня ден една моя позната- добре изглеждаща и интелигентна уж жена, с гордост ми разказваше как наказала 4- годишния си син да стои един час с вдигнати ръце, което за мен е безумие.
Това да не е овца да я "острижеш"? Я подстрижи жена си, защото тя не си е свършила работата.
Peace

# 7
  • Мнения: 516
Всяко действие после може да е съжаление.
Човек когато е ядосан мисли различно.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 649
Не знам дали темата е майтап, но оня ден една моя позната- добре изглеждаща и интелигентна уж жена, с гордост ми разказваше как наказала 4- годишния си син да стои един час с вдигнати ръце, което за мен е безумие.
Това да не е овца да я "острижеш"? Я подстрижи жена си, защото тя не си е свършила работата.
Peace
Като прочета за такива двукраки и ми идват разни агресивни желания.

# 9
  • Мнения: 1 467
Рядко не знам какво да кажа, направо ми стана тъжно за детето.
Според вас това нормално ли е?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 995
Действието да не се развива през 18в. в мрачен пансион за девици сред торфените полета на Англия?

# 11
  • София
  • Мнения: 13 277
Рязането на косата за наказание не е наказание, а унижение и ако темата не е майтап, дано имате съзнателни близки, които да звъннат където е необходимо. В краен случай, да острижат теб и жена ти 0 номер! Възпитанието и образованието на едно дете, успехите или неуспехите му са пряк резултат от родителските грижи и усилия.
Ако знам, че мои близки подлагат на подобни "методи" децата си, ще се обърна директно към съответните служби.

# 12
  • Мнения: 125
Това с подстригването е прекалено.Но това с вдигнатите ръце,не виждам нищо лошо.Като деца вас не са ли ви наказвали в ъгъла ? Поне мен са.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 277
1 ч. с вдигнати ръце може да доведе дори до физически проблеми, без да коментираме психическите. Мен не са ме наказвали физически. Никога не съм наказвала и децата си физически. Има много други методи детето да разбере грешката си, които не включват болка и унижение.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това е изключително варварско и унизително наказание. Посегателство върху личността с неясни последствия. Не те съветвам да го правите. Ако смятате, че детето трябва да се накаже непременно по-добре го накарайте да учи през лятото, примерно 1-2ч на ден или го лишете от някой лагер или нещо подобно. Но да му отрежете косата е дивашко. И защо трябва да чакате края на годината, когато оценките са свършен факт? Мерки се вземат по време на годината.

# 15
  • Мнения: 46 535
Ако за темата не е пързалка, запишете час за психолог съпругата ви.
Но това с вдигнатите ръце,не виждам нищо лошо.Като деца вас не са ли ви наказвали в ъгъла ? Поне мен са.
Не.
Подобни действия са израз на безсилие. Показват само, че този родител няма достатъчно способности (или желание да положи усилия), за да възпита детето си.

П.П. Не всички деца са отличници (моето също не е), и това няма никаква връзка с реализацията им в бъдеще, тя зависи по-скоро от родителите.

# 16
  • Мнения: 2 524
Колко е голямо това дете?
Лично аз считам, че стригането на косата е уронване на достойнството. Едно време така са постъпвали с робините, после с тези, обвинени във вещерство  или  неморалните жени (в зависимост от епохата). Вие в средните векове ли сте, я вместо стригане използвайте жигосване, пък и на малката може да и хареса като перманетен татус.
Пак лично аз бих забранила любимо за детето нещо - например лишаване от море, интернет, телефон или деактивация на ФБ и Вайбър, лишаване от нови маратонки, дрехи или каквото там иска.
На моя 10 годишен му схавах цаката - поетапно забранявам Плейстейшъна, таблета и детските канали. Ефекта се получава до 2 часа след забраната. Онзи ден даже ми каза "По-добре ме набий, но не ми забранявай игрите". И те така, те.

# 17
  • Мнения: 4 416
Ужас. Моля не причинявайте това на детето си.

# 18
  • Мнения: 11 569
Това с подстригването е прекалено.Но това с вдигнатите ръце,не виждам нищо лошо.Като деца вас не са ли ви наказвали в ъгъла ? Поне мен са.
Ами да го беше сложила и на черупки от орехи, за по- голям ефект. ooooh!
Времената се менят, наказанията също. Аз сега отнемам дистанционното на телевизора.
А на детето провинението е било че не яде на масата в кухнята, а на масата в хола. Наказано е тайно от бащата, който не си е бил вкъщи.

