БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 870
  • 891
  •   1
Отговори
# 870
  • Балчик
  • Мнения: 249
Благодаря много. Надявам се да успеем на време.

# 871
  • Мнения: 9
Доста пътуващи ще има през октомври за Будапеща. От Бургас ли летите с Ryanair? Кой са вашите дати?
Аз запазих Up Hotel Budapest, който също се намира в близост до къщата на терора. На отиване мисля да ползваме автобус Е100, а за връщането още не съм решил. И нашият полет е в 6:00 часа. Хотела ми предлагат летищен трансфер за 30-35 евро за двама.
С автобус ми се струва малко рисковано, въпреки, че някой беше написал, че нощен трафик няма.

# 872
  • Мнения: 745
Може да си поръчате такси през букинг, ако сте резервирали оттам хотел, предлагат с отстъпка.Юли месец ми струваше 46 лв от Ваци до летището. Таксито е частно, т.е не е обозначено като такова.Шофьора ми писа смс на английски,че е на адреса.

# 873
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ние ще летим от Бургас на 24.10 до 28.10. Запазихме апартамент. Четирима сме и си мисля и аз за таксито през booking, че ми излезе като реклама. Също за 46 лева го предлагат, но не сме го резервирали още.

# 874
  • Мнения: 9
Ние ще летим от Бургас на 24.10 до 28.10. Запазихме апартамент. Четирима сме и си мисля и аз за таксито през booking, че ми излезе като реклама. Също за 46 лева го предлагат, но не сме го резервирали още.

Ние сме две седмици преди вас.
Ще дам отзиви след връщането.

# 875
  • Балчик
  • Мнения: 249
" The buses run around the clock, every 7-9 minutes on busy Mondays, Fridays and Sundays, every 10 minutes on other days with less traffic, and every 30-40 minutes between 1.00 and 3:00 in the morning."
Намерих тази информация за разписанието на автобус 100Е от която разбирам, че автобуса е денонощен, но в късните часове е на 30-40 минути интервал. Бях останала с впечатлението, че от 00.00 часа до 3.30 няма автобус. Аз ли не съм разбрала правилно или има някаква промяна. Ако някой може да даде достоверна информация, че се обърках вече.

# 876
  • Мнения: 226
Върнахме се в събота. Ще разкажа подробно.
Автобус след 00;00 часа има - хваща се номер 100E, билети се взимат от машинките на спирката на летището, внимавайте - билетът за цялата градска мрежа за 72 часа(взехме си такъв) не важи за автобуса. Затова си вземето специално само за него - цената е около 7 лв. Имайте предвид, че пътуването с него е ужасно - шофьора кара като луд, автобусът буквално подскачаше. Ако има възможност - гледайте да сте седнали. Ние бяхме натъпкани ужасно. Първата му спирка беше Astoria M - на нас тази ни трябваше за нощния градски до Airbnb-то. Ще си видите на вас какви са ви удобни и зависи кога ви е полетът. Нашият беше късен. Кацнахме в 11+.
За разходката и какво посетихме - Fisherman's Bastion, закупихме билети за църквата и кулата Матиаш - кулата си заслужава, качваш около 200 стълби(без асансьор е), но гледката е великолепна. След това посетихме Buda Castle, вътре разгледахме галерията и музея - не е лошо, но според мен не си заслужаваше парите.
Разходка по Дунава - виждат се обувките. Посетихме Парламента отвътре, беше интересно, но си закупете билет онлайн и предварително - свършват доста бързо особено ако сте с английски(предлагат и немски и френски, руски също). Около 40 минути е обиколката вътре.
Посетихме и Stephan's Bazilika - заслужава си. Църквата вътре е хубава, има treasure музей и пак се качваш по една кула, този път има асансьор. Гледката е божествена. Заслужават си парите.
И за финал - корабче по Дунава. Силно препоръчвам, но да е вечер. Уникално красиво е. Билети закупихме онлайн(на място не продават) - около 20 лв беше на човек. Корабчето се казваше Нептун, 1 час е обиколката. Наистина великолепно.
До баните само стигнахме - не бяхме подготвени с бански и чехли, за да ги ползваме. Там предлагат за купуване, но беше скъпо според мен.
Цени на билети не помня много, но евтино не е. Имат много магазини хранителни, работят до около 21:30. Хапнахме закуска в едно брънч заведение до нас(Cinnamon) - супер вкусна храна, имат и традиционни неща. За 4 неща за двама човека с кафе и фреш платихме около 60 лева. Бяхме и в друго заведение(Leo), тип rooftop - много беше хубаво, но скъпо. През другото време си взимахме от магазините нещо - имат и топла витрина.
Предвиждахме се с метро, трамваи, че и на тролей се качихме. Транспортът им е доста уреден, няма да имате проблем.
Заключение - невероятно красив град, 3 дена не ми стигнаха, ще се ходи пак някой ден. Това, което не ми допадна е, че манталитетът им е малко като нашия - английски не всички знаят много добре, музеят им не си заслужава - текст на английски почти няма и не успяваш да разбереш много от историята им, освен ако не прочетеш в Гугъл.
Това е - питайте, ако се интересувате за нещо конкретно, мога да кача и снимки.

