БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 888
  • 891
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 4 446
Ние се качихме на корабче от Szent Gellért tér - Műegyetem M и беше много пълно. На някои от следващите спирки не спираше, ако нямаше хора, които да слизат, без значение че имаше чакащи за качване. Ако имате възможност се качете от първата спирка.

# 346
  • Мнения: 22 433
Корабчетата на градския транспорт са си едни коруби точно. Ако е пълно, няма да има места навън, ще трябва да се заврете вътре, а там е мръсно и задушно.
Но са вариант все пак.

# 347
  • Sofia
  • Мнения: 358
Момичета още нещо се сетих - на летището ще може ли да мина без разпечатани билети само с билети на телефона?

# 348
  • Мнения: 22 433
Момичета още нещо се сетих - на летището ще може ли да мина без разпечатани билети само с билети на телефона?

може да, няма никакъв проблем на никое летище от което съм минавала

# 349
  • Мнения: 553
Картите за общо пътуване на до 5 човека дават ли същите права като 24 часовите.  Въпроса ми е такава карта би ли свършила работа за семейство 2 възрастни с 2 деца за автобуси, метро и корабче на градски транспорт. И още може ли такова корабче с такава карта да се ползва събота и неделя /от бързото четене по диагонал нещо останах с усещането, че не може/

# 350
  • Мнения: 22 433
kasmet4e, на сайта им мисля беше описано всичко.

# 351
  • Мнения: 1 782
Ето инфо за картата : https://bkk.hu/en/budapest-24-hour-group-travel-card/
Корабчето може да се ползва само в делнични дни.

# 352
  • Мнения: X
И аз се ззаписвам тук, мъжът ми ме изненада с билети до Будапеща, за първи път ще ходим и се надявам да ни хареса Simple Smile Ще чета сега какво ще ни е интересно да посетим, но като следваща стъпка трябва да помисля и за настаняване. Бихме искали да сме по-към централната част, за да спестим време и ако ползвам транспорт да е по-малко пътуването и все пак не е задължително. Кои райони бихте препоръчали, има ли подозрителни райони, в които да избягваме да отсядаме (джебчии, клошари, мигранти)? Разгледах набързо в airbnb, но още не съм се ориентирала къде да гледам. Вие в кои райони сте отсядали?

# 353
  • Мнения: 545
Almond eyes, страхотна изненада е подготвил твоят мъж. Ние преди няколко дни се върнахме от там. Имахме три нощувки като избрах апартамент през букинг - Somogyi Apartment, в близост е до Budapest University of Jewish Studies. За нас локацията, цената и условията в апартамента бяха добри. Не сме ползвали градски транспорт, но ние по принцип много обичаме да обикаляме и изминаваме доста големи разстояния.
За придвижването от летището до центъра взехме автобус 100Е и слязохме на първата спирка, която се оказа, че е сравнително близо до апартамента, в който нощувахме.
За съмнителни райони не бих била полезна, защото ние винаги сме били в района на центъра.
Наред с всички забележителности препоръчвам да посетите и остров Маргит/Маргарет. Лично на нас много ни хареса. Има пеещ фонтан със седящи места и е много приятно за отмора.

# 354
  • Мнения: 22 433
И аз се ззаписвам тук, мъжът ми ме изненада с билети до Будапеща, за първи път ще ходим и се надявам да ни хареса Simple Smile Ще чета сега какво ще ни е интересно да посетим, но като следваща стъпка трябва да помисля и за настаняване. Бихме искали да сме по-към централната част, за да спестим време и ако ползвам транспорт да е по-малко пътуването и все пак не е задължително. Кои райони бихте препоръчали, има ли подозрителни райони, в които да избягваме да отсядаме (джебчии, клошари, мигранти)? Разгледах набързо в airbnb, но още не съм се ориентирала къде да гледам. Вие в кои райони сте отсядали?

Ще ви пратя нашия апартамент, до спирка на метрото е на 3мин от нея и на 2спирки от базиликата и 3 от парламента. Но това с метрото са 10мин точно.

# 355
  • Мнения: X
Благодаря за споделеното, да препоръки за места за отсядане са също добре дошли. Ще проуча и този автобус 100Е къде спира.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 103
Препоръчайте някой добър, но не скъпарски унгарски ресторант ; ) в Пеща.

# 357
  • Мнения: 43
Здравейте,
Предстои ми една нощувка в Будапеща. Сили и време за разходки едва ли ще имаме. Та ... питането ми е само с евра и карти ще можем ли да се разплащаме по бензиностанциите, без форинти?
Благодаря на отзовалите се😉

# 358
  • София
  • Мнения: 4 446
С карти - да. Евро не навсякъде приемат.

# 359
  • Мнения: 1 210
Привет! Предстои ми посещение на Будапеща...С какъв транспорт може да се иде до остров Маргарита от метро станция Kálvin tér?

Общи условия

Активация на акаунт