# 19
  • Мнения: 2 524
Това с подстригването е прекалено.Но това с вдигнатите ръце,не виждам нищо лошо.Като деца вас не са ли ви наказвали в ъгъла ? Поне мен са.
Ами да го беше сложила и на черупки от орехи, за по- голям ефект. ooooh!
Времената се менят, наказанията също. Аз сега отнемам дистанционното на телевизора.
А на детето провинението е било че не яде на масата в кухнята, а на масата в хола. Наказано е тайно от бащата, който не си е бил вкъщи.
Е що пък тайно? Това е най-голямата глупост. Всеки един от родителите трябва да знае  (и да е съгласен) относно наказанията на другия. Поне в нашето семейство е така. Ако има някакво разногласие между мен и мъжът ми, не го решаваме пред детето, ако единият отсъства - после е задължително уведомен за геройствата и съответната реакция.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 277
Доказано е, че стоенето прав и оставането в една поза повече от час при мъжете (в случая детето е момче) уврежда простатата. Неподвижното стоене предизвиква болки в кръста, във врата, в краката, разширени вени, проблеми с кръвообращението, проблеми с оросяването (особено при стойка с вдигнати ръце) и др. При подобна поза е възможно да се получи рефлукс в пикочния мехур, което да увреди цялата отделителна система. Продължителната неподвижност на тялото и особено на ръцете може да доведе до увреждане на нервите. Продължително задържане на ръцете над нивото на сърцето могат да предизвикат сърдечни проблеми, вкл. инфаркт. И т.н.

Може наказанието да е тайно, защото я е страх и тя после да не стои в ъгъла с вдигнати ръце.

# 21
  • Мнения: 3 653
Постригването на косата за наказание е специфично за ромската общност в България. Това е съвсем сериозно и се прилага специално към момичетата.
Не мога да си представя по-голямо унижение за собственото ти дете особено ако косата му е повод за комплименти.
По безумна тема не съм виждала скоро. И двамата родители са за психиатър.

# 22
  • Мнения: 11 569
Детето има респект от баща си, майката не се справя с възпитанието, и в безсилието си, та за това е скрила. Един вид- да го превъзпита, да се слуша и нейната дума.
Така си мисля де, не сме много близки и не съм им в къщата. А и само дадох пример за друг вид унизително наказание, според мен.

# 23
  • Мнения: 630
Ако съпругата Ви направи подобно нещо... Не знам, пълно безумие е това. Никога няма да почне да учи, камо ли пък да си подобри успеха с подобно отношение. Трябва да се намери начин да се говори с детето, да се спечели доверието му. Моята дъщеря също не е отличничка, математиката й е много, много трудна. Но съм й казала - каквото и да се случи, идваш и ми казваш и аз ще ти помогна. Не крие оценки, не се скатава. Поговорете с жена си кротко и спокойно и не правете глупости. Не прочетох, детето момиче ли е? Ако да, още по-зле.  

# 24
  • Мнения: 4 416
Момиче е детето.
Не знам за колко голямо дете става на въпрос, но моята е почти на 7 и от няколко години си има собствено мнение за дължината на косата. От коса до кръста, преди две години, реши че иска къса черта с бретон.
Да посегнете на визията на детето заради лош успех е безумие.

# 25
  • Мнения: 7 325
Дисциплина не се налага по този начин. Майката да иде да постриже себе си като наказание за несвършена работа.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Ще ви втерщя с един скорошен случай при мои роднини. Бащата хвана момичето, което е на около 15-16 години, че пуши и й остригал косата. От шока детето спряло да яде и пие , припаднало в училище и се озовало в реанимацията в Пирогов. Месеци наред носи перука.