# 877
  • Мнения: 3 294
Ние ще летим от Бургас на 24.10 до 28.10. Запазихме апартамент. Четирима сме и си мисля и аз за таксито през booking, че ми излезе като реклама. Също за 46 лева го предлагат, но не сме го резервирали още.

Ние сме две седмици преди вас.
Ще дам отзиви след връщането.
И ние сме в същия период 14-17.10 . мисля да ползваме такси за обратния трансфер към летище , че с този ранен час не ми се рискува Simple Smile Запазих много добър хотел , нямам търпение да го обследваме Simple Smile

# 878
  • Мнения: 9
Ние ще летим от Бургас на 24.10 до 28.10. Запазихме апартамент. Четирима сме и си мисля и аз за таксито през booking, че ми излезе като реклама. Също за 46 лева го предлагат, но не сме го резервирали още.

Ние сме две седмици преди вас.
Ще дам отзиви след връщането.
И ние сме в същия период 14-17.10 . мисля да ползваме такси за обратния трансфер към летище , че с този ранен час не ми се рискува Simple Smile Запазих много добър хотел , нямам търпение да го обследваме Simple Smile

Супер. От Бургас ли летите?
Дано е хубаво времето. И ние ще заложим на такси за връщането или трансфер от хотела.

# 879
  • Мнения: 3 294
Ние ще летим от Бургас на 24.10 до 28.10. Запазихме апартамент. Четирима сме и си мисля и аз за таксито през booking, че ми излезе като реклама. Също за 46 лева го предлагат, но не сме го резервирали още.

Ние сме две седмици преди вас.
Ще дам отзиви след връщането.
И ние сме в същия период 14-17.10 . мисля да ползваме такси за обратния трансфер към летище , че с този ранен час не ми се рискува Simple Smile Запазих много добър хотел , нямам търпение да го обследваме Simple Smile
Да от Бургас ще сме , ще се засечем Simple Smile

Супер. От Бургас ли летите?
Дано е хубаво времето. И ние ще заложим на такси за връщането или трансфер от хотела.

# 880
  • Мнения: 5 267
И ние обмисляме шест дни Будапеща за края на октомври. След като го разказах днес в офиса, ме заляха с отзиви, че щяло да вали всеки ден, но "око да види, ръка да пипне" Grinning

Сега разглеждам в booking и airbnb жилищата, тъй като сме с деца и ни трябват две спални. Имате ли host-ове, които бихте препоръчали? Желанието ни е да сме в първи, пети или шести район, да сме на по-висок от първи етаж и да са три чисти отделни помещения, както и да има интернет.

# 881
  • Мнения: 1 173
Миналата година бяхме средата на октомври, към 12-13 и беше ужасно студено за сезона, аз бях с най-дебелото си зимно яке. Единия ден попрекапа малко, но не е валяло много. Към края на октомври граудсите бяха значително по-високи. Всичко е въпрос на късмет.

Няма да имате проблеми с намирането на хубав апартамент с няколко стаи. Разгледайте booking и съм сигурна, че ще намерите.

# 882
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022

Не знам как да сложа линк,но ние бяхме в този апартамент и е невероятен!На 5 минути е от моста,сутрин си пиехме кафето на реката!Но,верно е хладничко,дори и в нашите дни имаше маси навън в ресторантите ,но задължително имаше печки и одеала

# 883
  • Мнения: 5 267
Много благодаря Hug На мен студът ми е за предпочитане, в мокро обаче не обичам да ходя и ако ни изненада така, ще се отдадем на гастро-туризъм - от едно заведение на друго. Първа страница, както и последните три са повече от полезни Blush

# 884
  • Мнения: X
Ние сме ходили в Будапеща втората половина на септември с есенните ни дрехи. Температурите ги даваха приятни есенни, както у нас . На практика обаче се усеща по-студено, при нас имаше и лек вятър и уж есенните температури си бяха леко смръзващи. На късмет е, но мисълта ми е да си вземете по-топли дрехи за всеки случай, а не да разчитате, че ако температурите са като тук, значи е горе-долу еднакво.

Общи условия

Активация на акаунт