# 27
  • Мнения: 2 630
Потресена съм!
Моля Ви, не унижавайте така детето си!
Единствено бихте влошили положението, гарантирам ви.
Ако среща трудности в обучението, помогнете му сега. Какъв край на годината?? А и мисля, че трябва да посетите психолог, който да ви даде насоки, защото явно не се справяте сами.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 277
Някой (примерно, социалните, майката или самото момиче) предприе ли правни действия срещу "бащата"?

# 29
  • Мнения: 24 467
Здравейте на всички! Това е първата тема която поставям във форума и се надявам разбера мненията ви по въпроса. Та проблема е, че жена ми е взела решение, ако в края на учебната година успеха на дъщеря ни не  е задоволителен, да и бъде остригана късо косата, с цел наказание и дисциплиниране. Добър подход ли е това според вас, ще постигнеме ли положителен ефект. А аз самият не знам на  коя страна да застана.Подкрепям жена си в желанието и да въведе повече дисциплина, защото определено имаме нужда от нея. От друга страна знам как ще го приеме малката, когато майка и съобщи че отиват на фризьор.Моля ако някой може да даде съвет или мнение да го направи, ще ни е от помощ.
Супер!
А за момчета дълга можем ли да пуснем за наказание?
Или просто да им обръснем катинарчетата?

# 30
  • Мнения: 445
Намирам и двете чудесии за пълна глупост! Наказание с вдигнати ръце е не по - малко безумно от остригана глава. Един от най - ужасните спомени от детството ми е такова наказание, наложено на моя добра приятелка. Бях свидетел... и до ден днешен мразя майка и за това. В детските ми тогава очи това беше огромно унижение! А остригване ще приема даже още по - крайно.

# 31
  • Мнения: 24 467
Не знам дали темата е майтап, но оня ден една моя позната- добре изглеждаща и интелигентна уж жена, с гордост ми разказваше как наказала 4- годишния си син да стои един час с вдигнати ръце, което за мен е безумие.
Това да не е овца да я "острижеш"? Я подстрижи жена си, защото тя не си е свършила работата.
Peace
И той държал един час ръцете си нагоре?
Не се връзвай на такива приказки.  Laughing

# 32
  • Мнения: 668
Аматьорски изпълнения. Why stop there? Защо не заколите домашен любимец пред нея? Защо не я жигосате? Или да ѝ отрежете гърдите? Да ѝ зашиете устата? Рязане на крака може би ще е малко прекалено, не знам. Изтезание с гладни плъхове може би.
И за ушите са ме дърпали като добитък, и на стената права с часове висях. Ся... че е унизително и ти вгражда, че не си личност - голяма работа. Няколко десетилетия и любящи хора, които да те учат на обратното,  ще поправят това. Но пък е ефикасно. Учи те да изпълняваш и да търпиш. Че за какво друго си на тази земя.

# 33
  • Мнения: 2 560
Не съм чела другите мнения и се извинявам, ако повтарям някого. Според мен, подхода на жена Ви не е правилен. Със сигурност може да измисли някакво друго наказание/ съответно поощрение на детето, но да посетнеш на косата и то на момиче е, меко казано, жестоко. Това е не просто наказание, това си е чисто унижение. Аз съм жена отдавна минала тийн годините, но ако се случи да не ми хареса резултата след посещение на фризьор, направо съм болна. Представям си каква травма би било за едно подрастващо момиче. 

# 34
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Е не, това не може да е сериозно ooooh! ooooh! ooooh! Защо ще чакате да свърши края на годината, за да съсипете психиката на детето, я идете я "острижете" още утре, нали и сега е със слаби оценки ooooh! Защо е с ниски оценки, защо не и помагате, защо не говорите с нея, каква е причината да е със слаби оценки????
Това за час с вдигнати ръце....ами да си кажа мен не се ме наказвали с такива безумия, наказанията ми бяха да не гледам ТВ примерно, или да не излезна да играя с децата Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 403
Ефект ще има, но ще е точно обратният. Извинявам се, но ако това е реална ситуация, това е един от най-лошите начини да стимулираш някого за нещо.
Момичетата вече са изброили куп други по-безобидни, но къде по-щадящи методи за справяне... недейте осакатява така психиката на детето си.

# 36
  • Мнения: 35 993
Iliqn E., получихте достатъчно съвети. Ясно е, че уклонът на бъдещите няма да бъде по-различен. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт